Wskaynik benyznz wariuje (SAMARA)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No wiec tak jak w temacie, na poczatku nie mialem takich problemow ale od pewnego czasu gdy mam 1/4 baku paliwa auto zaczyna szwankowac gasnie itd okazuje sie ze w filtrze paliwowym juz nie ma paliwa ale na zegarach dalej mam 1/4 i jak przychamuje czy cos dodam gazu to wskaznik zmienia swoja pozycje. Wczoraj jak wracalem z nowogardu do szczecina zdech mi kawalek za nowogardem myslalem ze filtr paliwa wiec wykrecilem i przedmuchalem, dojechalkem do szczecina jakies 60km i w szczecinie znow zdech ponowilem czynnosc z filtrem dojechalem pod dom wysadzilem staruszkow i ze szwagrem pojechalismy jeszcze w jedno miejsce ale za pierwszym zakretem auto znow zdechlo i nie moglo odpalic. Rozkrecilem wiec pompke za filterkiem przedmuchalem ale nic syfu tam nie. Skrecilem wszysko autko odpalilo i na nastepnym zakrecie znow szwankowalo wiec postanowilem podjechac do garazu bo blisko mialem gdy samochod stal pod niewielkim nachyleniem nie bylo problemu palil normalnie...

Co to moze byc?? Gaznik brudny?? Swiecie szwankuja?? Silnik sie grzeje?? Ja osobiscie przypuszczam ze w baku mimo tego stanu paliwa 1/4 zbiornika po prostu paliwo przestaje byc pompowane do silnika. Jest tam jakas pompka czy cos w tym rodzaju? ?Jak sie do tego dostac? Prosze o pomoc, a narazie zmykam do garazu zagladnac moze do gaznika czy cos.
  
 
1. wymien filtr paliwa
2. wymien pompke paliwa (albo membrany)

przy baku nie ma pompki

pzdr
  
 
Może Ci wskaźnik (pływak) się zacina?
Dochodzi do 1/4 baki i sie zatrzymuje, w gore idzei ale nizej juz w dol nie...?
  
 
Wrocilem z garazu po kilku godzinach zabawy z samarka wyglada to tak, plywak wyciagnelem okazuje sie ze dziala dobrze a w baku rzeczywiście mam 1/4 paliwa. Filtr paliwa nie jest brudny i przedmuchiwalem go zero syfów w srodku. Problem lezy w pompce paliwa, słabo pompuje i jest nie wydajna rozkrecilem ja i guma jest cala, wiec musi cos w niej byc juz wyrobione w koncu prawdopodobnie pracuje juz 18 lat. Znajduje sie tam taka śrubka, nie jestem pewien do czego jest konkretnie ale raczej do zwiekszania wydajnosci pompki wiec odkrecilem ja kawalek i przetestowalem po miescie jezdzilem jakies 30 min i zero problemow.

To chyba rozwiazanie tymczasowe jak myslicie? Ile taka pompa paliwa moze kosztowac? Ide sprawdzic na allegro a wy tymczasem moze znacie jakies inne rozwiazanie?
  
 
Znalazłem kilka pomp ale ja nie mam takiej mam calkiem inna
A oto linki ktore znalazłem

Pierwsza
Druga

Ja mam taka że sam mogę recznie podpompowac paliwo taka wajchę malutaka tam mam.
Co o nich myslicie?? Ja mam taka bez scaganego dekielka u mnie po prostu cała rozkreca sie na pół. Ale wydaje sie ze ta tez bedzie pasowała. Wiec co o tym myslicie?

[ wiadomość edytowana przez: MYSHA dnia 2008-05-05 18:45:05 ]
  
 
Cytat:
2008-05-05 18:43:42, MYSHA pisze:
Znalazłem kilka pomp ale ja nie mam takiej mam calkiem inna A oto linki ktore znalazłem Pierwsza Druga Ja mam taka że sam mogę recznie podpompowac paliwo taka wajchę malutaka tam mam. Co o nich myslicie?? Ja mam taka bez scaganego dekielka u mnie po prostu cała rozkreca sie na pół. Ale wydaje sie ze ta tez bedzie pasowała. Wiec co o tym myslicie? [ wiadomość edytowana przez: MYSHA dnia 2008-05-05 18:45:05 ]



Obie pomki to to samo...
Jacars na pewno sprzedaje nowe rzeczy (wiem bo sam u niego kupuje). I też kupiłem u niego tą pompke... No cóż działa ;]
  
 
Pompka zmowiona.
  
 
i jak?
  
 
jeszcze jezdze na starej czasem gasnie na pol ssaniu musze jezdzic a gosciu dopiero w piatek wyslal czyli na wtorek jak nie pon powinna byc.