Łada 2107 1.3 "87 - "Kremówka"

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich polskich Ładamaniaków.

Po trzyletnim, wielce uciążliwym dla mnie , rozbracie z marką VAZ powróciłem wreszcie do Ładnej. Od połowy maja 2011 roku jestem szczęśliwym posiadaczem kremowej 2107-ki, którą sprowadziłem wraz z kumplem prosto z Kielc. Jest to moja czwarta już Łada, wcześniej jeździłem 2105-tką, którą dostałem od wujka i dwoma 2107-kami przerobionymi na rajdówki, zakupionymi od kumpli. Łada wystawiona była na Allegro za 1900 zł, stargowaliśmy z kumplem do 1450 zł.

Na początek kilka fotek.

Łada świeżo po zakupie:







Po umyciu i wstępnym ogarnięciu:







Nowe fotki, w tym fotki wnętrza - wkrótce.

Jestem jej trzecim właścicielem. Najdłużej posiadał ją pierwszy właściciel - starszy pan, który dopóki mógł opiekował się Ładą i wprowadził kilka fajnych przeróbek/modyfikacji ale to już w następnym poście.

Jedno jest pewne - BĘDZIE SIĘ DZIAŁO !

[ wiadomość edytowana przez: emde dnia 2011-06-19 18:22:19 ]
  
 
Ladzina nawet fajna, koszt zakupu jak przystało na siódemkę, dobrze zrobiłeś wyrzucając kołpaki. Teraz wygląda dostojnie, tylko te krzywe zderzaki, trzeba to koniecznie poprawić. Podmalować ramki drzwi tez by się przydało.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Dobry rocznik
  
 
W końcu temat założony Łada ciekawa, stała trochę na allegro. Na pewno do "dopieszczenia", ale najważniejsze, że znalazłeś się znowu na dobrej, ruskiej drodze
  
 
Oj będzie się działo, będzie. No wkońcu założyłeś temat. Co do łady to wielkie wrażenie wywierają zabezpieczenia i różnego rodzaju udziwnienia zastosowane przez dziadka. Ogólnie furka na duży plus. Chromy ładnie zachowane (wyjątek nakładka na zderzak ale to szczegół), wszystko zakonserwowane. Pochwal się jak to teraz wygląda.
  
 
Tak to wygląda obecnie, sorki za fotki "pod słońce":







Felgi 15" od Fiata Tipo GT, wypolerowane przez kumpla. Na chwilę obecną - przód: niskoprofilówki, tył: szerokie 205-tki.

A tak felunek wyglądał na poprzedniej Ładzie:



BTW. Obydwie Łady z tej fotki swego czasu posiadałem. Najpierw kremową 1.5, potem zieloną 1.7i.

Pzdr.



[ wiadomość edytowana przez: emde dnia 2011-06-26 19:02:16 ]
  
 
Oj widzę, że w oryginale to ona zachowana nie będzie, oj nie...
  
 
nieźle się prezentuje
  
 
Ładzina nabiera coraz bardziej konkretnego wygładu. No ale cóż, powiem prawdę, może i nie spodoba się to wielu osoba, ale te felgi, jak najbardziej zrobione z poświeceniem wielu godzin ciężkiej pracy, ale mi one kojarzą się z tanimi chromowanymi kołpakami.Białe zdecydowanie według mnie bardziej pasują. Może na żywo jest całkiem inny efekt.

Mam wrażenie i jakieś dziwne obawy, ze zaraz posypią się w moim kierunku rożne takie ......

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2011-06-26 22:12:00, SzokoLada pisze:
Mam wrażenie i jakieś dziwne obawy, ze zaraz posypią się w moim kierunku rożne takie ......


No, nie koniecznie, ja uważam, że najlepsze były by oryginalne felgi w oryginalnym kolorze, choć nie wiadomo jaką EMDE ma koncepcję końcową, ale pewnie za nie długo się dowiemy .
Pozdrawiam
  
 
Efekt niedzielnych prac

No i wkońcu z białej zrobiła sie kremówka

[ wiadomość edytowana przez: driver158 dnia 2011-07-29 22:34:43 ]
  
 
Bardzo mi sie podoba a znam już z NK ;] Miałem taką w tym samym silniku i też rok 87. Za rok kupuje znowu taką 2107 Pozdro!!
  
 
Bywa i tak:



W drodze do lekarza.


-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
co to się stało??
  
 
Problemy z "serduchem". Oby nie zawał.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Już wiadomo - nie był zawał i autko śmiga jak trzeba.
  
 
To dobrze a co jej było??
  
 
Podobno coś z paskiem rozrządu, ale niech już właściciel opowie.
  
 
Rozrząd, rozrząd... Widziałem pasek u mechanika. W kilku miejscach wyglądał jak zwyczajny pasek do spodni.

Auto naprawione, jeździ. Dodatkowo wyregulowano zawory i ogarnięto uszczelniacze na zaworach.

Dumam teraz nad tym czy zrobić konserwację i jeździć Ładną w zimę czy kupić drugiej auto a "Siódemkę" schować do garażu. Bardziej przychylam się do drugiej opcji. Chyba nie zniosę widoku soli na Ładnej.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
hmm też myślę że ta druga opcja będzie lepsza dla ładnej Pozdrawiam !