Budowa gokarta

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam , na forum nie znalazłem nic ciekawego , w necie również , jedynie kilka interesujących schematów z prl-u

pytanie jest następujące : czy ma ktoś może schematy , patenty itp . jak zrobić gokarta

ogólnie idea jest banalnie prosta ale lepiej się na czymś wzorować aby nie szukać patentów gdy one są już dawno opracowane

docelowo chciał bym zrobić sobie coś do pośmigania na placach , z jakimś nie dużym silnikiem może etz 150 , ewentualnie etz 250
  
 
jedyne sensowne zdjęcie co znalazłem

  
 
To masz fotke podwozia KP-6, polskiej produkcji.
Poszukam w domu jakis materialow na jej temat, moze mi cos jeszcze zostalo, bo jezdzilem na tym podwoziu troche
  
 
był bym wdzięczny

a jak w polsce wygląda sprawa zawodów kartingowych , PZM coś organizuje bo wydaje mi się że jest to raczej sport niszowy , a jak bym budował karta to może już zgodnego z jakimś tam regulaminem aby w razie czego gdzieś sobie wystartować

  
 
Kup książkę "Karting" T.Rychtera, tam jest jak zbudować ramę do karta, oraz wskazówki jak zmodyfikować silnik.
  
 
http://www.pzm.pl/Karting
Z silnikiem mz na pewno Cie nie dopuszcza
  
 
podbij do cichego_boba, w koncu chlop startowal i wygrywal w polskiej lidze, powinien miec najobszerniejsza wiedze
  
 
fajny ten schemat tylko gdzie on ma hamulce przedniej osi hehe
  
 
nie ma

  
 
Jak nie ma kiedyś ?? jezdziłem takim moze nie wyczynowym ale traczowe mechaniczne na przedniej osi miał na 100%
  
 
no i poczytałem sobie regulaminy i jak zwykle sport motorowy okazał się zajęciem dla bogaczy , nigdy nie twierdziłem ,że jest to tania zabawa ale takie coś jak karting powinno być troche bardziej liberalne

otóż z tego co zrozumiałem musiał bym kupić gotowy karting w jakiejś tam firmie co dostarcza wózki dla wszystkich , czyli paranoja

pozostaje zrobić coś dla siebie i pośmigać między pachołkami , ewentualnie znaleźć kilku kolegów i zrobić sobie ligę podwórkową
  
 
Cytat:
2008-05-25 01:43:34, bart322 pisze:
To masz fotke podwozia KP-6, polskiej produkcji. Poszukam w domu jakis materialow na jej temat, moze mi cos jeszcze zostalo, bo jezdzilem na tym podwoziu troche



Mi to bardziej KP4 przypomina

Rafal widocznie czytales regulamin pucharu Easykart bo tam musisz uzywac tylko i wylacznei sprzetu dostarczonego przez firme birel. Mozna oczywiscie startowac np w kalsie Mlodziezowej 125 tam kupujesz jakis tani wozek z silnikiem wsk125 i mzoesz jezdzic w Mistrzostwach Polski.
  
 
cichy_b0b w jakiej klasie startowales i w jakich latach?
Ja jezdzilem w mlodziezowej, ale pare ladnych latek temu
  
 
Ja nadal startuje, zaczynałem od młodzika 01 w 98 roku później od chyba 2000 w młodzieżowej do sezonu 2006 (w 2005 i 2006 mistrz polski) i od tego sezonu easykart shifter 125
  
 
pokaz jakies zdjecia z tego kartingu pochwal sie
i moze jakies foty tych kartow jak to jest skonstruowane
  
 
Mój kolega ma identycznego jak na tym schemacie (Wsk 125). Leci jak pojebany xD Jedyna różnica to dźwignia zmiany biegów między nogami...
  
 




tutaj sprzet ktorym smigalem do 2006 roku podwozie Swiss Hutless silnik Wsk 125

a tutaj nowy wozek na ktorym zaczalem smigac od tego sezonu





podwozie Birel silnik EKS 125 o mocy okolo 34 KM
  
 
wow ale super jak bylem maly to zawsze mi sie oczy swiecily na widok gokartów
a ten nowy 34KM to niesle musi sie krecic:O

a tu znalazlem fotke chyba czegos podobnego do tego z rysunku

  
 
Owszem ten nowy wynalazek tarasi nieziemsko, skrzynia ma 6 biegow , wszystkie oprocz 1 zapinasz bez sprzegla wiec mozna sie pobawic
  
 
ze sprzeglem czy bez ale i tak w tle na zdjeciach jest maluch