Citroen Berlingo 1.9D- co o nim sadzicie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co sadzicie o Berlingo 1.9 D Multispace. Mam zamiar kupic jakis samochod do firmy. W tej chwili najbardziej podoba mi sie ten mode, ale nie znam nikogo kto go ma. Bardzo prosze o uwagi od kogos kto cos wie lub ma taki lub podobny.
  
 
Witam!!!
Samochód, który mi siebardzo podoba i przy których mam szczęście pracować.
Berlingo 1.9D - wprost wymarzony diesel , małe spalanie, nienaganne osiągi, praktycznie nie da się go zajeździć. Wszechstronne wnętrze (niektórzy sądzą że czują sie jak w cieżarówce lecz ja bym sie z tym nie zgodził), cicha praca silnika oraz całkiem niezły komfort dały mi poczucie prowadzenia co najmniej samochodu klay średniej. Duża ilośc schowków powoduje to że drobiazgi nie "walają się" po wnętrzu samochodu. Dużo lepsze chamulce w porównaniu ze starszym modelem C-15. Samochód na trasie potrafi zejśc ze spalaniem poniżej 6l /100 km a predkość maksymalna dochodzi do 160 km/h.
To moż teraz wady )
Nie ma ich wiele:
1. Co ok 50tyś km przydało by się wymienić świece żarowe (koszt ok 120 zł)
2. Paść lubi również rozrusznik (troche większa inwestycja naprawa ok 300 zł ale na szczęście dzieje się to tylko w niektórych modelach i dość żadko)
3. Ach jakbym mógł zapomnieć o ciągle świecącej się lamce poduszki powietrznej, chyba nikt na to jeszcze nie wymyślił żadnego dobrego sposobu ale czasem wystarczy zwykłe odłączenie akumulatora na parę sec. (pamiętajmy o otwartych dzwiach w przeciwnym razie centralny zamek zamknie nam samochód z kluczykami w śroku). Inną możliwością jest podoginanie styków na kostach napinaczy pasów bezpieczęństwa, które znajdują się pod siedzeniami.

Osobiście bardzo ten samochód polecam Cichy oszczędny oraz wygodny daje prawdziwą satysfakcje z podrużowania w mieście i na trasie.
Dobrze by było gdyby przebieg kupionego samochodu nieprzekraczał 100 tyś km (znam te samochodu do przebiegów rzędu 150 tyś km), co sie może dziać później nie mam pojęcia.
  
 
HDI 90 KM Multispace Saint Tropez, jest dobre, prowadzi się podobnie do samochodu osobowego, w miarę komfortowy. Mam też passata TDI 115 KM naprawdę wrażenia z jazdy na korzyść pasata są niwielkie. Jakość wykończenia to co innego.