Bagażnik w ESPERO

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wiektos jaka pojemnosc ma bagażnik w ESPERO??
  
 
Bagażnik ( prawdziwa piwnica ) 560l wg normy VDA.
  
 
nie u wszystkich jest tak duzy ... ja mam butelke 65l. (chyba wiadomo po co) ale duzy wozek dzieciecy jeszcze wchodzi... a propos czy wam tez skrzypi klapa bagaznika przy otwieraniu ??
  
 
skrzypi jak jasna cholera......
to chyba spręzyny.....
  
 
mi tez skrzypi i jak otwieralem to wlasnie o tym pomyslalem i loknalem co by mozna z tym zrobic ale tam nic specjalnego do nasmarowania nie ma..
  
 
Mnie tez strasznie wkurzało to skrzypienie ale po zimie napsikałem WD40 na zawiasy i jak ręką odjął - chodzi cichutko i lekko.


BTW czy kroś wie jak poprawic siłe sprężyny? mam lotkę na klapie i klapa trzema pion jedynie w maksymalnym otwarciu ale wystarczy lekko opuścić i leci w dół. Już dwa razy po głowie dostałem

  
 
co do pojemnosci to sie zgadza 560 litrow to jest 1120 butelek piwa a co do pojemnosci to ja mam nie ograniczona butla bo mam w kole zapasowym
  
 
Cytat:
2003-08-02 19:09:45, zrgregor pisze:
Mnie tez strasznie wkurzało to skrzypienie ale po zimie napsikałem WD40 na zawiasy i jak ręką odjął - chodzi cichutko i lekko.


Potwierdzam. WD40 załatwia sprawę. Też się przez parę lat zastanawiałem co tam można popsikać, żeby nie skrzypiało zanim zdecydowałem się na ten krok .
  
 
Aha, jeszcze jedno. Teraz klapa bagażnika po wciśnięciu guzika otwiera się całkowicie a nie uchyla.
  
 
U mnie nic nie skrzypi, a siła jest taka, że wali 3-4 razy o ogranicznik
  
 
Cytat:
2003-08-02 19:09:45, zrgregor pisze:
Mnie tez strasznie wkurzało to skrzypienie ale po zimie napsikałem WD40 na zawiasy i jak ręką odjął - chodzi cichutko i lekko.



sproboje niedlugo...

Cytat:
BTW czy kroś wie jak poprawic siłe sprężyny? mam lotkę na klapie i klapa trzema pion jedynie w maksymalnym otwarciu ale wystarczy lekko opuścić i leci w dół. Już dwa razy po głowie dostałem



Ja zawsze jak sie schylam od bagaznika to staram sie trzymac jedna reka klape... tez mam lotke i ten sam problem .