2107 morphio - Strona 39

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
właściwą głowicę będę miał dopiero dzisiaj ale w weekend robiłem przymiarki żeby czujniki nowe zamontować, zrobiłem sobie nową dolną osłonę paska rozrządu i na niej mocowanie impulsatora. oczywiście jeszcze nie skończone



założyłem czujnik temperatury wody w kolektorze wody, czujnik spalania stukowego na bloku koło odmy i impulsator. czeka mnie jeszcze montaż sondy Lambda oraz czujnika powietrza dolotowego

  
 
Fabryka czujnik spalania stukowego montuje pod kolektorami.
  
 
bardzo możliwe, chociaż na na bloku 2105 z prawej strony nie ma miejsca montażowego a z lewej są - nadlewy do wywiercenia otworów montażowych
  
 
jeden nadlew przy czujniku ciśnienia oleju a drugi przy krawędzi bloku nad zaślepką na środku

  
 
Zgadza się. Są tam nadlewy, ale do montażu cewki. Blok 05 nie jest przystosowany do wtrysku, stąd i brak nadlewu. Ale wiesz czemu on tam jest, pod kolektorami? Bo pewnie najlepiej czujnik tam czuje.
  
 
nie wiem, nie znam się a na drugiej stronie nie ma miejsca ale dziwi mnie że jest między cylindrami i w dolnej części ?!
  
 
dzisiaj wszystko rozbierałem czyściłem, myłem, pucowałem i smarowałem

zacząłem składać na czysto wał leży a drugi i trzeci tłok już współpracuje

zastanawiam się czy jak wrócę z pracy o 23 to iść dalej składać
  
 
spać nie mogłem do godziny trzeciej a od dziewiątej znów coś robiłem a efekt prac poniżej



słupek na gotowo



  
 
Piękna to robota fajnie wygląda ten silniczek
  
 
Za dużo miałeś tej farby
  
 
Fajnie jest tak wyczyścić, pomalować i polerować. Ale po 2 latach normalnej jazdy (powiedzmy 10kkm) będzie z powrotem wyglądał syfiasto. Ja sobie odpuściłem takie lizanie. Chyba żę co kilka miesięcy będziesz go mył.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
bez przesady
po pierwsze, nie wiem czy ja tym autem 5000 km zrobiłem od momentu zakupu
po drugie, tam będzie więcej piachu, kamieni i błota niż w każdej innej komorze silnika (jak w końcu na OSy ruszy)
po trzecie, po każdym rajdzie myję komorę
po czwarte, dziękuję


[ wiadomość edytowana przez: morphio dnia 2017-07-05 14:47:12 ]
  
 
wysterowanie tego to będzie mega wyzwanie ale skoro powiedziałem A to i B trzeba powiedzieć
puki co tylko przymiarka mocowanie do tego jeszcze muszę wymyślić jakieś





daleka droga jeszcze przede mną

[ wiadomość edytowana przez: morphio dnia 2017-07-07 08:02:22 ]
  
 
powoli ogarniam temat

  
 
Kurde nieźle ci to idzie
  
 
mechanicznie prawie ogarnięte







elektrycznie kupa

  
 
jak by mi ktos tak zrobił z elektryką to bym się popłakał...
  
 
Fajne spagetti chętnie bym się z tym pobawil
  
 
Jak ja będę na etapie spaghetti u siebie, to zapraszam.
  
 
w końcu koniec urlopu
może wygospodaruję w końcu trochę czasu na elektrykę bo remontem domu już rzygam
wtedy możę na zlocie Ładą się pokarzę