2107 morphio - Strona 40

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No mamy nadzieję

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
jest progres



póki co cały przód już świeci oprócz kierunkowskazów a tył już wyprowadzony jeśli "pogoda" dopisze to być może jutro będę podłączał komputer do silnika.
wiem że od dupy strony podłączam ale chciałem najpierw ogarnąć pajęczynę w kabinie
musze przyznać że instrukcja naprawy (książka) jest genialna w swojej banalności i mega pomocna
  
 


spagetti ubywa
  
 
Masz 10 dni

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
nie ma opcji że zdążę, choćbym się miał zesrać
za dużo pracy do zrobienia, za mało czasu, za dużo innych prac do zrobienia, inna praca, inne obowiązki ..... na dodatek w czwartek i piątek mam szkolenie w wawie, w sobotę do pracy a później na zlot ..... choćbym się miał scedzić nie zdążę
co nie znaczy że nic nie robię w temacie
  
 
gdyby kto pytał co jeszcze trza ogarnąć:
- skończyć instalację wewnątrz
- podłączyć instalację tylną - całą
- zrobić instalację paliwa - cały tył i środek
- podłączyć ECU do silnika i reszty zabawek
- zestroić całe to ustrojstwo
- dotrzeć choć trochę silnik
- auto stoi od roku - tarcze są jednolitego koloru a zaciski trzeba by rozruszać -
- auto stoi od roku - trzeba by sprawdzić całe zawieszenie - mam wszystkie PURy od Bartka
- brak aktualnej wbitki do paszportu polsatu

dodam jeszcze że
- wto/śro/czw młody ma treningi
- w domu jeszcze w pizdu pracy
- 9 godzin w pracy (i z/do niej)
- czasami (że tak napiszę) pomagam żonie przy młodszej pociesze
- o całej reszcie prac i obowiązków nie wspominam bo przecież każdy z nas ma tak samo

więc nie ma bata choćbym nie spał wcale
  
 
no to nie ma szans...

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
zapomniałem wspomnieć że muszę zamontować pedał gazu z nivy i linkę gazu zamontować i zmodyfikować całe połączenie
  
 
i jak tak dalej będzie lać, bo u nas prawie codziennie pada to chyba gówno będzie z odpalenia silnika w tym roku garaż by się ku..a jakiś przydał
  
 
Robisz pod chmurką?
U mnie tez chała bo garaż mam w Cieszynie a siedzę w Warszawie

[ wiadomość edytowana przez: andrzej_krakow dnia 2017-09-25 20:40:55 ]
  
 
wyjątkowo, dzisiaj dało się coś porobić elektryka w kabinie prawie ogarnięte, auto podniosłem i postawiłem na kołach (na leżąco) i jest jakieś 35-40 cm wyżej co pozwala na spokojne położenie się pod autem, zamocowanie pompy paliwa i puszczenie przewodów paliwa
niestety, teraz będzie znowu długa przerwa z powodu pracy i treningów dziecka
następnym krokiem będzie wiązka pompy paliwa, pomp paliwa i czujników paliwa a potem podłączam kompiuter
  
 
bardzo się cieszę że remont domu zbliża się do końca
są szanse na ..... jeszcze nie wiem na co bo jak pogody nie będzie właściwej to lepiej nie myśleć co się nie będzie działo
  
 
Będziesz robić 2107 i 2104 równocześnie czy najpierw rajdówkę a potem (na spokojnie) kombiaka ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
prawdę mówiąc wolał bym robić wszystko osobno ale jakbym miał duży garaż to wstawił bym obie maszyny koło siebie i w zależności od chęci robił raz 4 a raz 7.
ale ciężko to widzę, bynajmniej w tym roku. zimno, mokro, szybko ciemno
  
 
Zawsze podziwiałem tych, którzy dłubią w zimę przy swoich autach.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2017-12-07 20:57:03, emde pisze:
Zawsze podziwiałem tych, którzy dłubią w zimę przy swoich autach.


Czasami nie masz wyjścia, jak nie miałem garażu to nieraz dłubałem w aucie w zimie.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
zima zimą, jak jest tylko zimno to jeszcze nie jest tak źle, oczywiście w granicach rozsądku
ale jak pada zawsze wtedy kiedy masz czas a czasem trzeba się pod autem położyć lub trochę powyginać nad silnikiem to traci to trochę sens i przyjemność pracy.

codziennie przechodzę koło moich aut i aż mi się serce kroi jak na nie patrzę że takie smutne stoją
  
 
Ja pewnego roku robiłem auto w zimę. Co prawda udało się zrobić to co planowałem (kolorek):



Takie to były czasy takie "tuningi". Ale... Przypłaciłem to później kilkoma tygodniami w łóżku. Dlatego piszę - podziwiam ludzi, którzy mają zdrowie do takich prac w zimę.

Sorry za mały off-topic.


-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Dawno nic nie pisałem

Generalnie nic się nie dzieje ale zacznie. Kiedyś, wkrótce

Porzuciłem ostatnio pomysł z pompą paliwa wysokiego ciśnienia z folkswagena bo nie mam na nią miejsca, znaczy się jest go pełno ale mi się tak nie podoba. "Przypomniałem sobie", że przecież najłatwiejszą opcją jest użyć oryginał
Zamówiłem więc zbiornik paliwa z czujnikiem i pompą paliwa oraz przewody paliwowe z Łady 21073 - wtrysk.



Mam taką nadzieję że powolutku coś się będzie toczyć do przodu, choć trochę
  
 
córeczka w żłobku, syn w szkole a żona do pracy wróciła



wracamy do rzeźby