CB w domu POMOC! HELP

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam! I odrazu przepraszam za to ze powtarzam temat cb w domu ale czytałem to wszystko i dalej sobie nie moge poradzić więc tak!

Zakupiłem sobie radyjko cb z antenka ML 150 i chcialbym te cb zamontować w domu antenke na balkon i żeby to chodzilo!!! Co potrzebuje jakiś zasilacz czy co?? zeby mi to chodziło! Ale zeby to nie bylo za drogie prosze o pomoc!! Co musze dokupić??
  
 
kupiłem sobie zestaw "mobilny" i chcę żeby to w domu chodziło . Czy to radio ma nogi . Po pierwsze powinieneś podać mu zasilanie 13,8 V ok. 5W. i zestroić antenę (tylko jak skoro nie będzie przeciwwagi) i propagacja będzie w zasadzie jednokierunkowa bo ściana budynku będzie odbijać falę?
Do montowania na balkon są anteny typu "bumerang" i wtedy da się pogadać.
  
 
i witam zasilanie to pierwszy temat kluczowy.zasilacz koszt min 250 zl musi dobrze prostowac prad ze zmiennego z sieci na staly do radia samorobki i kupienie od japonca na bazarku odpada.z ta antena to tak szczerze lepiej by bylo jak bys wjechal gdzies na wzniesienie spore i tam z mobila pogadal w domu to bedzie pracowac ale jak by ktos kota bil.bazowka na daszku he he he
  
 
Witam mam pytanie kupiłem CB Radio matki Midland nie wiem jakom antenę wybrać na balkon PRESIDENT CB Sat czy bumeranga tylko żeby nie słyszeli w grzejniku proszę o pomoc z góry dziękuję