Poliuretany

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam
niestety w wyszukiwarce nie znalazłem tematu ( aż dziwne bo kilka razy słowo poliuretany mi się przewijało przed oczami )

chciał bym wymienić wszystkie "gumy" w mojej ładzie 2107 a nie bardzo chcę iść w gumę bo słyszałem już o jej niesłychanej trwałości

czy znacie jakieś źródło poliuretanów do łady , ewentualnie kto mógł by takie coś wykonać

chodzi o tulejki na przód i tył
  
 
Na pewno sa dostepne na wegrzech, w firmie frenkytuning
Na pewno sa do dostania w rosji w "sklepie" avtozapczasti optom, pasker.ru
NA pewno wykonac je moze zaklad "poliuretanow" z ulicy kosciuszkowcow bodajze albo gdzies zaraz obok , w Krakowie-
Na pewno moze je wykonac firma badgum w krakowie/albo obok, na ulicy opatkowickiej - krakow.(ktora to tez firma moze je wykonac z odpowiedniej gumy, ktora testowalem i na pewno sie nadaje wysmienicie do tego)

Mysle rowniez ze wykonac je moze firma z olkusza, ktora tez sie tym zajmuje.
Poza tym, poszukaj na forum watku tuleje...
A moderator niech w ogole to polaczy te watki, albo te z innymi co ktos wklejal zdjecia walkow poliuretanowych.
  
 
dzięki za odpowiedź
  
 
polireutany?
Dobra kto przetłumaczy?
  
 
piękne tulejki

zna ktoś rosyjski ?
  
 
Сайлентблоки 2101-07 (8 шт.) полиуретановые Спорт
Sajlentbloki 2101-07 (8 szt.) poliuretanowe Sport
  
 
a kolega jest w stanie dowiedzieć się ile to kosztuje i jak to zamówić
  
 
klik

ale jak zamowic z paskera to nie wiem jeszcze, bo nie probowalem

pzdr
  
 
613 rubli. Ktos sie kiedys dowiadywal, o sprowadzenie tego z rosji, ale ponoc trzeba ten produkt akurat hurtowo kupic.
Do odszukania w watku o czesciach.

  
 
pasker pisze ze zamowienie od 10000 rubli
  
 
czyli 900 zł

sporo na jedną osobę
  
 
ja sie moge dopisac na samarowskie tuleje moze ktos jeszcze?
  
 
ja był bym chętny na tuleje do 2107 przednie , jeśli by były to też tylne
  
 
jeśli pasują do 2107 tuleje od nivy to moge załatwić polibusze tu w wałbrzychu
  
 
a ile by kosztowały i czy jest ktoś w stanie stwierdzić czy to jest to samo ?
  
 
Cytat:
2008-09-23 23:38:23, rafal125p pisze:
czyli 900 zł sporo na jedną osobę



Ja swego czasu do nich pisałem. Wysmażyłem piękny list najlepszym rosyjskim na jaki mnie było stać (4 lata rosyjskiego po 6h tygodniowo coś w końcu musiało dać). Pisałem tego maila z godzinę, bo nie mam rzecz jasna ruskiej klawiatury, więc Ctrl+C, Ctrl+V, tudzież Wstaw symbol...

Nie odpisali mi nawet, żebym ich w dupę pocałował. A że lista części obejmowała fanty i dla mnie, i dla 3zera, to było tego za 11 000 rubli.

Może rację ma Bartek (kolega, który przywozi części z Moskwy) mówiąc, że oni tylko z firmami handlują. Albo są polonofobami i nam nawet guzika nie sprzedadzą W każdym nie wygląda to zbyt różowo. A szkoda, bo tulejki są mniej więcej w cenach takich, w jakich u nas się kupuje seryjny szajs. Do tego na paskerze, jeśli ktoś zada sobie trud przejrzenia ich katalogu, można kupić praktycznie całe auto w częściach. Jeśli mi fantazja się teraz na pamięć nie rzuca, to nawet kompletne silniki. A oprócz tego rzeczy, jakich u nas nie ma, np. elementy układu hamulcowego (klocki, tarcze, pompy, szczęki) ATE. Coś, co u nas jest praktycznie nie do dostania.

Gdyby komuś udało się ich nakłonić do jakiejkolwiek odpowiedzi, to ja mogę dorzucić swoje zamówienie. Byłoby tego na jakieś 4000 rubli. Myślę, że 3zer też byłby chętny na parę rzeczy Może jak uzbieramy zamówienie na 20 000 rubli lub więcej, to chłopakom z paskera rura zmięknie i się zainteresują. Choć nie wykluczam, że po prostu oni muszą wszystko fakturować, pojawia się zagadnienie eksportu, a tego chcą uniknąć. Więc trzeba by wtedy mieć na miejscu kogoś, na kogo by była faktura... Czort ich tam wie.

A poliuretany - żeby wrócić do tematu - robią w Olkuszu www.poliuretan.olkusz.pl/, jak również tu: http://www.elast-pol.pl/ i tu http://www.bikopur.pl/ i tu http://www.drm4x4.neostrada.pl/ (tu robił Andrew01, tu można też wałek zamówić, żeby sobie samemu wytoczyć elementy). Rzecz w tym, że jeśli chcieć wymienić całe zawieszenie na poli, to przy liczbie tulejek jakie w samarze są potrzebne z przodu, a w klasyku z tyłu, wychodzi dość duża kwota... Jeśli zamawiać gotowe elementy. Jeśli się samemu stanie przy tokarce, wychodzi całkiem tanio. Trzeba mieć tylko dostęp do sprzętu i umiejętności
  
 
Cytat:
2008-09-24 13:21:28, rafal125p pisze:
a ile by kosztowały i czy jest ktoś w stanie stwierdzić czy to jest to samo ?



powiem ci jak mi znajoma odpowie ile kosztują.
a jak chcesz się więcej dowiedzieć to pisz na gg:7021154

pozdrawiam
  
 
ja tez był bym chętny na tuleje do 2107 przednie , jeśli by były to też tylne
  
 
Mam juz nr.: +7(495) 961 33 88, jutro zadzwonie i sie dowiem wszystkiego.
  
 
Samara Sport