Poliuretany - Strona 5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mistrz łopaty 2017 odkopuje

Ale do rzeczy. Bede montowac poliuretany zolte od Bartka na tyl i przod i przy okazji wymienial sprezyny. A poniewaz z braku miejsca robilem tylko silniki a zawiech nigdy nie dotykalem, bede potrzebowal Waszej wiedzy zeby mi lopatologicznie podpowiedziec z czym i jak i gdzie beda problemy.

Na poczatek tyl. Do wymiany poliuretan na wszystkich drazkach, mocowaniach amorow itp. Powiedzcie czy to robimy po podniesieniu auta na kobylkach (kola w powietrzu) czy powiedzmy na odciazonym nadwoziu ale kola opieraja sie o podloze. Boje sie zeby mi most i nadwozie nie odjechaly od siebie przy montowaniu z powrotem? czy sprezyny na tyle sciaga sie same po rozpieciu drazkow od nadwozia/mostu?
I czy beda jakies inne standardowe problemy?

Sorry za lamerski post, ale nie odsylajcie mnie do mechanika bo poki sam nie sprobuje to nie pojade do nikogo
  
 
zazwyczaj podnoszę na kolumnach ale podpieram most stojakami kolumnowymi żęby mi nie spadł
generalnie staraj się nie wpychać tulejek na chama ani na sucho, pozbądź się rdzy w miejscu osadzenia tulejki czy poduszki a sprężyny wylecą jak odkręcisz amorki.

jako że będziesz to robić na kobyłkach będziesz leżał pod autem, zabezpiecz samochód żeby ci na głowę nie spadł i używaj okolarów ochronnych - przydadzą się
podeprzyj most żeby ci nie spadł na głowę
nawet jak Ci sie wszystko porozjeżdża jak za dużo na raz wyciągniesz to jak poskładasz to wszystko na swoje miejsce wróci
a jak będziesz już na dole to obczaj mocowanie drążka poprzecznego do budy, czy nie popękane jest
a, i ściągnij koła, będzie lżej
  
 
morphio - dzieki za podpowiedzi

Poszlo w miare gladko, drazki, amory i sprezyny posciagane. Nawet sruby sie nie zapiekly zbytnio.

Powiedzcie mi teraz czy do wyciskania starych tulei i wciskania nowych poliuretanowych bez prasy sie nie obejdzie (hydraulicznej czy srubowej)?
W jednym drazku udalo mi sie wybic najpierw metalowa czesc a potem gumowa ale w innych juz tak nie chce isc .... latwiutko, a nawet w ogole nie chce isc.

  
 
Gumy z tylnych drążków da się wyjąć bez prasy. Jeśli nie da się wybić metalowej tulei to za pomocą pręta gwintowanego, 2 nakrętek i głębokiej nasadki da się je wyciągnąć. Gumowe wtedy wychodzą bez większego problemu. Poliuretanowe tuleje wciskałem ręcznie i później metalowa tulejka na imadle. Pamiętaj o odpowiednim smarze. Co do przednich tulei to z dolnymi wahaczami musiałem się udać do kogoś ale z górnych wahaczy wychodzą bez problemu.
  
 
Panowie a ja się zapytam jak obniżyć siódemke takim w miare tanim ale solidnym kosztem. Cięcie sprężyn nie wchodzi w gre. Tylko kpl amorów i spręzyn od bartka czy coś innego można. Zależy mi dosłownie na paru centymetrach do 5
  
 
jeżeli nie sprężyny i amorki od Bartka to nie wiem co. Bo niby jak obniżysz nie zmieniając/tnąć sprężyny? A inna wysykość spręzyny = inny zakres pracy amorka.
  
 
Myślałem nad kompletem z innego auta np. Alw jak potrzebny zestaw od bartka to się będzie kombinowaç
  
 
Szkłem dupy nie wytrzeć.
  
 
Witam
Jakie macie doświadczenia z poliuretanami żółtymi wahaczy przednich z tuningsport.ru do lady 2107 . Słyszałem opinie że obracają się w wahaczach. Czy coś takiego zauważyliście ?
  
 
Pany
Powiedzcie czy tuleje w gornym przednim wahaczu maja byc wbite do konca (do kolnierza tulei) czy tak tylko do tych zabkow na tulei?

K..wa, gosc mi wbil jedne do konca a potem przy drugim wahaczy mi mowi ze tak byc nie powinno (bo mu sie zapomnialo) i ze raczej tuleja do wyrzucenia bo bedzie za luzna w wahaczu i dal mi dwie zwykle w zamian, ktore sobie w d..e chyba wsadze ...

Rece mi opadly, a to wszystko w serwisie ... Lady ....
  
 
Ma być do ząbków. Ja bym nie zapłacił za usługę. Oprócz tego zamówił bym drugi komplet, a resztę dał bym gościowi i kazał bym mu zapłacić za ten drugi komplet. W końcu to fachowiec, a nie tz garażowiec.
  
 
Szoko, dzieki za podpowiedz.

Rozumie ze tych juz raz wbitych nie da sie uratowac? Gosc to wbijal przy mnie i ... gdybym sam byl swiadomy to ... bym go zatrzymal ale tak to jest jak jest ... Straty musza byc ...

Nie ma ktos poratowac dwoma tulejami poliretanowymi zoltymi najlepiej ruskimi od Bartka na przod?
W razie czego sciagnie sie przy okazji i oddam

  
 
Witam
Zapytaj o poliuretany Motor B. Sprzedaż Hurtowa Części do Łady Białystok telefon: 85 6547438
Mi przysłali dzisiaj . Porządnie wyglądają. Wymiary takie jak oryginał.
  
 
Panowie, juz chyba ostatnie pytanie ... nie zloscie sie
Jakos poskladalem ta przednia zawieche i zostal mi stabilizator.
Jak zakladacie czy to gumy czy poliuretany na wewnetrzene mocowania staba? Najwpierw guma/poliuretan na stab a potem na to metalowa obejma? Czy najpierw guma/poliuretan w metalowa obejme a potem smarujemy pieknie i wpychamy? Te metalowe obejmy jakos rozginacie do montazu?
  
 
Cytat:
gregoryj pisze: Najwpierw guma/poliuretan na stab a potem na to metalowa obejma


tylko nie pomyl obejm