Zaciski od Mondeo 2.5 do MKIV

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pytanie moje jest takie. Czy te oto zaciski zamotuje sie bez problemu do MK4?(1.6,wentylowane)? No i czy z tarcza nie bedzie problemu. Bo do 16 felg troche te seryjne tarcZe za male. A i co z serwem? ...Mondeo 95r


-----------------
Tazz, Wilk
Kopciuch Kombiak klasy E 2005r. 3.2 CDi
Kopciuch Kombiak klasy C 2003r. 2.2 CDi
Czerwony Gromiasty - KONIEC :(
Niebieski Gruzik MK4 - 2.0 150HP
Szybki Czarny Dachowiec 2.0 150KM

[ wiadomość edytowana przez: ZieleTDH dnia 2006-12-10 14:09:16 ]
  
 
Witam
Szkoda że temat nie został rozwiniety a w sumie to przydałaby sie taka informacja jesli ktos zakładał takowe zaciski do MKIV bo sam planuje kiedys taki myk zrobić tylko po co sie w koszty ładowac skoro ma sie okazać że nie pasuje.
Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam
  
 
Witam
Ponawiam pytanko-czy zaciski od mondeo 2.5 V6 podejdą do MK4 bez zmiany zwrotnic no i oczywiście czy tarcze też jakoś da sie zamontować??
  
 
Hehe.. faktycznie taki fajny watek i mi gdzieś umknął.
A teraz odpowiem bo wiem
Wiec... do siebie zakładałem właśnie takowy komplecik od Modeo.
Tarcza pasi bez zadnego problemu ..przewod hamulcowy od mkIV podejdzie do nowego zacisku.. jedynie co potrzaba zrobic to rozwiercić w piaście (hmmm jak to nazwac) te dziurki co przechodzi przez nie śruba średnice na 12 mm, wystarczy wiertarka i po problemie. Nstepnie miedzy piaste a jazmo zacisku należy zrobic takie małe dystanse. Swojego czasu Zielak pisał ze dał tam jakąś nakrętke ale odradzam taki patent. "nowypn"Jesli jestes dalej zainteresowany tematem to jutro postaram sie zrobic fotki jak to wyglada
Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2007-09-16 22:24:12, Irekcity pisze:
Hehe.. faktycznie taki fajny watek i mi gdzieś umknął. A teraz odpowiem bo wiem Wiec... do siebie zakładałem właśnie takowy komplecik od Modeo. Tarcza pasi bez zadnego problemu ..przewod hamulcowy od mkIV podejdzie do nowego zacisku.. jedynie co potrzaba zrobic to rozwiercić w piaście (hmmm jak to nazwac) te dziurki co przechodzi przez nie śruba średnice na 12 mm, wystarczy wiertarka i po problemie. Nstepnie miedzy piaste a jazmo zacisku należy zrobic takie małe dystanse. Swojego czasu Zielak pisał ze dał tam jakąś nakrętke ale odradzam taki patent. "nowypn"Jesli jestes dalej zainteresowany tematem to jutro postaram sie zrobic fotki jak to wyglada Pozdrawiam


HEHE nakretki sie sprawuja ;D sa solidne znalazlem w garazu w sklepach szukalem juz nie robia takich solidnych nakretek :/ jakies buble i to sie jeszcze swieca jak psu jaca, a co to tuning jest
Ale Irek pisze dobrze, lepiej zrobic dystanse, ja tam smigam na patencie, ogolnie caly Czerwony Gromaiasty to patent Moze kiedys zaloze od V6 ale jak narazie mam tylko 105KM to starczy aczkolwiek szukam bembnow na tyl od RST w dobrej cenie
Irek dzisiaj wymienilem pompe paliwa tak od Ke-Jetronica stanela :/ kupilem na szrocie od Opla 2l ze calkiem nie male pieniazki

Aaaa i jak zalozysz taki zacisk to najmienisza felga to 15stka

[ wiadomość edytowana przez: ZieleTDH dnia 2007-09-17 17:12:51 ]
  
 
Wielkie dzieki za odpowiedź i oczywiście nie omieszkam skorzytsać i być może niedługo będę montował takie tarcze u siebie a poza tym to chodzi mi po głowie pomysł założenia tarcz( i zacisków tych co je będę od siebie z przodu zdejmował) na tył także panowie pożyjemy zobaczymy-wizja jest-tylko mi tu narazie o ręcznym nie krzyczcie-na to też mam pomysł ale jak zrobie i wypali to wtedy będziemy mieli w klubie ciekawą fotoporadę)
Jeszcze raz dzieki
  
 
Witam
Postanowiłem wznowić temat bo sprawa montazu coraz bliżej i nasunęło mi sie pytanko: Co z pompą hamulcową? Czy seryjna z 1.4i oczywiście w MK4 da radę?? a jakbym chciał zamienić na pompę przykładowo z mondeo to czy to spasuje??najlepiej to przekładałbym z całym serwem ale pewno jakaś rzeźba będzie.
Czekam na odpowiedzi.
P.S. Irekcity-czekam na zdjęcia
Pozdrawiam
  
 
Witam po sporej przerwie.
Temat zacisków znów żywy a więc dotarły do mnie zaciski z tarczami od kolegi Janek-RS i powiem tylko tyle że więcej mam wątpliwości niż faktów a mianowicie.
Średnica tarczy to 278mm czyli ok.
Grubość tarcz to 23,7 czyli całkiem niezłe.
Klocki też jeszcze grube z tym że są to klocki Ferodo FDB766 a z tego co się orientuję to do 2,5 V6 przychodziły FDB767 co objawiło się tym, że około 1cm od środka powierzchnia cierna tarczy nie jest ruszona i stąd moje pytanie: Czym różniły się zaciski 260mm od zacisków 278mm czyżby tylko jarzmem??
Kolego Irek-city jakiej grybości ma być ta podkładka pod tarcze?
Pozdrawiam i czekam na info.
nowypn
  
 
Cytat:
2008-07-04 14:01:01, nowypn pisze:
(...) jakiej grubości ma być ta podkładka pod tarcze? Pozdrawiam i czekam na info. nowypn



Podkładka pod tarczę (dystans) na 99% taki sam jak w MK7 czyli 3mm
  
 
Witam
Dziś jestem po wymianie całego kompletu na przód i powiem że jest siupel - w końcu autko się zatrzymuje tak jak powinno. Niedługo wrzucę fotoporadę dla klubowiczów i wtedy wszystko będzie jasne co i jak w trawie piszczy przynajmniej w przypadku modelui MK4.
Pozdrawiam
  
 
up ne sobie. moze wiecej info? nowypn prosimy o fotografie


[ wiadomość edytowana przez: s_damian dnia 2009-03-15 23:08:13 ]