Kontrolka silnika przy LPG

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam taki ciekawy problemik. Otóż gdy jeżdżę na PB wszystko jest ok... kontrolka silnika nawet nie blyśnie natomiast jeżeli przełączę na LPG to jeżdżę i jeżdżę i zapala mi się kontrolka silnika w momencie gdy hamuję silnikiem lecz dopiero przy ktorymś tam zdjęciu nogi z gazu. Odczytalem kody błędów i pokazuje mi kod 21 czyli sonda a w moim przypadku czujnik ubogiej mieszanki. Jednak zdaza mi się to tylko na LPG bo na PB gdy hamuję silnikiem nigdy mi się takie coś nie przytrafiło choć jeździlem z tydzień na PB cały czas i hamowałem silnikiem. Cóż to może być nie tak... czy to poprostu sonda się kończy czy gaz jakoś na nią inaczej wpływa... Poprzedni właściciel mówił że kontrolka zaczęła mu się zapalać po wstawieniu gazu lecz gdy przełączał z LPG na PB po kilkunastu sekundach kontrolka gasła a teraz nie chce... caly czas się świeci nawet po przejściu na PB z LPG....


Toyota Carina E kombi '93r.
4A-FE LeanBurn
gaz od 2004
reduktor ZAVOLI.. ogólnie instalacja to mieszanka ZAVOLI i TOMASETTO.

Jakieś sugestie ?
  
 
Niewłasciwa emulacja sondy albo problem z mieszanką.Nie wiem czy w tym silniku problemy z paliwem są sygnalizowane błędem sondy.
  
 
Niedługo planuję wyprawę do gazownika ale takiego naprawdę co się zna bo byłem u trzech ale opinii dobrej nie mają a ten ma doskonałą... wiele osób poleca go i mówią że to gazownik z prawdziwego zdarzenia... ich gatunek jest na wymarciu dlatego też się udam do niego może on coś mi powie... lecz wciąż czekam na wasze sugestie.
  
 
Zczytaj kody błędów sterownika silnika. Po kodach powinieneś dojść co jest nie tak.[LIST]
  
 
Masz za bogatą lub za ubogą mieszankię. Przynajmiej raz w roku trzeba wyregulować instalacje, jeśli nawet jest wszystko ok. W twoim przypadku można samemu pokombinować wkręcając lub wykręcając śrubę wolnych obrotów. Ta śruba (pokrętło) jest na parowniku. Np. wkręcasz 1/4 do 1/2 obrotu i jeżdzisz, jeśli się polepszyło a zapala się dalej to jeszcze wkręcasz. Jeśli się pogorszyło to wykręcasz. Dotyczy to instalacji 2 generacji, bo nie napisałeś jaką masz.
  
 
kolega Henio63 ma rację
ja mam ten sam problem w ave
ale mnie ma czym się przejmować , raz na jakiś czas musisz porostu dokonać regulacji !!
Proponuje jak będziesz w Białymstoku to na Szosie Północno- Obwodowej są dobrzy fachowcy od gazu!!!