WYMIANA ROZRUSZNIKA [PONY 91]

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
odkręciłem 2 śruby trzymające rozrusznik, zdjąłem 2 kable jeden cienki od stacyjki 2 gruby od akumulatora, i w żaden sposób nie mogę wyjąc rozrusznika, chyba z każdej strony próbowałem i nic z 2 godziny się męczyłem i nie mam już pomysłu. Czy trzeba odkręcić coś jeszcze żeby go zdemontować?

czytałem gdziśe że wymiana/demontaż rozrusznika jest bardzo prostą czynnością ja nie umiem sobie poradzić, jakby ktoś zamieścił szczegółową instrukcje to byłbym bardzo wdzięczny.
  
 
Po odkręceniu śrub rozrusznik spokojnie powinien wyjść
Nieraz rozrusznik lubi się "przykleić" do obudowy, ja sobie radzę w ten sposób że trzonkiem młotka staram się podważyć, lekko szarpnąć, potem wyciągam ręką i po bólu.
  
 
ja probuje go wyciągnąć od strony alternatora ale tam jest podpórka podtrzymująca gaźnik i ona mi przeszkadza, brakuje dosłownie z 5cm
a przed chwila przeczytałem że trzeba odkręcić zawór EGR czy to coś da?
  
 
odkręć podpórkę od gaźnika, jak ci pomoże to odkręć egr ale trzeba pamiętać że tam jest uszczelka która lubi się zapiekać
  
 
ale obawiam się czy gaźnik się nie wyłamie
  
 
Nie ma prawa się nic stać, gaźnik jest przykręcony do kolektora a kolektor solidnymi śrubami do bloku silnika.
  
 
ok dziękuje za pomoc, jutro się tym zajmę bo na dziś mam dosyć
  
 
Powodzenia