[MK7] Pedał sprzegła - regulacja wysokosci

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
U mnie pedal sprzegla jest z 2 centymetry wyzej niz pedal hamulca - da sie go jakos wyregulowac zeby je wyrownac?
  
 
W MK7 masz na pedale sprzęgła śrubę regulacujną. Tą śrubą regulujesz wysokość pedału oraz to kiedy sprzęgło ma brać. Nie pamiętam rozmiaru klucza, ale to jest klucz typu imbus.
  
 
Dzieki Clipper!
  
 
6mm
  
 
No fakt: 6mm pasuje

Ale niestety, jak opuscilem pedal, to niedalo sie wbic biegow - sprzeglo nie rozlaczalo napedu. Takze musialem wrocic do tego co bylo

Panowie, i co teraz? Da sie cos z tym zrobic?
  
 
Można by chyba podłożyć coś (np. naciętą podkładkę płaską) pod pancerz linki w miejsci gdzie whodzi do skrzyni. "Skróci" to długość linki.
  
 
Cytat:
2009-03-10 20:42:26, hiflyer pisze:
Można by chyba podłożyć coś (np. naciętą podkładkę płaską) pod pancerz linki w miejsci gdzie whodzi do skrzyni. "Skróci" to długość linki.


W drugim essim (MKVII 1.8 TD) miałem dokładnie to samo i owe podłożenie rozwiązało problem. Od roku działa. Polecam --> 5 minut i po robocie.
  
 
OK, pomysl super - tylko jakos nie bardzo potrafie sobie to wyobrazic
Prosze, czy ktos moglby cyknac fotke i wrzucic na forum?

  
 
Otwórz machę, zobacz, gdzie idzie linka do sprzęgła (czarny pancerz) i zobacz jak jest mocowana. pomiędzy obramówką pancerza, a miejscem jego zaczepienia będziesz miał mały luz, szerokości około 1 cm. Dobierz kawałek twardej gumy i tam wetknij.
To wszystko.
  
 
Na razie jeszcze nie kombinowalem z podkladka, ale mam jeszcze jedno pytanie: czy w MK7 1997 pedal sprzegla powinien byc dociagany w strone grodzi sprezyna? Bo u mnie takiej sprezyny nie ma a na kilku zdjeciach pedalow (ze sruba regulacyjna - czyli tak jak u mnie) taka sprezyne widzialem np. tu link_1

Ale tu link_2 takiej sprezynki nie ma...

Zagwozdka...