Lożyska w skrzyni - ale ktore?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie, od jakiegos czasu slysze dosyc irytujacy dzwiek pochodzacy ze skrzyni biegow.
Przypomina on ewidentnie dzwiek zuzytego lozyska np. w kole.
Dzwiek jest slyszalny tylko na biegu jalowym, nie podejrzewam lozyska sprzegla bo ono bylo wymieniane cale.
Zastanawiam sie co to moze byc i czy trzeba sie tym zajac niezwlocznie.
Moze macie pomysl co to jest?


Pozdrawiam.
  
 
ciężko powiedzieć co u ciebie hałasuję może być że tłumiki skrętne tarczy sprzęgła (sprężyny) są zużyte ,są luźne i hałasują ,a może być że łożyska ,jeśli to łożyska to górne na wałku sprzęgłowym i pośrednim,ale najlepiej wymienić komplet.lub ktoś słabo posmarował wałek lub osadzenie łapy i sobie drga wydając różne dźwięki .
  
 
i jak naciskając sprzęgło to cichnie?
  
 
Witam
Mam pytanko jakie auto i jaki silnik? to moze wtedy coś więcej podpowiemy
  
 
Witam, ja w Carinie E 1.6 miałem podobne odgłosy na jałowym i zabrzmi to banalnie ale wymieniłem olej w skrzyni biegów (przy 190 000, podejrzewam że od nowości nie ruszany) i hałasy zniknęły, może to pomoże.
  
 
Cytat:
2009-05-12 11:27:31, pum pisze:
Witajcie, od jakiegos czasu slysze dosyc irytujacy dzwiek pochodzacy ze skrzyni biegow. Przypomina on ewidentnie dzwiek zuzytego lozyska np. w kole. Dzwiek jest slyszalny tylko na biegu jalowym, nie podejrzewam lozyska sprzegla bo ono bylo wymieniane cale. Zastanawiam sie co to moze byc i czy trzeba sie tym zajac niezwlocznie. Moze macie pomysl co to jest? Pozdrawiam.


A jak jedziesz powoli na 1 tak do 1200 obr to slychac takie szuszczenie,a przy wyzszych obr cichnie???

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Hej, sorry ale nie bylo mnie jakis czas.

Generalnie dzwiek jest slyszalny tylko na biegu jalowym. Podczas jazdy nic nie slysze byc moze inne odglosy zwiazane z jazda zagluszaja wszystko bo wystarczy wlaczyc wentylator nagrzewania wnetra samochodu i dzwiek jest ledwo slyszalny - sprawdze jeszcze raz jadac wolno na malych obrotach.
Jednak po tym co udalo mi sie spr. to jadac na biegu nic nie slychac, podobnie po zapeleniu samochodu - zanim sie nagrzeje i spadna obroty - tez nie slychac. Olej w skrzyni byl zmieniany razem z wymiana sprzegla.
  
 
po wymianie oleju w skrzyni zaczeles slyszec ten dzwięk ?
A moze zmieniales niedawno opony na zimowe i dlatego ?
  
 
skoro na biegu jałowym, to może cos pod maską jest niedokręcone i wpada w rezonans, stąd ten odgłos
  
 
nie wymienialem opon na zimowe, mam zalozone aluminiowe felgi i opony continental (co prawda nie najnowsze) 185/55 15.
Dzwiek zasadniczo pojawil sie z nikad :/ nie slychac go podczas jazdy na biegu - byc moze odglosy jazdy go zagluszaja.

Po nacisnieciu sprzegla nieprzyjemny odglos cichnie i slychac tylko silnik - wiec to musi byc skrzynia.
Chcialbym to wymienic bo nie wiem jak to moze byc grozne jednak to wycigniecie silnika wiec nie chce robic tego bez konkretnego podejrzenia bo to jednak koszty robocizny spore - tym bardziej ze ponioslem je juz jeden raz przy wymianie sprzegla, jak sie okazalo to nie lozysko sprzegla.
  
 
Cytat:
2009-10-16 22:32:43, junior_ek pisze:
skoro na biegu jałowym, to może cos pod maską jest niedokręcone i wpada w rezonans, stąd ten odgłos


na biegu jałowym przy puszczonym sprzęgle też kręci się wałek sprzęgłowy tylko że nie jest zazębiony z wałkiem pośrednim i nie ma przeniesienia napędu ,a łożysko też siadało na wałku sprzęgłowym.
a może łożysko koła?- w sumie to łożysko koła słychać cały czas!!potrzebne autko aby to obsłuchać!!!.pozdro,
  
 
hmm ... ale skoro lozysko kola slychac caly czas to przy wcisnietym sprzegle tez bylo by slychac :/
  
 
Czy mechanik zwrócił ci stare częsci ,bo może wzioł kasę i nie wymienił albo wsadził najtańsze gówno . pytanie czy ten dzwięk usępuje po wciśnięciu sprzęgła?
  
 
Cytat:
2009-10-17 20:33:28, pum pisze:
nie wymienialem opon na zimowe, mam zalozone aluminiowe felgi i opony continental (co prawda nie najnowsze) 185/55 15. Dzwiek zasadniczo pojawil sie z nikad :/ nie slychac go podczas jazdy na biegu - byc moze odglosy jazdy go zagluszaja. Po nacisnieciu sprzegla nieprzyjemny odglos cichnie i slychac tylko silnik - wiec to musi byc skrzynia. Chcialbym to wymienic bo nie wiem jak to moze byc grozne jednak to wycigniecie silnika wiec nie chce robic tego bez konkretnego podejrzenia bo to jednak koszty robocizny spore - tym bardziej ze ponioslem je juz jeden raz przy wymianie sprzegla, jak sie okazalo to nie lozysko sprzegla.


Moze olej jest niewlasciwy.Zmien na oryginal ,to w sumie najmniejszy koszt,a moze byc decydujacy.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Tak dzwiek ustepuje po wcisnieciu sprzegla.

Mechanik naprawia tylko japonskie samochody, za sprzeglo dalem ~500 zl, za olej 60/1l
  
 
A ja mam kilka spostrzeżeń po przeglądnięciu całej dyskusji.
1. W dalszym ciągu nie wiemy co to za auto.
2. W dalszym ciągu nie wiemy jaki przebieg.
3. W dalszym ciągu nie wiemy który rocznik.

Skrzynia ma pewnie najechane ze 200tys. i normalnie sobie jęczy po takim przebiegu. Dopóki to jest szum lub ciche jęczenie, to bym sobie głowy nie zawracał. Jak przerodzi się w zdecydowane chrobotanie albo odgłos garści nakrętek wrzuconych do maszynki do mięsa, to bym się zaczął martwić. Albo wymienić łożyska na wałku sprzęgłowym albo całą skrzynię na młodszą używkę i tyle.
Pozdro.
  
 
A wogole naprawa skrzyni to jest puszka pandory bo po otwarciu moze sie okazać że jest kupa wg. 2 wyjscia albo kupic XADO wlać i obserwowac a jak nie to używka plus donry olej i koniec.

pozdro
  
 
No tak moze nie napisalem co to za samochod:
Corolla rocznik 98 (E11), silnik 1.3 (4E-FE).
Przejechane ma 176k w tej chwili (jak zaczelo ~170k)

Wlasnie myslalem o lozysku na wlaku sprzeglowym.
Czyli sugerujecie zeby nic nie robic - ile jeszcze da rade pojezdzic?

Czy to tylko szum Perzan - trudno powiedziec, pojecie wzgledne Napewno nie sa to nakretki Slychac jak pisalem tylko na luzie i to przy ~900 obr. przy wiekszych automatycznie jest mniej slyszalny.

Heheh wiecie moze to troche dziwne bo nie wiem czy jest taka mozliwosc ale odnosze wrazenie ze roznie go slychac w zaleznosci od kata nachylenia samochodu

Pozdr.
  
 
Czyli zgodnie z przewidywaniami
Wlej porządny olej i to olej
Ciekawe co byś powiedział jakbyś usłyszał skrzynię mojego ojca po 300tys. km w E10 '96 z takim samym silnikiem jak Twój
Pozdro.