Pompa paliwa- jak sprawdzić ciśnienie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie, mianowicie mój esperak nie za bardzo chce pracować na benie... w jaki sposób sprawdzić czy pompa podaje prawidłowe ciśnienie paliwa?? Wiem że sprawna pompa powinna podawać około 4 bary (podobno)
  
 
Wymień filtr paliwa najpierw jeśli nie było to robione.
  
 
Cytat:
2009-06-09 23:23:25, syndoktora pisze:
... w jaki sposób sprawdzić czy pompa podaje prawidłowe ciśnienie paliwa?? Wiem że sprawna pompa powinna podawać około 4 bary (podobno)



Ja kiedyś mierzyłem ciśnienie paliwa bezpośrednio na pompie tzn. przy maksymalnym zdławieniu zwykłym manometrem do propanu butanu o zakresie 4 bar bo akurat taki miałem. Wskazówka błyskawicznie zatrzymała się na ograniczniku a samochód nadal był tak słaby że nie dało się normalnie wyprzedzać.
Wcześniej zanim zdecydowałem się na tak druciarski sposób pomiaru, byłem u kilku mechaników i żaden nie miał odpowiednich przyrządów. W końcu pojechałem do ASO i tam też nie mieli czym zmierzyć ciśnienia za to wymienili filtr paliwa przy okazji przewody paliwowe do tego reset kompa i nic dalej to samo.
Okazało się że jednak pompa dawała w dupe (za mała wydajność) tak że prawidłowe ciśnienie jeszcze o niczym nie świadczy a filtr raczej ciężko jest zapchać ale oczywiście profilaktycznie można go wymienić.

[ wiadomość edytowana przez: wacek99 dnia 2009-06-10 09:30:25 ]
  
 
Mi pomogła wymiana filtra
poczytaj Tu
  
 
Cytat:
2009-06-09 23:23:25, syndoktora pisze:
Mam pytanie, mianowicie mój esperak nie za bardzo chce pracować na benie... w jaki sposób sprawdzić czy pompa podaje prawidłowe ciśnienie paliwa?? Wiem że sprawna pompa powinna podawać około 4 bary (podobno)



a regulator ciśnienia sprawdzony?
  
 
Cytat:
2009-06-10 18:47:00, rudi pisze:
a regulator ciśnienia sprawdzony?

jest nowy
  
 
Cytat:
2009-06-11 13:39:45, syndoktora pisze:
jest nowy



nowa pompa to teraz nie majątek może warto wymienić i po problemie
  
 
Cytat:
2009-06-11 22:39:20, rudi pisze:
nowa pompa to teraz nie majątek może warto wymienić i po problemie



rudi dobrze prawi. Nowa pompa to nie kosztuje aż tak wiele. W ubiegłym roku wymieniałem. Płaciłem coś ok. 170 zł za bodajże BOSCHA. Teraz np. na alledrogo.pl można kupić zdecydowanie w lepszej cenie.