PRZETWORNICA SAMOCHODOWA 12/220V - opinie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
http://allegro.pl/item681054328_przetwornica_12_220v_500_1000w_wtyk_kable.html

Używał ktoś z was coś takiego . Ponieważ niestety nie mam garażu , a czasami potrzebuje coś zrobić przy maluchu myślałem o zakupie takiego urządzenia . Do jakiś drobych robót : wiertarką , lub czyszczenie szczotką na kątówce .
Miał ktoś styczność z tym w praktyce . Da się tym coś zrobić , czy to tylko bajer?
  
 
Nie licz na to ze to pociagnie wiertarke, raczej laptopa czy pare ładowarek do komorki. inna sprawa ze musisz dla 500W miec mocny aku i alternator bo pobor bedzie dosc duzy. np podobna przetwornice ma kumpel i niestety nie da sie nia zaladowac laptopa bo gniazdko jest chyba za bardzo obciazone a ja mam przetwornice tylko do 160W i wszystko dziala swietnie mimo mniejszej mocy. Przy mocnej przetwornicy moga padac tez bezpeczniki w instalacji(ewentualnie moze zapalic sie kabel ).

-----------------
Pozdrowienia
Walezy

Fiat 131 Abarth s2000 :)
  
 
jeśłi np wiertarka ma max 500W to przetwornica powinna mieć min 500W mocy ciągłem(mniejsza wartość), u mnie podobne eksperymenty zdały egzamin ale aku musi być sprawny, najlepiej ładowany przez pracujacy silnik

u mnie przetwornica 400/800W przy ciągłym obciążeniu wyładowała aku w ok 3-4 godziny
  
 
ja używałem przetwornicy o mocy 400W black deckera, mialem do oczyszczenia próg w kancie o bardzo dużej ilości kitu

robiłem to wiertarka o mocy 550W i spokojnie dawało rade a mialem wiertarke podłaczoną pod przedłuzacz jeszcze , ale aby nie rozładwać aku, działalem na właczonym silniku, pracowalem tak z dwa dni po okolo 4 godziny

straty jakie odnotowalem to jedynie regulator napiecia padl i dawal za duze ladowanie ale byc moze to nie byla wina przetwornicy

uwazam ze jest to idealna sprawa jak ktos nie ma pradu w garazu, mamy w sumie taki mini agregat na lpg
tylko zinwestowalbym w jakas w miare znana marke a nie jakas no name

zeby nie być gołosłownym zamieszczam fote:


[ wiadomość edytowana przez: bandit_650 dnia 2009-07-14 21:46:42 ]
  
 
Cytat:
2009-07-14 09:30:45, janek3 pisze:
http://allegro.pl/item681054328_przetwornica_12_220v_500_1000w_wtyk_kable.html Używał ktoś z was coś takiego . Ponieważ niestety nie mam garażu , a czasami potrzebuje coś zrobić przy maluchu myślałem o zakupie takiego urządzenia . Do jakiś drobych robót : wiertarką , lub czyszczenie szczotką na kątówce . Miał ktoś styczność z tym w praktyce . Da się tym coś zrobić , czy to tylko bajer?



dołożysz drugie tyle i kupisz najtańszy agregat prądotwórczy ...
  
 
w sumie racja
to najtanszy chyba jaki jest na allegro
agregat

moc niewiele wieksza a przetwornica ma ta zalete ze mozna ja uzyc wewnatrz auta aby laptopa podladowac itp
  
 
Ale jak policzycie ile pali silnik auta na wolnych obrotach a ile agregat, to wyjdzie że jednak prąd z agregatu jest dużo tańszy. Poza tym, alternator na wolnych obrotach dość słabo ładuje.

Do zasilania komórek, laptopów, itp. lepsze są ładowarki samochodowe. Przy korzystaniu z przetwornicy i oryginalnego zasilacza, sporo prądu zamieniane jest na ciepło (jeden transformator, falownik, drugi tranformator).
  
 
co do zamian pradu to fakt

ale jak masz auto na lpg to sprawa kosztow jest chyba jednak po stronie przetwornicy