MK IV 1.6 jaki olej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, jestem nowym posiadaczem Escorcika 1.6 na ssaniu z '90r, chciałbym mu zmienić olej tylko nie wiem jaki mu najbardziej przysłuży co polecacie? Silnik dosyć głośno chodzi.. słychać mocno zawory.. Do innych aut leje zawsze Valvoline 10W40 MaxLife lub 5W50 VR1 tylko nie wiem czy tu się bardziej nie sprawdzi mineralny aby go trochę wyciszyć? Chyba że on tak z reguły głośno chodzi? W sumie nie miałem nigdy takiego starego auta i w dodatku na gaźniku więc nie wiem A ile ma przejechane nie wiem... Na liczniku jest 95tyś
  
 
Ja leje wlasnie valvoline maxlife i chodzi mi super. Nie wiem jak sie on ma do tak starego silnika (konstrukcji). Kazdemu polecam ten olej, moj ess go bardzo lubi, nie wciaga nawet kropli. Moze warto tez podjechac do kogos zeby spojrzal okiem na ten motorek

[ wiadomość edytowana przez: dawid5995 dnia 2014-03-08 00:21:41 ]
  
 
Witam
Lej Valvoline MaxLife 10w-40 bo pod względem kultury pracy i wyglądu silnika wewnątrz nie spotkałem lepszego oleju. Oczywiście jak klepie to hydrauliki do wymiany i obowiązkowo pomiar ciśnienia oleju na magistrali chociaż silniki CVH z reguły nie mają problemu z pompą oleju.
Pozdrawiam
  
 
Nowy olej + nowy wałek rozrządu + komplet popychaczy i ...
... i silniczek będzie chodził jak 24 lata temu
  
 
olej jak olej, swego czasu castrol robil Formule F dla forda, chyba do tej pory fabrycznie leją ciastola do ecoboostów...
  
 
Witajcie,
Co do mnie, również wymieniłem olej w mojej RS 2000. Wybrałem markę, która nie jest zbyt droga ani bardzo znana, ale została mi polecona przez mojego mechanika. To olej Noleaky High Performance 15W40, i do tej pory nie miałem żadnych problemów. Poniżej zamieszczam link, jeśli jesteś zainteresowany/a.null

[ wiadomość edytowana przez: Sergio_66 dnia 2024-01-26 07:10:05 ]