Kontrolka awaria silnika-pytanko do Bigelektrona - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2012-06-29 11:17:35, Halina12 pisze:
Nie dostałam odpowiedzi. A do wtorku jestem niedaleko Katowic i ewentualnie byłaby możliwość obejrzenia mego samochodu.


Ok poniedzialek na 10 podam dane ne priva.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
witam
toyota rav4 - zapaliła mi się ta kontrolka i silnik osłabł. Zgasiłem go i już więcej nie zapalił - błąd na komputerze P0627. Czy to są do wymiany te zaworki w pompie?
  
 
Pewnie jak większość zalogowałem się specjalnie po poradę od Pana Bigelektron (szczególnie że tak ładnie kojarzy mi się z nazwą akademika )
ale do tematu, około rok temu po rzetelnej diagnozie wymieniłem zawory scv na nowe - żadna regeneracja - i jak to bywa z samochodami jeździłem i jeździłem i wyjeździłem około 45k km. Od kilku dni znowu męczarnia z kontrolką check-engine
na pierwszym lepszym kompie zdiagnozowałem że to błąd 1228, czyli spora szansa że to znowu te zawory. Stąd pytanie do Pana Big'a. Czy to aby napewno te zawory i czy już zawsze co rok jeżdżenia będe musiał wykładać na stół 1000 żeby jeździć Toyotą? Ewentualnie jakie podjąć kroki w celu lepszej diagnozy? Mieszkam w Bielsku ale codziennie jestem na śląsku tak że chętnie skorzystam z usług jeżeli mnie stać

Ps. Z góry dziękuję za odpowiedź bo jak pewnie wiecie bez sprawnie działających tych zaworów ciężko się jeździ
  
 
Cytat:
2013-06-15 16:21:42, EriksonE pisze:
Pewnie jak większość zalogowałem się specjalnie po poradę od Pana Bigelektron (szczególnie że tak ładnie kojarzy mi się z nazwą akademika ) ale do tematu, około rok temu po rzetelnej diagnozie wymieniłem zawory scv na nowe - żadna regeneracja - i jak to bywa z samochodami jeździłem i jeździłem i wyjeździłem około 45k km. Od kilku dni znowu męczarnia z kontrolką check-engine na pierwszym lepszym kompie zdiagnozowałem że to błąd 1228, czyli spora szansa że to znowu te zawory. Stąd pytanie do Pana Big'a. Czy to aby napewno te zawory i czy już zawsze co rok jeżdżenia będe musiał wykładać na stół 1000 żeby jeździć Toyotą? Ewentualnie jakie podjąć kroki w celu lepszej diagnozy? Mieszkam w Bielsku ale codziennie jestem na śląsku tak że chętnie skorzystam z usług jeżeli mnie stać Ps. Z góry dziękuję za odpowiedź bo jak pewnie wiecie bez sprawnie działających tych zaworów ciężko się jeździ


Szczegoly na priva

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Sprawa wydaje się być załatwiona. Odnośnie Pana Bigelektron'a to fachowa i miła współpraca.

Pozdrawiam
  
 
Witam,

Ja mam tatomiast taki problem. Mam Ravkę z 2004 roku Disel. Ma przeklęty immobiliser który jest oddzielony, nie jest w kluczyku. Miałem słabą baterię i samochód mi gasł. Wymieniłem baterię i jest dobrze natomiast pojawiła się kontrolka silnika i nie wiem jak ją odczytać. Czy to coś poważnego czy da się z tym żyć? Dodam że wcześniej kontrolka się nie zapalała, dopiero teraz gdy wyskoczył ten problem z tym zabezpieczeniem. Nie ma spadku mocy, saochód normalnie jeździ. Proszę o pomoc!!

[ wiadomość edytowana przez: Switas dnia 2014-09-16 17:06:58 ]
  
 
Cytat:
2014-09-16 16:56:28, Switas pisze:
Witam, Ja mam tatomiast taki problem. Mam Ravkę z 2004 roku Disel. Ma przeklęty immobiliser który jest oddzielony, nie jest w kluczyku. Miałem słabą baterię i samochód mi gasł. Wymieniłem baterię i jest dobrze natomiast pojawiła się kontrolka silnika i nie wiem jak ją odczytać. Czy to coś poważnego czy da się z tym żyć? Dodam że wcześniej kontrolka się nie zapalała, dopiero teraz gdy wyskoczył ten problem z tym zabezpieczeniem. Nie ma spadku mocy, saochód normalnie jeździ. Proszę o pomoc!! [ wiadomość edytowana przez: Switas dnia 2014-09-16 17:06:58 ]


Odczytaj blad testerem Toyoty lub zdejmij kleme w celu skasowania kodu jezeli powstal w wyniku gasniecia wywolanego przez niesprawne zabezpieczenie to pewnie dotyczy obwodu ktory zostal odciety .Wzglednie jezeli cos sie zaczyna psuc to blad z pewnoscia sie powtorzy.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Witam, dziś podczas jazdy moja corolla nagle zgasła, przy próbie ponownego odpalenia musiałem długo kręcić żeby zaskoczyła, poczym jak dodałem gazu to silnik zaczął strasznie klekotać, do tego kompletny brak mocy zapaliła się też kontrolka check, i silnik zgasł.

Przebieg to 223tyś,