Dlaczego p³yn ch³odniczy ma kolor br±zowy? - Strona 302

  
Sortuj wg daty:
rosn±co malej±co
Oj Simon ...


Oto ZIS 110 rok produkcji 1950, samochód W³adys³awa Gomu³ki po doj¶ciu do w³adzy w 1956 r.



CYTAT Z PEWNEGO ¬RÓD£A: "Iosif Wissarionowicz D¿ugaszwili, czyli Józef Stalin, zamówi³ sobie kiedy¶ 7 egzemplarzy czarnego Zisa 110 w wersji cabrio. Identyczny pojazd, ale z zamkniêtym nadwoziem i w bia³ym kolorze, za¿yczy³ sobie tak¿e W³adys³aw Gomu³ka. Auto znajduje siê obecnie w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrêbusach."




[ wiadomo¶æ edytowana przez: Bia³y dnia 2012-12-29 00:34:06 ]
  
 
Dalej jestem nie przekonany. Auto na po¼nych numerach, a co do malowania to w kolekcji w/w muzeum znajduje sie conajmniej kilka aut, które by³y na pewno przemalowywane, niektóre wielokrotnie i niezgodnie z pierwotnym wygladem. Jak wcze¶niej napisa³em, Mam sporo zdjec archiwalnych zisów i rzadowych i armijnych, limuzyn i kabrioletów, ale tego bia³ego, rzekomo gomu³kowskiego nie ma nigdzie. I nikt mi nie powie, ¿e by³ tak pilnie strzezony i stad nie ma fotki, bo mam foty i z jednostek wojskowych i z przejazdu kolumn rz±dowych. Po prostu w tej kwestii jestem niewiernym Tomaszem-jak nie zobaczê, to nie uwierzê.
  
 
Cytat:
2012-12-29 12:09:56, simon2107 pisze:
Dalej jestem nie przekonany. Auto na po¼nych numerach, a co do malowania to w kolekcji w/w muzeum znajduje sie conajmniej kilka aut, które by³y na pewno przemalowywane, niektóre wielokrotnie i niezgodnie z pierwotnym wygladem. Jak wcze¶niej napisa³em, Mam sporo zdjec archiwalnych zisów i rzadowych i armijnych, limuzyn i kabrioletów, ale tego bia³ego, rzekomo gomu³kowskiego nie ma nigdzie. I nikt mi nie powie, ¿e by³ tak pilnie strzezony i stad nie ma fotki, bo mam foty i z jednostek wojskowych i z przejazdu kolumn rz±dowych. Po prostu w tej kwestii jestem niewiernym Tomaszem-jak nie zobaczê, to nie uwierzê.



Byæ mo¿e Gomu³ka mia³ bia³ego ZIS-a jako tajny samochód prywatny.Nie ma go na ¿adnych archiwalnych fotografiach,bo byæ mo¿e ówczesny przywódca PRL-u podczas oficjalnych parad je¼dzi³ zwyk³ym,przys³uguj±cym mu autem rz±dowym.
Bia³y kolor k³óci siê mocno z szablonowym czarnym,jednak mo¿e Gomu³ka za¿yczy³ sobie w³a¶nie koloru bia³ego.
Przyk³adowo - rz±dowe Czajki te¿ nie zawsze by³y czarne.Widywano równie¿ egzemplarze w kolorze bia³ym,a nawet bordowym.
O Cadillacu Gierka te¿ ma³o kto wiedzia³.Nie by³o go na ¿adnych fotografiach,a jednak istnieje i zachowa³ siê szczê¶liwie do czasów wspó³czesnych.Byæ mo¿e tak te¿ jest i z bia³ym ZIS-em.
PRL to epoka wielu mrocznych i niewyja¶nionych tajemnic,tak wiêc kto wie,jak to by³o na prawdê
  
 
Amen

-----------------
--- Bia³y ---
ten z³y admin
  
 
Bialy pokazal zdjecie bialego zisa jeszcze z prl-u na czarnych blachach , i niewazne czy to gomulki czy nie , jest to dowod ze biale zisy jednak byly

Tak czy inaczej znalazlem informacje ze zisem 110 jezdzila zona gomulki
Na info.wyborcza.pl
  
 
Cytat:
2012-12-30 02:23:42, Frdek pisze:
Bialy pokazal zdjecie bialego zisa jeszcze z prl-u na czarnych blachach , i niewazne czy to gomulki czy nie , jest to dowod ze biale zisy jednak byly Tak czy inaczej znalazlem informacje ze zisem 110 jezdzila zona gomulki Na info.wyborcza.pl


Ale to s± blachy z lat dziewiêædziesi±tych.
  
 
Cytat:
2012-12-30 12:23:33, e-one pisze:
Ale to s± blachy z lat dziewiêædziesi±tych.



Z 70-tych jak ju¿ chcemy byc dok³adni Wesz³y "do obiegu" w 1976 roku...
  
 
na tego Aro z rumuñskiej serii czekam z niecierpliwo¶ci± te¿


  
 
Jakie¶ niewyra¼ne to ARO.
Byæ mo¿e dlatego,¿e jest bia³e.Je¶li taki model mia³by ju¿ pojawiæ siê w KAP,to tylko w kolorze granatowym,czarnym,a ju¿ najlepiej wojskowym zielonym.Bia³y psuje ca³± sylwetkê i powoduje,¿e model wygl±da dziwnie i pokracznie.
Szyby,zderzaki,przednie ¶wiat³a oraz rejestracja s± jakie¶ za du¿e.
Plusem jest natomiast rozmiar modelu porównywalny z wydanym ju¿ wcze¶niej w KAP Tarpanem Honkerem.Dziêki temu model bêdzie zauwa¿alny nawet po postawieniu go obok potê¿nego,jak na standardy DeA Jelcza PR110U.
Du¿o lepiej by by³o,jakby w naszej kolekcji pojawi³o siê ARO 10.
Jest to oczywi¶cie tylko moja opinia i macie pe³ne prawo siê z nim nie zgodziæ.
Dla wiêkszego porz±dku,malkontentom radzê przeczytaæ dok³adnie mój post,aby potem nie by³o kolejnych,k³ótliwych dysput na temat tego,kto ma racjê
  
 
Witam panowie mam nadzieje ze wiesci sroczki o Tarpanie 239D sie sprawdza.
Ja powoli licze jeszce na nasze nysy
Nysa 522 Chlodnia-kontener
Nysa 522 Skrzyniowa 2osobowa lub 5 osoba




oraz na nysa 522 furgon chlodzony






Sroczka ktora z tych Nys moze realnie ukazac sie w KAP.


PS> Sroczka mam nadzieje ze Tarpan 239D bedzie z plandeka a nie sama skrzynia







[ wiadomo¶æ edytowana przez: marianok53 dnia 2012-12-30 19:46:19 ]
  
 
Mam nadziejê, ¿e te Nysy bêd±, ale s± jeszcze inne modele Nysek, które powinn byæ
  
 
Jako, ¿e mamy nowy rok zapraszam do nowego w±tku Kultowe Auta Prl-u 2013

-----------------
--- Bia³y ---
ten z³y admin