[MKVII] Nie zawsze włącza się podgrzewanie przedniej szyby

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam problem z przednią podgrzewana szybą, podczas jazdy po polskich dziurawych ulicach od drgań raz mogę włączyć a raz nie podgrzewanie. Pytanie za 100 punktów gdzie mogą znajdować się kostki lub tego typu łączenia przewodów które są powiązane z tą właśnie przednią szybą (szyba była wymieniana przed kupnem tego auta i pewnie nie dokładnie to wszystko połączyli).
A i jeszcze jedno pytanie do przednich spryskiwaczy poprowadzone są przewody (to znaczy są podgrzewane?) a jak te podgrzewanie włączyć.
Za odp. Z góry dzięki.


[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2009-12-14 17:53:37 ]
[ powód edycji: Temat... ]
  
 
Kostki nie wiem gdzie sa, łaczyc nie musi w kostkach, moze skrzynka szwankuje.
Spryski podgrzewane działaja wtedy jak właczysz grzanie szyby, tyle ze nie wiem czy przod czy tył.
  
 
ze spryskami to tak samo jak z lusterkami pogrzewanymi... jak grzeje przednia szyba to grzeja te dwie rzeczy... kostki od szyby znajdziesz pod podszybiem (trzeba troche zanurkowac)... znajdz kabelki wychodzace od szyby to znajdziesz i kostki...
  
 
Miejsc łączeń kabli od grzanej szyby jest dużo.
Ja zacząłbym jednak o styków za przyciskiem, wyciągnij go i sprawdź.
Następnie na podszybiu poszukaj takich pojedynczych w miarę grubych przewodów koloru - z reguły - fioletowego. One na podszybiu mają swoje łączenia - wtyczki - to warto również sprawdzić.
Same przewody do szyby idą wzdłuż słupków pod uszczelką...

Co do grzanych spryskiwaczy. Wiele razy były na ten temat kłótnie na forum, bo każdy ma swoją teorię.
Jeśli instalacja jest oryginalna to grzanie działa w następujący sposób:
- przednia szyba grzana + spryskiwacze
- tylna szyba grzana + grzane lusterka
  
 
MK5, kolory kabli moga się różnić, a i w mk7 trochę inaczej wygląda instalacja...
MK5:


[ wiadomość edytowana przez: surec dnia 2009-12-14 12:06:00 ]
  
 
Cytat:
2009-12-14 11:31:12, GrzEE pisze:
Miejsc łączeń kabli od grzanej szyby jest dużo. Ja zacząłbym jednak o styków za przyciskiem, wyciągnij go i sprawdź. Następnie na podszybiu poszukaj takich pojedynczych w miarę grubych przewodów koloru - z reguły - fioletowego. One na podszybiu mają swoje łączenia - wtyczki - to warto również sprawdzić. Same przewody do szyby idą wzdłuż słupków pod uszczelką... Co do grzanych spryskiwaczy. Wiele razy były na ten temat kłótnie na forum, bo każdy ma swoją teorię. Jeśli instalacja jest oryginalna to grzanie działa w następujący sposób: - przednia szyba grzana + spryskiwacze - tylna szyba grzana + grzane lusterka



Dzisiaj zdemontowałem plastiki z przednich słupków i oglądałem podsufitówkę i nie zauważyłem żadnych przewodów połączonych z szybą. W jakich miejscach mogą znajdować się przewody połączone z szybą (trzeba odkręcić - odsunąć deske rozdzielczą aby dostać sie do nich czy od komory silnika? ten tunel gdzie jest akumulator)
  
 
Cytat:
2009-12-16 14:45:43, polokolo pisze:
Dzisiaj zdemontowałem plastiki z przednich słupków i oglądałem podsufitówkę i nie zauważyłem żadnych przewodów połączonych z szybą. W jakich miejscach mogą znajdować się przewody połączone z szybą (trzeba odkręcić - odsunąć deske rozdzielczą aby dostać sie do nich czy od komory silnika? ten tunel gdzie jest akumulator)



Jeśli chodzi o przekaźnik sterujący to znajduje się on przy samym akumulatorze, w komorze silnika.
  
 
kable do szyby ida nie pod slupkami itd. tylko pod podszybiem koło zawiasów maski (grube ok. 2mm srednicy jak koledzy wczesniej pisali raczej koloru filoetowego) i tam sie lacza z cala instalajca bo w szybie zatopiona jest ramka przewodząca prąd wiec jak chcesz je znaleźć to po prsotu poszukaj kabli ktore ida bezposrednio w szybe koło tych wspomnianych zawiasów maski. Przekaźnik od podgrzewania jest za akumlatorem zielony a bezpiecznik od szyby jest w przedziale silnika w tej malej skrzyneczce z bezpiecznikami zapietej na plusowej klemie Twojego akumlatora. Posprawdzaj styki tak jak koledzy pisali, przy okazji wtyczki szyby z cala instalajca (wlaśnie tam koło zawiasów maski) a potem będziemy szukać dalej
  
 
Cytat:
2010-11-10 20:34:44, spinacz25 pisze:
Przekaźnik od podgrzewania jest za akumlatorem zielony



U mnie jest szary.
  
 
U wszystkich na całym świecie jest szary.
Że wysunę taką hipotezę
  
 
a ja się już spotkałem z 3 wersjami biały czarny i siwy nigdy nie-widziałem zielonego zielony to do klimy lub wentylatora
  
 
Cytat:
2010-11-12 18:07:40, kev pisze:
U mnie jest szary.



macie panowie racje pomyliem sobie z przekaźnikiem od wentylatora. U mnie tez szary