[OGÓLNE] Czy zimą warto dolewać denaturat do benzyny?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dzisiaj usłyszałem o takiej metodzie ze przy pełnym baku benzyny dolewa sie denaturat (nie wiem dokładnie ile ) i to podobno pomaga przy odpalaniu samochodu na mrozach ??
Gdyż w baku sa kropelki wody ktore przy mrozie zamarzaja i to prowadzi do problemow z odpalaniem co sądzicie o tym ??

[ wiadomość edytowana przez: grzessiuuuu dnia 2009-12-17 17:48:35 ]

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2009-12-17 22:19:59 ]
[ powód edycji: Temat... ]
  
 

Nie tankuj na lipnych stacjach i tyle. Pierwsze słyszę, żeby ktoś denaturat lał do benzyny - jak coś to chyba do Diesla się kiedyś dodawało.
Pozdrawiam


[ wiadomość edytowana przez: deathrider_85 dnia 2009-12-17 21:58:12 ]
  
 
Na pewno nie zaszkodzi !!! Teoretycznie denaturat wiaze wode.
Ja osobiscie nie stosuje., ale znam takich co to robia.
  
 
No jak mozna ograniczyć stanie na mrozie i kombinujać jak tu go odpalić to chyba nie zwadzi ??
Tak tylko pytam nie mam osobiscie problemow z odpalaniem ale jak juz beda duzo wieksze mrozy to patent moze sie przydać
  
 
całkowita racja sam tak kiedyś robiłem , ale w tym roku jakoś nie miałem problemów z rozruchem (odpukać ) i nie wlewałem , ale na pewno nie zaszkodzi
  
 
Cytat:
2009-12-17 17:55:56, artiko pisze:
Na pewno nie zaszkodzi !!! Teoretycznie denaturat wiaze wode. Ja osobiscie nie stosuje., ale znam takich co to robia.


Masz rację nie tylko teoretycznie ale taki jest fakt. Na pewno nie zaszkodzi
  
 
Ja dwa lata temu lałem. Na pół zbiornika, chyba z litr wlałem I wszystko grało. Do oleju napedowego to sie leje benzyne
  
 
ja dzis mialem mialem problem z odpaleniem jak chwile postal na dworzu benzyne uzywam tylko na rozruch i kupuje tylko co jakis czas 5-10 litrow ile moge wlac denaturatu na taka ilosc paliwa
  
 
Cytat:
2009-12-17 19:00:40, groobyg2 pisze:
ja dzis mialem mialem problem z odpaleniem jak chwile postal na dworzu benzyne uzywam tylko na rozruch i kupuje tylko co jakis czas 5-10 litrow ile moge wlac denaturatu na taka ilosc paliwa


cwiare mu wlej
  
 
Cytat:
Najopularniejsze zimą są dodatki usuwające wodę,która może (teoretycznie) zamarzać w przewodach paliwowych i blokować je. Po pierwsze, warto wiedzieć, że pewna ilośc wody w baku to rzecz naturalna. Po drugie, w autach z wtryskiem paliwa ciśnienie w przewodach paliwowych skutecznie zapobiega ich zamarzaniu. Dodatki paliwowe mają sens natomiast w samochodach użytkowanych rzadko - czyli np. raz w tygodniu,lub zasilanych gazem. Stara benzyna w zbiorniku rzeczywiście może wymagać ulepszenia.
1.W autach używanych rzadko lub pokonujących małe przebiegi dodatki wiążace wodę i "ulepszające" paliwo, mogą być przydatne
2.Nie używamy jednak denaturatu - ten specyfik zawiera dużo ... wody. Nie wlewajmy także do bakus pirytusu,który chłonie wode
3. W miarę możliwości tankujmy do pełna
4.Jazda autem zasilanym LPG z prawie pustym bakiem powoduje zbieranie się wody i zanieczyszczeń w zbiorniku oraz prowadzi do uszkodzenia układu paliwowego.



Przyp. z Auto Świat Poradnik, Grudzień 2009



[ wiadomość edytowana przez: bep dnia 2009-12-17 20:37:06 ]
  
 
Ciekawe wskazówki ale jak to nie uzywać denaturatu bo zawiera duzo wody ?? to wogole sensu nie ma !!! Toż on ma wode "ulatniac" a nie robic jej wiecej w baku dziwne
  
 
grzesiu masz problem ze startem zeteca?
lomatko.

denaturat nie ma nawet 5% wody
czy w takim razie 5% czegos to duzo?
A.Ś to chyba jakas prasa "bulwarowa".
  
 
Denaturat i inne wynalazki to sie lalo do syrenki albo duzego fiata.
Ludzie, dajcie spokoj, mamy 21 wiek...
  
 
Cytat:
2009-12-17 21:32:19, _Maly_ pisze:
Denaturat i inne wynalazki to sie lalo do syrenki albo duzego fiata. Ludzie, dajcie spokoj, mamy 21 wiek...



  
 
Ja mam lpg i od kilku miesiecy na rozruch do forda zalewam 98 z bp.Corse zony tez tym tankuje chociaz nie ma gazu.Nie wiem,czy pomoze,ale tak sobie na banie wkrecilem
  
 
BP z własnego doswidczenia raczej odradzam bo albo tam maja kiepskie paliwo albo moj essi go nie lubi, wyraznie gorzej silnik pracował
  
 
bp lipa tak samo jak bliska, orlen
moze byc shel a mojemu smakuje lotos
  
 
Denaturat zawiera prawie 60% wody, ale alkohol jako substancja hydrofilowa powoduje że jest ona rozpuszczona w paliwie. Dolewanie denaturatu pewnie nie zaszkodzi, ale moc silnika spadnie tak bardzo jak dużo denaturatu wlejemy. Denaturat leje się wtedy gdy w układzie paliwowym znajdzie się woda, która co chwilę zatyka dysze w gaźniku. W przypadku wtrysku chyba takich problemów nie ma, ale tego nie jestem pewien. Denaturat raczej słabo pomoże w odpalaniu.
  
 
Cytat:
2009-12-17 21:32:19, _Maly_ pisze:
Denaturat i inne wynalazki to sie lalo do syrenki albo duzego fiata. Ludzie, dajcie spokoj, mamy 21 wiek...



... ale auta mamy z 20 wieku
  
 
auto pali normalnie to po co lać denaturat do paliwa - nigdy nie korzystałem z takich rozwiązań bo po co