Samochodem rzuca na lpg, gaśnie przy przełączaniu się na gaz

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, mam poważny problem z moją instalacją BRC. Auto (Alfa 145) spisywało się słabiej na gazie niż benzynie, więc postanowiłem dać do przeczyszczenia wtryskiwacze (co polecali mi zrobić partacze z gomaru oddział Łask - nie polecam). Przeczyścili mi niby wtryskiwacze, przy czym jeden wymiana na nowy, 1 w dobrym stanie, 2 stan b. słaby (ich zdanie). I po tej wymianie jest fatalnie! Autem rzuca podczas jazdy na lpg, wręcz nim telepie, osiągnięcie prędkości 80km/h graniczy z cudem! A oni myją ręce mówiąc, ze przeciez wtryskiwacze są słabe. Ale kurde przed czyszczeniem tych ,,strasznie złych" wtryskiwaczy samochód chodził o niebo lepiej!
Inny problem, który w ogóle zdaje się być czarną magią dla Gomaru to problem przełączania na gaz. Auto gaśnie, gdy przełącza się na gaz przy postoju (gdy jedzie jest szarpnięcie, ale jedzie dalej). Pomożcie mi co mogę zrobić, bo zdaje mi się, ze Gomar ma w planie po prostu skasowanie mnie na 750zł za nowe wtryskiwacze i to ich jedyny cel.
  
 
nie wiem czy masz taką możliwość ale pod kompem diagnostycznym można sprawdzić pracę poszczególnych wtryskiwaczy i benzynowych i gazowych. bo z tego co piszesz to wynika ,że Ci mechanicy nie wiedzą co to właściwa diagnostyka. wygląda na to ,że potrafili bardziej zepsuć co było zepsute. spróbuj może u innego mechanika sprawdzić gdzie leży problem.
  
 
Nie wiem jak się sprawa twojego samochodu skończyła. Wtryskiwacze BRC są bardzo dobrą konstrukcją jednak zaniedbane przez brak profilaktyki niszczą się w nadmierny sposób. Czyszczenie to jedyny sposób na ich uratowanie. Myślę, że jak przyjechałeś problem był już duży i nie chciałeś wymienić wtryskiwaczy lub nie zgłosiłeś ponownie problemu. Jeżeli przy czyszczeniu wtryskiwaczy już jest informacja że są słabe to po prostu są. Myślę że kupiłeś jeden lub dwa wtryski nowe i po problemie.