MotoNews.plWitaj w MotoNews.pl | zaloguj się  
Motoryzacja bliżej Ciebie 
Samochody, motoryzacja, opinie

Abarth  Alfa Romeo  Aston Martin  Audi  Bentley  BMW  Bugatti  Cadillac  Chevrolet  Chrysler  Citroen  Dacia  Dodge  Ferrari  Fiat  Ford
Honda  Hyundai  Infiniti  Jaguar  Jeep  Kia  Lamborghini  Lancia  Land Rover  Lexus  Lotus  Maserati  Mazda  McLaren  Mercedes-Benz  Mini
Mitsubishi  Nissan  Opel  Pagani  Peugeot  Porsche  Renault  Seat  Skoda  Smart  SsangYong  Subaru  Suzuki  Toyota  Volkswagen  Volvo
forum klubowedołącz do klubulista klubowiczównasze samochodyclub assistance

Zacznij nowy temat  Dodaj odpowiedź w tym wątku

Jak odpowietrzyć hamulce z ABS-em?

Moderowane przez: madzia_83, Suchy, Talus
 Forum » Toyota Forum Techniczne » Jak odpowietrzyć hamulce z abs-e ...
 « Starszy wątek | Nowszy wątek »
Szukaj na forum: 

Sortuj posty wg daty: 
rosnąco malejąco
 >> wyświetlony od najstarszych postów <<
 Autor
 Jak odpowietrzyć hamulce z ABS-em? 
junior_ek
TOYOTA DRIVER

Rav4
Żywiec

2010-03-14 22:32:03^

Tak jak w temacie, czy domową metodą można odpowietrzyć hamulce z ABS-em? Domową tzn. jeden wciska pedał, drugi odkręca i zakręca zaworek na kołach. Pytanie, czy zaczynać od koła, które ma najdłuższą drogę do pompy hamulcowej, czy od tego które ma najkrótszy przewód. Słyszałem też opinie, że przy ABS-ie konieczne jest jakieś odpowietrzanie poprzez wtłaczanie płynu pod ciśnieniem. Proszę Was o radę

2014-04-04 09:00

marcinm
TOYOTA MANIAK

Camry
Bochnia

2010-03-15 00:12:36^

Nic z tych rzeczy, odpowietrzasz dokładnie tak samo, jak "normalny" układ.

Teoretycznie powinieneś zacząć od tylnych kół, ale w praktyce nie robi to różnicy.

pzdr

2014-07-04 00:07

junior_ek
TOYOTA DRIVER

Rav4
Żywiec

2010-03-15 22:09:10^

Wielkie dzięki za odpowiedź, w najbliższy weekend zabiorę się za wymianę płynu. Pozdrawiam

Cromm
TOYOTA MANIAK

Toyota Corolla CE-11 ...
malopolska

2010-03-17 09:04:46^

Tu jest fajnie napisane:
http://www.motofocus.pl/technika,4511,jak-bezpiecznie-odpowietrzac-uklady-z-abs.html

2013-04-08 07:01

junior_ek
TOYOTA DRIVER

Rav4
Żywiec

2010-03-17 12:50:30^

Dzięki Cromie za lekturę, już kiedyś przeszła mi przed oczami ale przeczytałem ją wtedy tylko pobieżnie. Póki co załatwiłem sobie przyrząd do podciśnieniowego odpowietrzania układu hamulcowego. W weekend będę się starał z tym uporać.

junior_ek
TOYOTA DRIVER

Rav4
Żywiec

2010-03-20 17:24:45^

Dzisiaj wymieniałem płyn w układzie. Za pomocą kompresora i odpowiedniego przyrządu wtłoczyłem go od cylinderków do pompy usuwając jednocześnie nadmiar płynu ze zbiorniczka. Niestety ale pedał od hamulca nadal mam miękki, co prawda, przy hamowaniu z prędkości 120 koła chcą się zatrzymać w miejscu bo włącza się ABS ale pedał jest tak samo miękki jak przed wymianą. Na koniec odpowietrzyłem jeszcze w normalny sposób tzn. jeden naciska pedał, drugi odkręca zawór i nie pomogło. Do momentu włączenia silnika pedał po naciśnięciu jest twardy, po włączeniu mięknie. Czy ten typ tak ma?? Samochód to rav4 I generacji

Bigelektron
TOYOTA SPEC

Aktywny na forum 2945 dni
Katowice

2010-03-20 23:16:09^

Cytat:
2010-03-20 17:24:45, junior_ek pisze:
Dzisiaj wymieniałem płyn w układzie. Za pomocą kompresora i odpowiedniego przyrządu wtłoczyłem go od cylinderków do pompy usuwając jednocześnie nadmiar płynu ze zbiorniczka. Niestety ale pedał od hamulca nadal mam miękki, co prawda, przy hamowaniu z prędkości 120 koła chcą się zatrzymać w miejscu bo włącza się ABS ale pedał jest tak samo miękki jak przed wymianą. Na koniec odpowietrzyłem jeszcze w normalny sposób tzn. jeden naciska pedał, drugi odkręca zawór i nie pomogło. Do momentu włączenia silnika pedał po naciśnięciu jest twardy, po włączeniu mięknie. Czy ten typ tak ma?? Samochód to rav4 I generacji

Sprawdz poprostu hamulce na rolkach.
Nie pamietam jaki jest pedal w twojej Rafce ,najlepiej odszukaj kogos kto taka jezdzi i zapytaj,w wielu modelach Toyoty pedal hamulca jest miekki jak szmata,a czesto przy powolnym wciskaniu na postoju wejdzie prawie w podloge.Tymniemniej podczas jazdy wystarczy go lekko wcisnac aby zablokowac kola lub ,aby wlaczyl sie ABS.Taka uroda konstrukcji.Wiec niewykluczone i wszystko na to wskazuje ze starasz sie naprawic cos co nie jest zepsute.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

[ wiadomość edytowana przez: Bigelektron dnia 2010-03-20 23:17:29 ]

2014-10-01 08:27

junior_ek
TOYOTA DRIVER

Rav4
Żywiec

2010-03-21 09:03:28^

No właśnie w poprzedniej rav-ce też był miękki, chyba ten typ tak ma. Masz rację pisząc, że przy powolnym wciskaniu mogę nim zejść na sam dół i fakt faktem hamować hamuje dobrze. Ale o wiele lepiej bym się czuł gdyby łapał już po dotknięciu a nie wciśnięciu

Bigelektron
TOYOTA SPEC

Aktywny na forum 2945 dni
Katowice

2010-03-21 10:03:59^

Cytat:
2010-03-21 09:03:28, junior_ek pisze:
No właśnie w poprzedniej rav-ce też był miękki, chyba ten typ tak ma. Masz rację pisząc, że przy powolnym wciskaniu mogę nim zejść na sam dół i fakt faktem hamować hamuje dobrze. Ale o wiele lepiej bym się czuł gdyby łapał już po dotknięciu a nie wciśnięciu

To na jakiej wysokosci lapie pedal zalezy glownie od tego jaka odleglosc musza pokonac tylne szczeki zanim sie dosuna do powierzchni roboczej bebna,a za to sa odpowiedzialne samoregulatory,i w niektorych rozwiazaniach ustawienie linki recznego.Gdy mamy tarcze z tylu to pedal lapie od samej gory bo klocki przebywaja krotsza odleglosc niz szczeki.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer

2014-10-01 08:27

junior_ek
TOYOTA DRIVER

Rav4
Żywiec

2010-03-21 14:05:17^

Cytat:
2010-03-21 10:03:59, Bigelektron pisze:
To na jakiej wysokosci lapie pedal zalezy glownie od tego jaka odleglosc musza pokonac tylne szczeki zanim sie dosuna do powierzchni roboczej bebna,a za to sa odpowiedzialne samoregulatory,i w niektorych rozwiazaniach ustawienie linki recznego.Gdy mamy tarcze z tylu to pedal lapie od samej gory bo klocki przebywaja krotsza odleglosc niz szczeki.

Samoregulatory podkręciłem ręcznie w bębnie tak, że dało się słyszeć lekkie odzieranie okładzin o powierzchnię bębna. Sądzisz, że np. zbyt mocno naciągnięta linka od ręcznego lub zbyt słabo ma znaczenie na długość przesunięcia się szczęk? Jeżeli zaciągnę hamulec ręczny i przy włączonym silniku wcisnę pedał hamulca to jakoś niespecjalnie chce łapać od góry.

Forum » Toyota Forum Techniczne » Jak odpowietrzyć hamulce z abs-e ...
 « Starszy wątek | Nowszy wątek »

strona głównaredakcjaforum samochodowekontakt z namireklama

wiadomości motoryzacyjne - cennik nowych samochodów - autogaleria - opinie o samochodach
Copyright © 1999-2014 MotoNews.pl
Warunki korzystania z serwisu