Głośna pompa wody - jaką markę polecacie na wymianę ? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
Chyba ze ktoś przekłada zawartość opakowania.



Szkolada mnie uprzedził.
Zdarza siei to coraz częsciej.

Tym łatwiej teraz, ze ludzie nauczyli się, że markowe pudełko to wszystko, trzeba być czujnym
Różne firemki eksportują towar i robią to tak, aby jak najwięcej zarobić.... kupić pudełka to nie problem.

Oficjalni dilerzy części "lada-image" są w Czechach. Wychodzi na to, że z Polski nikt nie kupuje w Lada-image.
Lada-image www


I to nie tylko "Lada-image"
np. val-racing podrobiony w pudełkach val-racing też się sprzedaje w kilku sklepach.
  
 
Pan twierdzi że mam pecha, ale te dwie części z tych "oryginalnych pudełek" były kiepskiej jakości.
  
 

Szkoda, pełno oszustów wśród Słowian. Podejrzewam, że jakiś lewy towar ci się trafił.
Hepu, Gates ma żeliwny wirnik, myślę że dostaniesz w kraju.
Jakbyś coś potrzebował to pisz, nie krępuj się.
  
 
Założyłem na szybko pompę fenoxa - ma żeliwny wirnik. Będe potrzebował termostat jakiś solidny (nie na już bo idzie wiosna) bo stary jak pękł wirnik i poszła temp do góry nie odpuścił (też zakup od Pana z Rzeszowa - termostat jakiś France czy cuś). Widziałem coś takiego za sensowne $$$: termostat Vernet czy to dobra jakość???
  
 

będzie działał.
termostat nie tak ważny jak pompa.
jeśli zacznie się przegrzewać wyjąć do kontroli pełnego otwarcia. ( w ładzie termostat ze wzrostem temp. się otwiera)
  
 
Mam takie 2 stare-nowe pompy



Jest na nich numer 2101 więc są od klasyka. W obydwu jest otwór w który wkręcona była śrubka (luźno, nie była dokręcona).



W środku jest pusto, widać tylko ośkę pompy. Czy to jest otwór pod kalamitkę ? Otwór odpływowy widać chyba bliżej podstawy.
Chcę zabrać jedną na zapas na wyjazd i nie wiem czy powinienem napakować ją smarem ?

  
 
Wg instrukcji jest to otwor i srobka do zabezpieczenia lozysk przed przemieszczeniem. Ale slyszalem tez ze mozna przez niego smarowac lozyska.
  
 
Wg instrukcji jest to otwor i srobka do zabezpieczenia lozysk przed przemieszczeniem. Ale slyszalem tez ze mozna przez niego smarowac lozyska.
  
 
Mam ośkę z łożyskiem - takie coś i tam jest śrubka którą opisują na schematach, ale jest mniejsza i nie ma łepka (sam gwint z nacięciem na śrubokręt z jednej strony, taka że po wkręceniu się chowa i nic nie wystaje). Łożyska są zabudowane z obu stron.
Co ciekawe, przymierzając ją na długość, ośka jest krótsza...
Więc te pompy są jakiegoś starego/innego typu. Nawet korpus mają trochę inny od tych dostępnych teraz
Jak nie znajdę żadnego info w temacie to zaryzykuję i jedną napakuję smarem, zobaczymy czy i którędy go wywali