Jak skleić głośnik?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam jak przykręcałem głośniki w aucie zjechal mi srubokręt i zrobilem małą dziurke w piance pracującej która wypycha głośnik przy basach jaki czym ją skleić żeby dziura nie poszła dalej????
  
 
witam
kiedys jak wkrecalem glosnik do kolumny podlogowej tez mi sie zrobilo cos podobnego i skleiłem kondonem znaczy gumą z prezerwatywy przykleiłem go od środka ale nie pamietam jakim klejem
  
 
Heh każdy sposób jest dobry..

Ale tak naprawdę to nie poleca się klejenia zawieszeń zwłaszcza głośników.. Są zestawy naprawcze, w których jest nowy resor i klej do tego..
  
 
jakim kolwiek elastycznym ktory będzi pracował razem z zawieszeniem
  
 
silikonem do szklenia okien, lub nawet butaprenem..
  
 
pochwal sie czy sobie jakos poradziles i czy sie trzyma ??
mój sposób dobry - sprawdzony
  
 
jest kilka sposobów najskuteczniejszy to klej + coś w stylu cienkiej siatki naniesionej jak łatka
1 klej musi być elastyczny siatka mocna i lekka
2 wszystko musi być lekkie (kleju min )
bo w skrajnym przypadku dodatkowy ciężarek może spowodować przetarcie cewki (mocne wychylenie na jedną stronę)
inna metoda polega na naniesieni elastycznej warstwy z 2 stron na pianke
  
 
polecam zestawy naprawcze .... koszt to około 16 zł... nie wiele więcej czasem z robocizną u profesjonalisty... ja pierwsze głośniczki do mojej alfy naprawiałem sam i było w miarę, ale szybko się rozkleiły ponownie, więc oddałem je do fachowca i od tamtej pory ( przeszło 2 lata) są znakomite .... sklejanie samemu jest fajne ale trudno dobrać klej ..

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2012-07-29 03:24:58 ]
  
 
Jest troche z tym zabawy ale jak już zrobisz to sama świadomość, że sam skleiłeś to prawie taka sama frajda jak słuchanie muzyki na nowych głośnikach.
  
 
Ja kupiłem zestaw naprawczy na allegro, jakieś 20zł.
  
 
Jaki zestaw naprawczy masz na myśli? Tym bardziej za 20zł,więc cena szokuje tym iż jest tak tanio,jeżeli możesz to podaj i sprecyzuj te informacje,będziemy czekać na Twoją odpowiedź. Sprzęt audio-car znajdziecie także u nas w rozsądnych cenach.