Przegląd instalacji gazowej

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

mam pytanie. Czy mogę samodzielnie wymienić filtr instalacji gazowej i odwodnic parownik w samochodzie Ford Mondeo (inst. firmy Lovato). Jak często się to wykonuje, jak i czy są duże trudności z tym?

pozdrawiam

Andrzej
  
 
Możesz,tylko pamietaj o zakręceniu zaworu przy butli.
  
 
Częstotliwość zależy od jakości gazu, na którym jeździsz. Powiedzmy raz na rok. I jak Danield wspomniał, najpierw pozakręcaj zawór na butli...
  
 
Najlepiej tankować na shell'u i problemy z wodą w parowniku tudzież grafitem w elektrozaworach znikają
  
 

Co do parownika,czy chodzi o spuszczenie tego syfu w postaci wosku,czy innego dziadostwa?jesli tak,to nie musisz zakręcac zaworu na butli.Pamiętaj,aby wykonywac tą czynnosc przy ciepłym parowniku.
Co do filtra,tak jak pisali wyzej,zakręcic zawór,dopalic gaz z przewodów i mozna się brac za filterek gazu.koszt ponizej 10 zł
ja sie przymierzam na weekend z ta czynnoscią lub na poniedziałek
w zaleznosci od tankowanego gazu,trzeba go wymieniac częściej lub rzadziej.Max co 15 tys km,bo w Polsce LPG jest raczej marnej jakości.Chyba ze pover gas tankujesz.U mnie w Białym niestety nie ma takiego czegos i muszę zadowolic się orlenem lub BP
pzdr Grzesiek
  
 
Ja wymieniłem ostatnio po 5 tys. i był jeszcze czysty, ale te 6zł można odżałować.
  
 
Cytat:
2003-12-06 01:18:42, Grzesiek pisze:
W Polsce LPG jest raczej marnej jakości.Chyba ze pover gas tankujesz.U mnie w Białym niestety nie ma takiego czegos i muszę zadowolic się orlenem lub BP
pzdr Grzesiek



No, Orlen nie jest jeszcze taki tragiczny
  
 
Wiem
Dlatego zawsze tam tankuję,nigdy na małych prywatnych stacyjkach.no chyba ze wyjscia nie ma i trzeba na czymś dojechaćale zawsze mozna na benzynę przełączyć
pzdr
  
 
Ja wymieniłem filtr gazu po prawie 30 tys. i był jeszcze w mierę czysty i mógł z 10 tys pociągnąć - mój gazownik powiedział, że chyba mam za dużo pieniędzy, skoro tankuję na Shellach i innych.... Tylko że ja na Shellu tankowałem raz i mulił się jak nieszczęście, a częściej na małych stacjach zalewam (zasysam raczej). Ale ten syf z reduktora to sobie spuszczę w weekend...
  
 
Ja uważam ze już samo tankowanie gazu zamiast benzyny jest dużą oszczędnością,wiec te 8-10 gr na litrze mnie nie zbawi,a przynajmniej mam pewnośc co tankuję
Mi sie tez ludzie dziwią,czemu tankuję na jednej z najdroższych stacji w miescie,ale mnie to wali,i dalej tam będe tankował
pzdr
  
 
ja uwazam ze na tych duzych stasjach przycinaja bardziej niz na wielu malych. to ze na dachu napisali shell lub jakies inne scierwo to nie znaczyze oni sa swieci.to wlasnie dlatego moga "gowno" sprzedawac.to ze maja marke nie znaczy ze to dobre paliwo. a shell shellowi nie rowny... ja moge polecic jedna stacyjke w szczecinie.jezdze na tym gazie ja i kilku moich znajomych...samochody pracuja pierwsza klasa!! slowa nie dam powiedziec...
  
 
troche zeszlismy z tematu ale sie wypowiem. ja tankuje albo na petrochemii albo na jednej niewielkiej stacji (tanszy o jakies 6gr niz na petro). czesciej jednak korzystam z uslug petrochemii ale tylko i wylacznie dlatego ze moge tam placic karta. co do stanu filtra itp to musze przyznac ze zaniedbalem ta sprawe
  
 
niedawno kupilem samochod na gaz i wczesniej nie mialem do czynienia z gazowcem. ten filtr musze wymienic...nawet o tym do tej chwili nie myslalem.a w ktorym on jest miejsu??

a co do stacji to po prostu trzeba sobie wyszukac dobra i sie jej trzymac. bo kazda jest inna...
  
 
Cytat:
2003-12-08 22:45:59, Maciek-Andrzej pisze:
niedawno kupilem samochod na gaz i wczesniej nie mialem do czynienia z gazowcem. ten filtr musze wymienic...nawet o tym do tej chwili nie myslalem.a w ktorym on jest miejsu??
(...)


Zwykle chyba przy elektrozaworze. Powinien się znajdować pod maską (odkrycie) na przewodzie sztywnym przed reduktorem - najlepiej zobacz skąd prowadzi metalowy przewód kończący się w parowniku.
  
 
Filterek jest częścią elektrozaworu z innym rozwiązaniem się niespotkałem, zkręć zawór na butli chyba że masz tam elektrozawór i możesz się zabrać do wymiany.
  
 
wymienic mam elektro zawor czy sam filterek??? jezeli filterek jest czescia elektrozaworu to musze go rozebrac?? a gdzie najlepiej kupic taki filterek bo jak dzisiaj zapytalem w sklepie polonezowskim to nie wiedzieli o czym mowie...
  
 

odkręcasz tą śrube na dole pod zaworem zaznaczoną no fotce i w tym metalowym kubeczku który po odkręceniu tej śruby odejdzie jest filterek, wymieniasz go skręcasz i po krzyku.
  
 

odkręcasz tą śrube na dole pod zaworem zaznaczoną no fotce i w tym metalowym kubeczku który po odkręceniu tej śruby odejdzie jest filterek, wymieniasz go skręcasz i po krzyku.
  
 
a gdzie kupic ten filterek?w normalnym motoryzacyjnym?pytalem i sprzedawczyni zrobila wielkie oczy.powiedziala ze slyszala tylko o filterku paliwa...
  
 
Jedź do jakiegoś gazownika napewno Ci sprzeda.