Kończy się sprzęgło. Co mnie czeka (jaki koszt?) - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2018-01-17 08:40:31, Bigelektron pisze:
Ale nie musiales wymieniac kola dwumasowego opuszczać zawieszenia i robic geometrii......Nie porównuj zabytku do współczesnego samochodu.



No właśnie, to co napisałeś raczej przemawia na niekorzyść współczesnych samochodów, a na korzyść zabytków.
  
 
Cytat:
2018-01-17 17:38:56, carinae20gli pisze:
No właśnie, to co napisałeś raczej przemawia na niekorzyść współczesnych samochodów, a na korzyść zabytków.


Zalezy co kto lubi Ale fakt tez juz moja Foka ma 10 lat i mozna powiedziec ze poki zapiernicza bede nia jezdzil...Najgorsze ze niewiadomo co kupic bo wybor jest pomiedzy dieslem ktory dobrze przyspiesza i malo pali ale niewiadomo czy za chwile mnie z nim wpuszcza do miasta ,a benzynowcami ktore nie jada i zlopia paliwsko na potege.No i sa jeszcze hybrydy ale stanowczo sa za slabe i za powolne i nie maja bagaznika.Na Tesle mnie nie stac.Wiec skoro mam sie wlec i niemiec bagaznika to chyba kupie jakies V8 przynajmniej bedzie mi ladnie gulgotal

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 

Hejka. Mam versacze 2.0 116km. Kończy mi się sprzęgło. Jest sens wymieniać samo sprzęgło czy razem z dwumasem? Czy jest w niej wogóle dwumas? Bo brat ma rolkę z tym samym silnikiem i chyba nie ma. Nie mogę znaleźć na toyodiy. Da się to gdzieś sprawdzić? Mój vin to Nmtex16rx0r012505.
  
 
Cytat:
2019-04-06 22:25:38, basstech pisze:
Hejka. Mam versacze 2.0 116km. Kończy mi się sprzęgło. Jest sens wymieniać samo sprzęgło czy razem z dwumasem? Czy jest w niej wogóle dwumas? Bo brat ma rolkę z tym samym silnikiem i chyba nie ma. Nie mogę znaleźć na toyodiy. Da się to gdzieś sprawdzić? Mój vin to Nmtex16rx0r012505.


Takie pytanie w stylu czy jest sens.... Jest bez sensu.
Wymieniasz wszystko albo nic.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Ok. To może zacznę inaczej. To jest mój pierwszy diesel. Wiem, że jest coś takiego jak dwumas ale nie wszędzie się to stosuje. W moim benzyniaku wymieniałem tylko raz sprzęgło więc nie wiem jaka jest trwałość takiego dwumasu. Mam najechane ćwierć miliona. Wiem że jest różnica w kasie i to znaczna gdy się wymienia samo sprzęgło czy komplet więc ma to znaczenie.
Istnieje np. Teoria, żeby wymieniać rozrząd razem z pompą. Benzyniakiem zrobiłem dwa razy rozrząd, dopiero przed trzecim padła pompa. Wymieniłem wtedy pompę i sam pasek a było to po 210 tys więc trochę taniej mi wyszło niż trzy komplety .
Poza tym kobity często jeżdżą na wciśniętym pedale sprzęgła więc jest duże prawdopodobieństwo że się ten elemet szybciej zużyje niż paliwo w baku. Akurat kupując to verso się z tym liczyłem.
Słyszałem też że nie wszystkie corolle verso miały to nieszczęsne i drogie koło dwumasowe. Stąd też druga część pytania.
  
 
Aa, no i jeszcze chciałem się dowiedzieć ile to mniej więcej kosztuje na oryginalnych częściach bo nie wiem czy mnie mój mechanior np. nie robi w konia?
  
 
Cytat:
2019-04-07 22:58:25, basstech pisze:
Aa, no i jeszcze chciałem się dowiedzieć ile to mniej więcej kosztuje na oryginalnych częściach bo nie wiem czy mnie mój mechanior np. nie robi w konia?


A to juz zalezy gdzie kupi i za ile wymieni. Do tego warto olej i uszczelniacze polosi w skrzyni wymienic plus geometria.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
A więc zdania są podzielone:

Wg. Intercars - trzeba wymienić sprzęgło razem z dwumasem.
Wg. serwisu Toyota - samochód nie ma koła dwumasowego.

Bliższa memu sercu jest opinia strony ASO.

Jakiej firmy tarczę wybrać?
  
 
Cytat:
2019-04-09 08:15:53, basstech pisze:
A więc zdania są podzielone: Wg. Intercars - trzeba wymienić sprzęgło razem z dwumasem. Wg. serwisu Toyota - samochód nie ma koła dwumasowego. Bliższa memu sercu jest opinia strony ASO. Jakiej firmy tarczę wybrać?


A to od kiedy Corolla verso z dieslem niema dwumasu. Co to bylo za ASO?

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Cytat:
2019-04-09 08:15:53, basstech pisze:
A więc zdania są podzielone: Wg. Intercars - trzeba wymienić sprzęgło razem z dwumasem. Wg. serwisu Toyota - samochód nie ma koła dwumasowego. Bliższa memu sercu jest opinia strony ASO. Jakiej firmy tarczę wybrać?


Ogolnie to nie interesuje mnie czyjes zdanie w tej kwestii. Ale przyjmijmy ze w tej Corolli Verso co ostatnio wymienialem dwumas byl bo sie rozlecial i zniszczyl walek sprzeglowy.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer