Kamil_H 2107

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Po ponad miesiącu od zakupu "nowego" auta przyszła pora aby się pochwalić.

Lada 2107
Pojemność 1300cm3
Rok produkcji: 1988
Przebieg 53tyś km i powiem szczerze, że na tyle wygląda, ale któż może być tego pewien
Właściwie cała w oryginale. Brakuje kilku detali, ale to tylko kwestia czasu żeby skompletować.







  
 
ładna łada fajnie wypieszczona ja tez mam siódemkę 1.3 w tym samym kolorze, jedynie kolor tapicerki brązowy Jakieś klasyczne koło lekko obnizyć, dodac chromu, jakaś łądna rurka błyszczaca z wydechu i git klasyk pełna gębą
  
 
No to to jest prawdziwie zadbana Łada
  
 
ulala, ładniutka 2107, super stan
i ta tapicerka
  
 
Piękna i zadbana, naprawdę świetna siódemka. Prawie jak z fabryki ::

[ wiadomość edytowana przez: Kuba2107 dnia 2010-11-20 10:48:04 ]
  
 
Urzekły mnie felgi!
  
 
Cytat:
2010-11-20 12:54:58, el_comendanto pisze:
Urzekły mnie felgi!



Trochę kosztowało odnowienie

A tak przy okazji, rzeczy które zrobiłem od czasu kupienia:
1. Wymiana całych tylnich hamulców + wymiana płynu.
2. Wymiana paska rozrządu
3. Wymiana kabli WN, świec, filtrów, oleju
4. Czyszczenie gaźnika
5. Mycie silnika
6. Usunięcie rdzy z błotników tylnich
7. Konserwacja podwozia
8. Renowacja felg
9. Polerka lakieru
10. Montaż radia Safari 5
11. Wymiana wycieraczek + malowanie ramion wycieraczek
12. + tysiąc innych małych pierółek.

[ wiadomość edytowana przez: Kamil_H dnia 2010-11-20 17:55:05 ]
  
 
a mógłbyś napisać ile wyniosło cie doprowadzenie jej do tego stanu chce porównać z moim kosztorysem który by mnie wyniósł jakbym jej nie zezłomował ;(
  
 
Ja ją kupiłem już w niezłym stanie. Miała tylko dzury na tylnich błotnikach przyłączeniu z progami. Jak do tej pory to "wrzuciłem" w nią ok 1600zł, ale mam zrobione wszystkie grube sprawy, zostały pierdółki, które sobie podłubię we własnym zakresie i bez pośpiechu.
  
 
Łajdaczka w bardzo fajnym stanie. No i ten środek - IMHO 100x ładniejszy niż wersje z beżowym.

Zamierzasz coś jeszcze porobić przy aucie ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2010-11-25 21:29:54, emde pisze:
Zamierzasz coś jeszcze porobić przy aucie ?



Ano. Trzeba jeszcze wymienić olej w skrzyni biegów tylnim moście i przekładni kierowniczej, podłączyć radio, dokupić chlapacze, kołpaczki do tylnich kółek, powymieniać niektóre przewody przy silniku (gumowy od paliwa, podciśnienia od serwa, itd), naprawić czujnik paliwa bo źle wskazuje, dokupić wycieraczkę reflektora i kilka innych detali. W przednim zawieszeniu lekko puka ale narazie nie będę nic ruszał. Tak więc raczej kosmetyka i tysiąc małych rzeczy. Pomalutku, bez pośpiechu...
  
 
Korzystając z wiosennej aury rozpocząłem dzisiaj sezon 2011. Lada obudziła się ze snu zimowego (odpaliła za pierwszym razem) i pojechaliśmy na wycieczkę
  
 
Pięknota Ta tapicerka... Miodzio Super Lada
  
 
Czerwona w środku ... miodzioo hmm prosi się o kultową gałkę zmiany biegów z epoki PRL'u -> http://allegro.pl/niepowtarzalna-galka-zmiany-biegow-z-czasow-prl-u-i1423494484.html
  
 
Ta 2107 jest po prostu piękna
  
 
W końcu podłączyłem radio. Safari 5. Niestety nie przestrojone. Coś tam łapie. TOK FM i ESKĘ . Nie wiem co gorsze, hehehe. Poza tym kilka detali ostatnio ponaprawiałem: Czujnik paliwa, chlapacze, doczyściłem podsufitkę.

W ten weekend planuję trasę nad morze (300km w jedną stronę). To taka próba generalna przed zlotem w Krakowie.
  
 
To i tak masz fajnie moje radio odbiera tylko i wyłącznie polskie radio program chyba pierwszy, to dopiero jest jazda jak ci jakąś symfonię odpalą ...aaaah
  
 
Kilka nowych fotek z dzisiejszej wycieczki:





  
 
Jest piękna! Czeskie lampy, 1300, oryginalne felgi i kołpaczki Moge podziwiac godzinami
  
 
Ostatnie woskowanie przed NH Zlotem.