Kamil_H 2107 - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wczoraj pdłączyłem akumulator i po postoju od końca zeszłego roku, kiedy to zrobiłem krótką rundkę odpaliła od strzała. Krótka przejażdżka już za mną.

Czas zaczynać sezon... Pierwszym punktem miał być spot Poznańskie Klasyki Nocą 28.04, ale przenieśli spot na 5 maja .
  
 
Cytat:
2015-03-24 21:09:20, Kamil_H pisze:
Podstawa to wyjąć zaworek razem z rurką, która idzie do komory silnika. Czyli trzeba rozpiąć gumowy wąż w komorze silnika. Inaczej nie do zrobienia.


A zaworek jeszcze 2 śrubkami przykręcony do nagrzewnicy i wcale nie jest to łatwy dostęp. Jak wymieniałem w swojej godzina roboty.
  
 
Nuda. 65687km na liczniku co daje 1005km w tym sezonie i Lada pod kocem do wiosny.


[ wiadomość edytowana przez: Kamil_H dnia 2016-11-01 19:59:57 ]

[ wiadomość edytowana przez: Kamil_H dnia 2016-11-01 20:00:22 ]
  
 
pomimo tego ża moją jeżdżę cały rok to Pan diagnosta na przeglądzie powiedział mi że w ciągu roku zrobiłem jedynie 8700 km generalnie praca-dom
  
 
Zazdroszczę wam hehe. Ja swoją w tym sezonie również ok 1tys km zrobiłem. Ale poprzednią w przeciągu od grudnia do września było ok 18tyś.
  
 
Ale heca! W Mondziaku padła pompa paliwa i muszę jutro do Krakowa jechać Siemiorką. Będzie przygoda.
  
 
Nie w mondziaku padła pompa paliwo, tylko twoja kieszeń na 3k zł.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Dojechała bez najmniejszego kichnięcia. Ponad 1000km w dwie strony.

Co do pompy to zobaczymy, nic nie poradzę.
  
 
Nie było tak źle 1k PLN razem z robocizną i nową pompą.
  
 
Hmm. Strasznie tanio. Kolega robił?

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Nie wnikałem mocno. Nie cała pompa, tylko jakiś moduł, gdzie upaliły się styki. Podobno częsta przypadłość w Fordach niestety.
  
 
Teraz wszystko wyjaśnia. Myślałem, że wtryski i pompa.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Cytat:
2017-08-13 11:52:57, SzokoLada pisze:
Teraz wszystko wyjaśnia. Myślałem, że wtryski i pompa.



To benzynka . Znam już takich magików, co twierdzili, że dizel im się bardziej opłaca
  
 
Już nie mam ochoty pisać na temat tych wtrysków, bo się okaże, że nie do benzyny, tylko LPG.

Co do diesla, to jednak po eksploatacji benzyny, benzyny/LPG, diesla stwierdze, że najlepiej mieć LPG i to 1 generacji, potem diesla i na samym końcu benzyna.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
i jestem tego samego zdania
  
 
Korzystając z wiosennej aury w zeszły weekend wyciągnąłem Ladziorkę z garażu. Odpaliła jak zwykle od pierwszego strzała. 68kkm na liczniku.

Poza tym nuda, paaanieee...
  
 
69157km na liczniku i auto znowu pod pierzynką czeka do wiosny. Nie ma o czym pisać...


[ wiadomość edytowana przez: Kamil_H dnia 2018-11-08 00:19:04 ]
  
 
hahahaha
  
 
Chyba się pogniewała, że całą zimę do niej nie zaglądałem. Po długiej walce z pompą paliwa, wszystkimi wężykami od paliwa i akumulatorem w końcu odpaliła. Wygląda jak by się coś zapchało pomiędzy bakiem a pompą paliwa, bo mimo podciśnienia ledwo kapie. Tam jest jakieś sitko, filterek czy coś?

Poza tym zawory klekoczą aż uszy bolą...

By sezon czas zacząć
  
 
w zbiorniku masz sitko metalowe na rurce ssącej a kolejne w pompce paliwa, jeśli nie masz po drodze filtra dołożonego.
pod autem paliwo praktycznie cały czas w metalowej rurce płynie, jest łącznik przy podłodze w bagażniku i bezpośrednio do zbiornika.

[ wiadomość edytowana przez: morphio dnia 2020-05-10 22:41:46 ]