[OGÓLNE] ile można przewieżć paliwa do niemiec?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
oreintuje się ktoś?
  
 
tyle ile zmieścisz w zbiorniku. A chcesz coś więcej? Przecież tam nie ma kontroli granicznej, więc w czym problem? Ładujesz w kanister i po herbacie...no chyba, że chcesz tym handlować, to wtedy mogą się przyczaić misiaczki...
  
 
chciałem wziaźć karnister 20l... mogę?
  
 
Cytat:
2011-04-19 14:36:47, Nofy pisze:
chciałem wziaźć karnister 20l... mogę?



Chce Ci sie bawic za 20pln? Zgodnie z prawem przewozowym maksymalnie mozna w karnistrach przewozic 60L/auto, aby nie podchodzic pod ADR (np. jazda po kraju). A do Niemiec bez oclenia mozna wwiezc max. 20L z kraju UE, oraz 10L spoza UE (np. Szwajcaria).


[ wiadomość edytowana przez: luckyboy dnia 2011-04-19 15:33:41 ]

[ wiadomość edytowana przez: luckyboy dnia 2011-04-19 15:36:34 ]
  
 
Do 10 litrów wg mioch info nie ma problemu (kanister przeznaczony do benzyny). Ale wg mnie niebędą się czepiali, jak będziesz miał więcej. Możesz zadzwonić np do Straży Granicznej i spytnąć ich o to...
  
 
Znalazłem tylko coś takiego:
Cytat:
Zwolnienie z należności przywozowych paliwa przewożonego w standardowych zbiornikach
drogowych pojazdów silnikowych oraz pojemnikach specjalnego przeznaczenia. 600 litrów - w przypadku paliwa przewożonego w standardowym zbiorniku pojazdu, 200 litrów - w przypadku paliwa przewożonego w standardowym zbiorniku pojemnika specjalnego przeznaczenia.


Źródło: www.strazgraniczna.pl/wps/portal/tresc?WCM_GLOBAL_CONTEXT=pl/serwis-sg/niezbednik_podroznego/warunki_przewozow_towarow_i_ludzi/
  
 
Przeciez to sie nie oplaca jak cena w germani jest niemal taka sama jak w PL a paliwo Germanskie jest raczej lepszej jakosci,przynajmniej ja na nim robie zawsze o jakies 40km wiecej na zbiorniku w trasie...
  
 
rene... w holandii 95 kosztuje 1,75

dzieki za info
  
 
Moje dane podałem z niemieckiego "zoll" - nie wyssalem z palca