[MKVII] Uszczelka szyby w tylnej klape-wyciąga sie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Kiedy rozmawiałem z lakiernikiem powiedział mi że lepiej żeby została stara klapa, on ją tylko wyklepie i pomaluje tam gdzie było klepane cały czas mówił coś o uszczelce szyby że ona jest wsadzana razem z szybą i że jej się nie wyciąga a już na pewno nie wsadzi z powrotem.

Jak to jest? Oczywiście mam już nową klapę bo nie zamierzam tego klepać. No więc jak to jest z tą uszczelką? bo nie wiem czy tak po prostu marudzi czy rzeczywiście trzeba będzie wyciągać szybę
  
 
w mk5 uszczelka wyjdzie razem z szybą i da się to włożyć spowrotem, pewnie w mk7 będzie podobnie. Ja bym podłożył pod uszczelkę sznurek, coby farba weszła lekko pod nią i malować ze szybą, no chyba, że zmieniasz mocno kolor, to od spodu też musisz malować, wtedy bym wyjął szybę...

[ wiadomość edytowana przez: surec dnia 2010-01-18 11:05:31 ]
  
 
Kolor klapy jest ten sam co mojego auta, tylko jest porysowana w paru miejscach. Nie chce wyciągać szyby więc możesz mi wytłumaczyć o co chodzi z tym sznurkiem?


[ wiadomość edytowana przez: coastbasse dnia 2010-01-18 11:07:56 ]
  
 
podkładasz sznurek (lub cokolwiek) pod uszczelkę, coby lekko odstała uszczelka i maskujesz szybę. Ogólnie chodzi o to , by lakier wszedł lekko pod uszczelkę. Można też użyć takiej taśmy:
klik ale to najlepiej jak lakiernik malujący zastosuje swoje rozwiązania.
  
 
Na pewno, tak jak mówisz. Ale albo nie wie o tym albo chce mnie naciągnąć na dodatkowe koszta Wspomnę mu o tym bo cały czas mówił że trzeba będzie wyciągać szybę. dzięki
  
 
łatwiej się maluje bez szyby, ale może w mk7 jest też klejona...tego nie wiem...ja tam nie dyskutuję z lakiernikiem, bo to deficytowy zawód...
  
 
Napewno uszczelka odchodzi elegancko u mnie odeszla kawalek i czekam az lod pusci, wyciagniesz ja na spokojnie
  
 
Uszczelke da sie wyjąc, wyjmowałem u siebie, w Astrze jak klape malowałem, z tym ze to jest loteria, może byc tak ze do połowy wyjdzie, a później juz nie bo sie sklei z guma. jak wyjdzie to wsadzic ja normalnie wsadzasz, bo ma specjalny rowek, wyżłobienie. Spróbopwac możesz, jak w pewnym momencie nie bedzie chciała isc to daruj, bo nie pójdzie a jedynie sie urwie.
  
 
szyba jest wklejana a uszczelka jest takim elementem "dekoracyjnym". latwy demontaz, czasem sama odchodzi przy mocniejszym myciu
  
 
Cytat:
2010-01-18 19:50:49, CKsrv pisze:
szyba jest wklejana a uszczelka jest takim elementem "dekoracyjnym". latwy demontaz, czasem sama odchodzi przy mocniejszym myciu



Dokładnie tak, wyjmujesz uszczelkę, zabezpieczasz szybę, która jest wklejona i malujesz. Tak jest na bank w MK VII.
  
 

jak w temacie, czy wyjęcie uszczelki szyby w tylnej klapie nie spowoduje wyjęcia szyby? szyba jest klejona?

w jaki sposób można reanimować uszczelkę, bez konieczności jej wymiany? niestety ale w punkcie styku dwóch końców mam już szczelinę 4 cm :/ a teraz zanosi się na lekki deszcz i woda murowana w bagażniku :/
z góry dzięki za cenne wskazówki
  
 
Guma zwana uszczelką jest tylko ozdobą .szyba jest wklejona do klapy.
  
 
Cytat:
2011-04-27 18:32:19, kamil76 pisze:
Guma zwana uszczelką jest tylko ozdobą .szyba jest wklejona do klapy.



ozdobą? a to chcesz powiedzieć, że bez tej "ozdoby" woda nie dostanie się do bagażnika???
  
 
Dokładnie ,przecież tak napisałem.
  
 
Cytat:
2011-04-27 19:37:40, kamil76 pisze:
Dokładnie ,przecież tak napisałem.



jak dla mnie dziwna teoria by uszczelka pełniła rolę dekorajci i zbędnego dodatku
  
 
Uszczelki w szybach klejonych sa jako dekoracja i pelni role kamuflowania rantu szyby z wyzłobieniem w klapie oraz w pewnym stopniu osłania rant do ktorego jest przyklejona szyba coby szybko nie zgnił. Takie uszczelki nie słuzą do uszczelniania szyby, bo szyba jest wklejona na klej.
  
 
Cytat:
2011-04-28 19:26:03, Magik123 pisze:
Uszczelki w szybach klejonych sa jako dekoracja i pelni role kamuflowania rantu szyby z wyzłobieniem w klapie oraz w pewnym stopniu osłania rant do ktorego jest przyklejona szyba coby szybko nie zgnił. Takie uszczelki nie słuzą do uszczelniania szyby, bo szyba jest wklejona na klej.



tylko, że jak zrobiła się "przerwa" to pojawiła się woda
  
 
Widocznie klej Ci na dole nie trzyma. Też tak miałem, że dół szyby się ruszał, jeździłem bez uszczelki, ale woda mi nie podchodziła. Niedawno wymieniłem klapę, wkleiłem szybę z poprzedniej (oklejona FEFK-owo) i dalej bez uszczelki jeżdżę. W niczym to nie przeszkadza jeśli szyba jest porządnie wklejona.
  
 
Cytat:
2011-04-28 21:17:40, czapa_74 pisze:
Widocznie klej Ci na dole nie trzyma. Też tak miałem, że dół szyby się ruszał, jeździłem bez uszczelki, ale woda mi nie podchodziła. Niedawno wymieniłem klapę, wkleiłem szybę z poprzedniej (oklejona FEFK-owo) i dalej bez uszczelki jeżdżę. W niczym to nie przeszkadza jeśli szyba jest porządnie wklejona.



czyli reasumując:
mogę bez problemu wyjąć uszczelkę i przed ponownym montażem zastosować silikon w dolnej części szyby ?
  
 
O ile z wyjęciem nie będziesz miał najmniejszego problemu o tyle włożenie jej po wcześniejszym wklejeniu (przynajmniej u mnie tak było) graniczy z cudem. Jeśli masz zamiar wklejać szybę w całości - wklejaj z założoną uszczelką. Dasz w którymś miejscu trochę więcej kleju i uszczelki nie włożysz w żaden sposób.......