Jak usunąć stary lakier z auta ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam taki problem muszę usunąć cały lakier z malucha tylko nie wiem czym to zrobić
wiem że są 3 metody piaskowanie szlifowanie papierem ściernym i chemia piaskowanie odpada bo za dużo kosztuje pomóżcie
  
 
wylej na niego Scansol a potem objedz porzadnym karcherem
  
 
tylko ja chcę go gołej blachy w ten sposób to mi zardzewieje zaraz i ile bym tego potrzebował
  
 
jeśli piaskowanie to duża kasa to nie brałbym się za remont
  
 
Łukasz dobrze mówi.
Do zdzierania możesz zastosować krążki na wiertarkę, chociaż znając ich cenę to pewnie wyjdzie drożnej (albo podobnie) jak piaskowanie.

http://allegro.pl/dysk-scierny-wlosy-murzyna-app-d150-i1585896806.html
  
 
a ile może krążków wyjść na całego malucha na razie mam 50 sz
piaskowanie kosztuje ok 2,500zł a byłem u kumpla blacharza to on jak remontował jakieś auto z ameryki to zdzierał lakier papierem ściernym ręcznie cały a auto było duże a jaki kompresor kupić żeby go pomalować ?

[ wiadomość edytowana przez: adik007777 dnia 2011-05-08 19:59:42 ]
  
 
ile za piaskowanie? Powiedz kolesiowi zeby zmienil dilera, za malucha to koszt miedzy 500 a 1000
  
 
tak piało w internecie jakbym piaskował to bym musiał zawieść do tej firmy ale nie mam czym albo bym przyjechał do mnie a tego tez nie ma gdzie zrobić więć piaskowanie odpada jakaś inna propozycja
  
 
Odpusc sobie remont auta z takim podejsciem
  
 
po pierwsze mam 15lat i nie odpuszczę
po drugie już wszystko kupiłem i dużo kasy w niego włożyłem
po trzecie nigdy tego nie robiłem i mogę się nie znać
po czwarte zależy mi na tym żeby to jak najszybciej zrobić
  
 
zamiast bawić się w zdzieraczel lakieru idź na wakacje do pracy, zarób troche kasy.

potem poszukaj budowy gdzie panowie piaskują i za kilka flaszek wypiaskujesz auto, jak nie flaszek to max 200 zł
  
 
kase to ja mam tylko wolę ja wykorzystać na coś innego i wole to sam zrobić

[ wiadomość edytowana przez: adik007777 dnia 2011-05-08 20:41:38 ]
  
 
Ja kedys piaskowalem bude od malucha (ze 6 lat temu) to zaplacilem 350zl. A najlepsza to jest kapiel w kwasach
  
 
a mam takie pytanie jaki kompresor kupić żeby go pomalować i jaki pistolet i od czego zaczać malowanie od dachu

[ wiadomość edytowana przez: adik007777 dnia 2011-05-08 21:08:33 ]
  
 
Ja w moim chciałem zdzierać lakier do blachy przy pomocy kątówki z tarczą z rzepem na papier ścierny. Po zeszlifowaniu maski rzuciłem tym w kąt i zmatowiłem papierem normalnie resztę auta. Nie dość, że ciężko jest tym nie przegrzać blachy, to tych kółek poszło mi chyba z 5 na samą maskę a efekt bardzo marny.
  
 
a ile ci zajeło zjechanie całego lakieru do gołej blachy ręcznie
  
 
opalarka i dobry skrobak daje rade. to co ci zostanie druciana szczotka na szlifierkę da rade ogarnąć. jest to czasochłonne
  
 
opalarkę musze kupić i znowu wydatek
  
 
no i masz problem Podrap paznokciami, a jak nie masz to zapuść. Czasami niektórych rzeczy nie zrobisz za darmo. Polecam metodę poleconą przez junita, sam dziś tak czyniłem na swoim aucie i jest profi, tyle że czasochłonne
  
 
a czym uszczelić spawy i czy podkłady firmy novol sa dobre