Samara z Allegro i mentalność lat 90-tych

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
przeglądałem aukcję i trafiłem na rarytas:

http://allegro.pl/lada-samara-1992-zarejestrowana-w-polsce-okazja-i1635378270.html

Egzemplarz ten chyba już drugi rok jest przedmiotem aukcji. Kiedyś, o ile pamiętam był wyceniony na 5000 zł.

"Na Ukrainie podobno takie chodzą po 3 tyś. dolarów wzwyż, a mi zależy aby pozostał w Polsce." ... ciekawe więc, czemu nikt nie chce go kupić ... z pewnością, jeśli stał niejeżdżony kilkanaście lat mechanizmy są w pełni sprawne ... jak się nie jeździ, to się nie zużywa... no i te szczegółowe zdjęcia, na których widać auto ... tylko się uśmiać. No i próba ładowania akumulatora, który ma kilkanaście lat. OC i przegląd zapewne są, stąd tak okazyjna cena
  
 
gość dokłada puszkę farby z 92r. na zaprawki Pewnie nie zaschnięta
  
 
Nie bardzo rozumiem co ma tutaj mentalność lat 90-tych? Jak dla mnie to taka sama mentalność jak dziś - znaleźć frajera i być cwanym. Przecież kto jak nie frajer uwierzy, że sprawne auto poszło w odstawkę na naście lat, i kto jak nie cwaniak jest w stanie to wmówić. Tyle tylko, że jeśli faktycznie autko sprzedaje się 2 lata, to jego wartość wyznacza masa do złomowania, a 2500zł to bardzo kosztowny złom. Cóż, niektórym się wydaje, że auta jak stoją to nie rdzewieją...
  
 

Gdy przeczytałem opis aukcji, mam wrażenie że gość żyje w latach 90-tych do dziś... podaje cennik 3000 $, puszka kilkunastoletniej farby wydaje mu się jakby miała kilkanaście miesięcy. Wszystko nowe, w świetnym stanie. I to spalanie 5 litrów .. chyba oleju na 100 km... Chyba się skuszę, bo pojazd jest wyjątkowo zarejestrowany w Polsce. No i miło, jakby została w naszej ludowej ojczyźnie, jak sobie życzy sprzedawca. Mam nadzieję, że maskę, która jest otwarta i widać to na zdjęciach , da się zamknąć aż niesie mnie, by zatelefonować , ale dzwoniąc na Play bym się nie wypłacił
  
 
Cytat:
2011-05-26 12:53:19, MariuszY pisze:
Przecież kto jak nie frajer uwierzy, że sprawne auto poszło w odstawkę na naście lat, i kto jak nie cwaniak jest w stanie to wmówić. Tyle tylko, że jeśli faktycznie autko sprzedaje się 2 lata, to jego wartość wyznacza masa do złomowania, a 2500zł to bardzo kosztowny złom. Cóż, niektórym się wydaje, że auta jak stoją to nie rdzewieją...




...skąd ty bierzesz te teorie ...

czasami cieszę się jestem frajerem

i to wielkim.
  
 
Brabus, masz rację waląc się w głowę
Jak autor posta podaje przykład aukcji, to się do niej ustosunkowuję, a ty zdaje się nadal tkwisz w nirwanie czepiając się moich wypowiedzi. Napisz lepiej czy kupiłbyś używane (jak podaje opis aukcji 112000km) auto, które najprawdopodobniej trafiło pewnego dnia do garażu bez odpowiedniej dla nastoletniego postoju konserwacji, zabezpieczenia poszczególnych elementów? Dałbyś te 2500 złociszy po przeczytaniu tego opisu i zdjęcia rodem z 10-letniej komórki?
Skoro podajesz linki do innych aukcji, robiąc przy tym off topic, to nie porównuj auta z przebiegiem do aut, które nawet nie zagościły na drodze publicznej, bo takie perełki to już inny temat. Takich jak podane przez ciebie złomem nie określam, aczkolwiek ich wartość jest stricte kolekcjonerska. Takich walorów Samary z tematu posta nie widzę. Moim zdaniem krychu ma rację -
  
 
Cytat:
2011-05-26 18:20:56, MariuszY pisze:
Brabus, masz rację waląc się w głowę Jak autor posta podaje przykład aukcji, to się do niej ustosunkowuję, a ty zdaje się nadal tkwisz w nirwanie czepiając się moich wypowiedzi.-



Nie przejmuj się mną, frajerzy tak mają ,
Cytat:
auto, które najprawdopodobniej trafiło pewnego dnia do garażu bez odpowiedniej dla nastoletniego postoju konserwacji



  
 
  
 
"Samochodzik stoi na mojego ojca, który nią jeździł" - wypada dodać do tego niejasnego zdania słowo "grobie" między "na" a "mojego" i gwóźdź do przysłowiowej trumny na 4 kółkach został by dobity tym oto sposobem ...
  
 
Osobiście pomału przerzucam się na Tablicę. Ciekawsze i mniej "odpicowane" aukcje. I to od niej zaczynam teraz przegląd serwisów aukcyjnych. Kilka miesięcy temu na Tablicy były tylne lampy do 2102 z mojego miasta.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Coś w temacie...

>>A, zrobię jedną fotkę Samarze << na pewno wszyscy się na nią zaraz rzucą.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Sprzedający się po prostu wysilił 😆

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986
  
 
pare razy bylo ogloszenie bez zdjec jak zadzwonilem poprosić zdjęcia to sprzedający na to niech pan sobie przyjedzie i ja obejrzy. Ale ja mam do pana 200KM. to juz nie mój problem i sie rozłaczył.
  
 
Jak ma takie podejscie, to niech sobie trzyma

P.S. ale mnie tu dawno nie bylo .....
  
 
Wracając jeszcze do Samary to ludzie zaczęli je wystawiać po 5, 6K...

Koniec świata !

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Emde moze dla tego ze chcesz oddac civic na zlom i sobie kupic samare hehe
  
 
Nie, to stricte Januszowate podejście. Jeden wystawia za 4, drugi za 5. To ja wystawię za 6 !

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
No a jak nie, panie, przeca to klasyk, janktajmer, legenda, potrzymosz pan w stodole i za 5 lat kupisz se za to Merca 114 w kupecie

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986