Skrzynia biegów i parę problemów...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czytałem już na forum tematy o tym, problem w tym, że wajcha skrzyni lata na wszystkie strony, biegi wchodzą, ale nie jest to zbyt wygodne. Podobno jest do tego zestaw naprawczy od Uno I, gdzie tego szukać? Jak wygląda wymiana, trzeba wyjmować skrzynię? Druga sprawa to tylne bębny, od 126p wyczytałem, że nie pasują, podejdą od uno?
  
 
Zestawy pojawiają sie sporadycznie na allegro choć już dawno nie widziałem, nie trzeba wyjmować skrzyni tylko najlepiej kanał i wtedy zobaczysz gdzie masz największy luz, żaden zestaw nie jest kompletny więc ja mój zregenerowałem z 2 starych i jednego nowego.
Co do bębnów to od 127 w polsce chyba już nie dostaniesz, od żadnego innego auta nie pasują, pozostaje dorobienie pierścienia by wycentrować bęben albo pobawić się z piastą i wsadzić od uno, malucha powinno podejść tak teoretycznie, bo gdybym miał zmienić bębny to właśnie od tego bym zaczynał.
  
 
Rozebrałem bęben i wygląda na to, że wymienię okładziny a bęben się przetoczy. Okładziny chyba podpasują maluchowskie?

A w tej skrzyni rozpadają się jakieś tulejki, czy co, że są takie luzy?
  
 
z przetaczaniem bębnów to ostrożnie bo jak za dużo zbierzesz to pedał hamulca będzie nisko. Okładziny takie same jak 126p, cc, uno więc tu nie ma problemu.
Są tam różne tulejki i podkładki, więc mają dostęp do tokarki można zrobić to samemu. jest jeszcze jedna kulka jaksię nie myle i tu może byc większy problem. Mi się akurat trafił zestaw ale jak by nie było to bym dał tacie i w pracy coś by napewno wykombinował, choć pewnie więcej zabawy ale może na dłużej starczy. niestety szybko się tam wyrabia i po kilku latach znów to samo taki urok tego mechanizmu.
  
 
http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-dzwigni-zmiany-biegow-fiat-uno-i1620246695.html o tych zestawach mowa?


[ wiadomość edytowana przez: Polonezik dnia 2011-06-12 19:50:51 ]
  
 
już nie pamiętam jak to dokładnie wyglądało ale te czarne na środku powinny pasować i te drugie też, brakuje chyba podkładek ale to nie problem dopasować czy dorobic a te czerwone chyba jedno wykorzystasz jak sie nie mylę. 30 zł nie majątek więc jak nie ma nic innego na rynku to kup i napisz czy pasuje będzie dla potomnych jak by co.
  
 
Mozna dać bębny i piasty z CC.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
piasta z cc jest na łożysku dwurzędowym zamknietym a w 127 jest stożkowe i nie jestem pewien czy to podpasuje, od malucha napewno prędzej bo są tego samego typu, no chyba że by jeszcze zmienic ośkę z cc tylko nie wiem jak są mocowane
  
 
Podpasuje bez problemu. Ma załozona paiste od CC u siebie i dziala dobrze, no i niema problemu z bebnami.
  
 
Ku*wa mać, na dzień przed zlotem mi padły gwinty w piaście. Piasta od CC podejdzie pod oryginalne bębny?
  
 
Ku*wa mać, na dzień przed zlotem mi padły gwinty w piaście. Piasta od CC podejdzie pod oryginalne bębny?
  
 
Podepnę się pod temat i zapytam, od jakiego innego samochodu pasuje łożysko sprzęgła do 127p mk1? Wszystkie z tym samym silnikiem i skrzynią 4?
  
 
chodzi ci o łożysko oporowe?

cały zestaw, allegro.

tu jest troche numerologii i podpowiedzi.
  
 
Cytat:
2014-04-27 18:08:33, MCQUEEN pisze:
chodzi ci o łożysko oporowe? cały zestaw, allegro. tu jest troche numerologii i podpowiedzi.



Dzięki za odpowiedź, zakupiłem cały zestaw sprzęgłowy LUK 617 0474 11. Pasują również:
FERODO CTK787
FIAT 588 8366
FIAT 588 8398
FIAT 589 2110
FIAT 589 2499
FIAT 71711625
FIAT 71782199
FIAT 71782209
FIAT 71782211
LANCIA 71711622
LANCIA 589 0342
SACHS 3000 599 001
SACHS 3000 834 101
VALEO K277S