Słabe grzanie w carina e 94 2.0D - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
mogą być zapchane kanały w nagrzewnicy,sugeruję konkretne płukanie nagrzewnicy ,jak nie pomoże -do wymiany nagrzewnica.
  
 
czym płukać ową nagrzewnicę?? macie jakiś sprawdzony środek?? dobrze że jeszcze jest w miarę ciepło bo normalnie masakra.
  
 
możesz spróbować jakiegoś płukacza(nie testowałem żadnego więc nie mam wiedzy która firma lepsza) -środka czyszczącego do układów chłodzenia(instrukcja obsługi podana jest na opakowaniu) ,a jak nie pomoże to możesz spróbować czyszczenia mechanicznego,czyli odpiąć węże od nagrzewnicy i podać wodę wężem w otwory nagrzewnicy na przemian w jeden w drugi aby ją wypłukać .

[ wiadomość edytowana przez: syd dnia 2011-11-27 20:51:02 ]
  
 
a może być po prostu ocet gorący?
  
 
Cytat:
2011-12-14 16:06:56, dziaba pisze:
a może być po prostu ocet gorący?


To ci wpierniczy wszystko co aluminiowe razem z butami.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
znajomy mówił że tak robił w corsie i zadziałało. z tym że trzymał gorący ocet w nagrzewnicy max 5 min. a później wypłukał wodą dokładnie pod prąd. i założył wszystko z powrotem i było dużo lepiej. ponoć z nagrzewnicy wyleciał straszny syf. a może by tak cilit kamień i rdza. ?? ocet zeżre aluminium?? aż sprawdzę. myślałem że nagrzewnica jest miedziana:|
  
 
Wpierw zajmij się tym ubytkiem płynu. Możesz mieć słabe ogrzewanie dlatego, że układ jest zapowietrzony.
Nie myśl w tej chwili o jakimkolwiek płukaniu czegokolwiek.
Jak zlokalizujesz z którego miejsca wycieka to napisz.
Sprawdź czy gdzieś nie ma białego nalotu na przewodach, pompie wody i chłodnicy. Jakby soli.
Sprawdź też dywanik przy nagrzewnicy czy nie jest mokry, tłusty.

Napisz później czy coś znalazłeś.
  
 
wycieków niema wszystko szczelne
  
 
To dlaczego Ci ubywało płynu? To było strasznie dużo.
  
 
zdawało mi się. płynu nie ubywa. ide do garażu zfrobie mały eksperyment. wleje octu do słoika i powkładam tam alu. zobaczymy co sie stanie
  
 
doświadczenie wykonane. ocet spirytusowy 10% nie zjada alu ani miedzi
Cytat:
To ci wpierniczy wszystko co aluminiowe razem z butami.



bzdura. czekałem 10 min i nic sie nie satło
  
 
Jak u Ciebie z wyjęciem nagrzewnicy? Jest to możliwe bez wyjmowania deski rozdzielczej?
Jeśli tak to wyjmij nagrzewnicę i w domu zalej ją wodą z odkamieniaczem. Poczekaj z godzinę i podłącz jeden koniec do przewodu prysznicowego, aby wszystko wypłukać.
Ja tak zrobiłem i grzanie mam teraz bardzo dobre.
  
 
nigdy nie próbowałem wyjąć nagrzewnicy. nawet nie wiem jak sie do tego zabrać. masz może jakieś w tym doświadczenie to napisz co i gdzie. Bardzo prosze
  
 
Napisz mi vin na pw to sprawdzę gdzie się ona znajduje.
  
 
ten wichajster (zawór) co steruje temperaturą nawiewu ( w komorze silnika) to ma się przekręcać o 90 stopni czy więcej? zabudowałem dzisiaj wreszcie termometr wew-zew i zobaczymy jak temp. jak na razie słabo. w przyszłym tyg ugadałem się na płukanie. napisze jak poszło.
  
 
Nie wygląda, żeby nagrzewnica była mocno zabudowana.
Płucząc ją kamienia raczej nie wypłuczesz co najwyżej jakieś syfy ze starego płynu.
Nagrzewnicę powinieneś mieć koło prawej nogi.
Odsłoń okładzinę która jest na podłodze i idzie na bok konsoli. Powinny iść tamtędy rurki z przegrody silnika do nagrzewnicy.
Sprawdź to wpierw. Jeśli tak jest to napiszę Ci co masz robić dalej.
  
 
rurki idą. i wchodzą o okolicach miejsca na filtr p.pyłkowy. napisz prosze
  
 
Podaj mi na Pw mail bo tu nie mogę wkleić zdjęć, a gdzieś je mam.
Wyślę Ci późnym wieczorem, bo jestem zajęty. Po drugie muszę poszukać fot
  
 
Poszło na mail.
Powodzenia. Tylko pamiętaj, że ja mam Avensis.
Jak pomogę to się cieszę.

Pozdrawiam
  
 
Jeśli nie zamierzasz wyciągać nagrzewnicy (do płukania) to proponuję odłączyć ją w przedziale silnikowym a nie wewnątrz samochodu.