Register do sekwencji? czy można założyć

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam dwuletnią instalację sekwencyjną brc (sequens 24) w samochodzie modus 1,6 82KM. Auto pali gazu ok 13-14l /100 po mieście przy bardzo spokojnej jeździe. Mój gazownik który ją zakładał wyregulował (poustawiał na kompie parametry i przykręcił nieco ciśnienie na reduktorze). Powiedział że niżej ze spalaniem się już nie zejdzie i ten typ tak ma. Pomyślałem sobie czy mógłbym do niej założyć register(regulację) tak jak było w starszych instalkach żeby nieco przykręcić mu ilość gazu dochodzącą do listwy wtryskowej. Jestem nawet w stanie go nieco zmulić byle mi tyle nie palił tego gazu.
Moje pytanie jakie mogą lub też nie być tego konsekwencje jeżeli coś takiego bym założył. Proszę o poradę i pozdrawiam
  
 
Śruby do sekwencji nie da się założyć.
Co do ilości spalanego gazu. Zamiast dziury szukać w całym (moze nie do końca całym) i wydawać niepotrzebnie kasę, radzę odżałować trochę tej kasy na benzynę i sprawdzić jaki apetyt silnik ma na benzynę. Jeżeli z tego testu wyszłoby, że spalanie gazu jest do 20% większe od spalania benzyny, to nie można mieć pretensji do ustawienia instalacji. Jezeli silnik pali dużo benzyny, to trzeba sprawdzić czemu tak lubi benzynę.
  
 
A nawet jesli bys zalozyl cos takiego to niedało by sie jechac, wymien sobie wtryskiwacze na lepsze ale watpie czy sporo zejdziesz z tych 13l bo w miescie to prawie normalny wynik