Homologacja butli

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam pytanie-ostatnio na przeglądzie technicznym samochodu z LPG kazano mi okazać numer świadectwa homologacji butli.Takie weszły wymogi i ja to mam bo gaz założony na legalu.Moje pytanie brzmi czy ten numer świadectwa (świadectwo homologacji)trzeba wozić ze sobą czy też nie?Bo zdania które słysze są podzielone.
  
 
Chodzi Ci o wyciąg z homologacji założonej instalacji gazowej czy papier potwierdzający badanie butli na gaz?
Od jakiegoś czasu trzeba chyba okazywać wyciąg z homologacji całej instalacji gazowej bo muszą w stacjach diagnostycznych wpisywać w swoje papiery producenta instalacji, numer butli, jej datę produkcji i ten numer ze świadectwa homologacji.

Ja mam zawsze ksero tych papierów w samochodzie.
  
 
Egiptos dobrze to nazywasz,ja sie w nazwach troche gubie ale właśnie właściwa nazwa brzmi wyciag homologacji całej instalacji gazowej.Mi diagnosta powiedział,że w Polsce jest dwa razy więcej aut na gaz niż homologacji instalacji gazowych co świadczy,że dużo aut jezdzi z zamontowaną instalacją do samochodu w szopie i za ten nielegal sie teraz biorą.Warto dodać,że homologacja butli to 10 lat.Wracając do pytania czy te papiery od gazu trzeba wozić ze sobą bo Policja może sprawdzić,czy też nie.Ja woże ze sobą.