Jaki samochód kupić? - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chciałbym was spytać, czy uda mi się sprowadzić auto z Niemiec na takowych warunkach:
- mam na wydanie 11 000zł (wliczając w to wszystkie opłaty/formalności + przejazd z osobą która sprowadza auta (znajomy, ale swoje weźmie))
- rocznik 2000+
- moc 140KM + (warunek niekonieczny, ale fajnie by było, miałem słabsze auta i wystarczy )
- benzyna (później gaz)
- hatchback lub coupe
- wygląd (aby nie wyglądał jak auto z poprzedniego wieku)
- zależy mi głównie na dobrym przyspieszeniu

Póki co moje typy: Opel Astra II Bertone (lub zwykła), Ford Focus, Toyota Celica VII, Hyundai Coupe, Honda npCivic VII), Volkswagen Golf IV, Audi A3 (chociaż raczej droższa), coś z rodziny Seat'a....

Myślałem jeszcze nad dieslem aczkolwiek, pokonuje dziennie około 8km (raz na 2 tygodnie po 100km) więc nie wiem czy warto.

Wypiszcie wasze przemyślenia czy warto w ogóle ruszać z takim budżetem i wymaganiami do Niemiec, a może szuka auta w Polsce.
  
 
Myślę że BMW. przynajmniej jeśli chodzi o części. Mazda z kolei tańsza pod względem kosztów paliwa itd.
  
 
Zastanowiłbym się nad Oplem Astra II,z racji tego że silniki dobrze znoszą gaz i nie będzie raczej problemu z awaryjnością. W podanym budżecie spokojnie znajdziesz coś w dobrym stanie.
  
 
Szczerze mówiąc to żaden,każdego zje szybko korozja,o ile to już nie nastąpiło,plus duze koszty spalania,utrzymania. Do tej kwoty celuj raczej w Lanosa z instalacją lpg.
  
 
Bierz Opla Merive miałem na gazie 1.6
  
 
Może golf IV? Auta z stosunkowo tanimi częściami, polecam na dieslu. Dobrym może też być Volvo s40 albo v40 jak będzie kombi potrzebne. Volvo kojarzy mi się przede wszystkim z bezpieczeństwem i niezawodnością, głównie modele z 2000- 2003 roku.
  
 
Jeżeli pytasz o te nieoryginalne części to nie będzie problemu aby je dostać,zresztą starsze generacje Mazdy cieszą się raczej dobrą opinią i niezawodnością. Ciekawa opcja w kwestii zakupu.
  
 
zdecydowanie BMW, moze koszty czesci zamiennych nienajnizsze, ale jaki komfort i luk! i masz swietne serwisy (chocby salon i serwis premium arena w lodzi) z wyczesana ekipa, ktora sie zna na swojej robocie (przynajmniej tam gdzie ja bywam) i oryginalnymi czesciami, zamiennikow nie polecam, szkoda kasy. i skoro o to pytasz, wcale duzo nie pali.
  
 
A co z tego że niemiec? VW też jest Niemcem,podobnie jak Mercedes czy Opel wiec równie dobrze można się zastanowić nad tymi markami. Kluczowe moim zdaniem jest to jaki budżet na zakup samochodu posiadamy oraz jakie mamy oczekiwania pod jego względem.
  
 
Ja polecam zdecydowanie Hondy, można na przykład znaleźć kilkuletniego Accorda za fajną kaskę.
Osobiście jestem fanem mocniejszych silników benzynowych, ale jeśli jest się pewnym źródła to można kupić disela 1.9 albo 2.0 - nie pali dużo, a jest jak na warunki użytkowe całkiem mocny

Pozdrawiam serdecznie!


[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2014-02-11 23:56:46 ]
  
 
Witam mam wielki dylemat. Mianowicie e46 z Płocka Czy opla astrę bertone od pasjonata. Serce mówi bmw, rozum astra. Nie chce się wkopać w duże koszty do bmw. Jeszcze od handlarza...Co o nich myślicie? Poradzcie proszę. Obejrzenie obydwu nie wchodzi raczej w grę.

powód edycji: poprawiłem linki i błędy stylistyczne

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2014-02-13 10:10:14 ]
  
 
Według mnie najlepsza będzie Honda Civic lub Volkswagen Passat (2000-2005)
  
 
@Adrianek123 opla nie widzę, bo link wygasł. A co do BMW - fajna fura, ale nie kupuj zagazowwanego auta w tym roczniku, bo silnik pewnie będzie do wymiany. Poza tym jest dosyć drogi. Tu masz np. ten sam rocznik, w benyznie od osoby prywatnej już prawie 1000zł taniej i myślę, że jeszcze coś utargujesz. Poza tym tu jest info, że nieuszkodzony, a tamten...któż to wie.
  
 
Zależy jaką Mazdę bo w przypadku Mazdy 3- jakość blach jest naprawdę fatalna,co innego większy sedan 6- to już jak najbardziej tak i moge polecić.
  
 
Utrzymanie i eksploatacja no to oczywiście Mazda tańsza niż BMW Polecam też takie marki jak Kia czy Hyunday - obecnie coraz tańsze pod tym względem. Jak również ich cena jest znośna.
  
 
A ja od siebie dokładam takze Honde- w szczególności model Civic,który bardzo ładnie się prezentuje a do tego jest bardzo niezawodny i dynamiczny.
  
 
Witam. Mam zamiar kupić swoje pierwsze auto jakim będzie Seat Ibiza IV (2009 rok). Mam można powiedzieć do wyboru dwa silniki, jeden to 1.2 (benzyna) natomiast drugi to 1.9 TDI. Słyszałem mnóstwo opinii na temat tych obu i mocno się zastanawiam.

Który będzie lepszy do jazdy po mieście, nie w długie trasy? No i który jest tańszy, tzn. w utrzymaniu, rzadziej doznaje jakichś poważnych usterek itp.? No i ogólnie, jeśli ktoś ma na ten temat szerszą wiedzę, to jak sprawdzają się na drodze...

Pozdrawiam i z góry dzięki
  
 
Dołączam się do fanów mazdy, auto godne polecenia i stosunkowo niedrogie.
Jeśli chodzi o koszt, to najlepiej znaleźć tabelkę, gdzie porównanie jest spalanie itd.
  
 
Jak już kilku moich poprzedników pisało, polecam Hondę Civic, bardzo niezawodne auto, któremu tak naprawdę nic nie brakuje.
  
 
Witam,

polecam jakieś małe autko z grupy VW, może nie są najtańsze, ale autka są niezawodne, a jeżeli już coś się tanie to z reguły z naprawą nie ma większych problemów.