[SCoupe] nie odpala, gaśnie w trakcie jazdy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panie i Panowie, pomocy.
Moja Scoupeta dostała nowy silnik (poszedł rozrząd w poprzednim i zrobił się bałagan). no i zaczęły się schody. Przy ciepłym silniku, nawet po kilkuminutowej jeździe, no i zawsze po deszczu - nie odpala. Kręcę go kilkanaście razy - po jakimś czasie zaskakuje. Często jest tak, że odpali, dojdzie do 200 -300 obrotow, cały się trzęsie, chwilę pochodzi jak czołg - i gaśnie.
Potrafi zgasnąć w trakcie jazdy.
Sam silnik chodzi ładnie, to w zasadzie jedyny problem, ale dosyć mało przyjemny.
Wymieniłem kopułke i palec, sprawdzałem cewkę zapłonową - jest OK. Miał ktoś kiedys takie dziwo??
Pozdrawiam
  
 
Wymiana świec to podstawa.
Ja upatrywałbym przyczyny w jakimś czujniku. Może deszcz wilgoć powoduje zwarcie.
Sprawdz od temperatury silnika i powietrza i wału.
  
 
Witam, ja miałem ostatnio podobne problemy z odpalaniem, nie chciał palić, trząsł się jak ciągnik, miałem uszkodzony czujnik temperatury, walniętą kopułkę rozdzielacza i pełno błędów do wykasowania. po wymianie czujnika i kopułki i wykasowaniu błędów wszystko wróciło do normy.

Pozdr.
  
 
Panie i panowie, kolejny - nowy objaw...
otóż - tak jak pisałem są problemy z odpalaniem, ale nowinka polega na tym, że jak przyciskam gaz bardzo, bardzo delikatnie, to ładnie wkręca się na obroty, natomiast jak wcisnę minimalnie mocniej - momentalnie dławi się i gaśnie.
Wczoraj mechanik wykrył nieszczelność w ukladzie dolotowym, wymienił wężyk, ucieszył się, natomiast problemu nie rozwiązał.
Od 2 miesięcy auto więcej stoi niż jeździ, co mnie generalnie bardzo, bardzo wk....... - denerwuje.
  
 
A czujnik wału sprawdzony?

W starszych hultajach problemem też jest komputer, który lubi rdzewieć.
  
 
Walki z Scoupe ciąg dalszy... wymienione świece i przewody dochodzące do kopułki. Nie gaśnie w trakcie jazdy, ale na ciepłym dalej nie odpala.... Wsiadam rano, pali jak złoto (poza tym, że pasek zaczął napie.....lać przy skręconej kierownicy - kolejne dziwo), jadę na stację benzynową, tankuję, płacę wsiadam - i nic.... Kręci normalnie - ale nie pali... Muszę odczekać kilka minut, pokręcić go trochę - i łaskawie zaskakuje....
Czujnik wału?? Komputer?? A może prąd gdzieś nie dochodzi?? Tylko - gdyby to wina niedopięcia jakiejś kostki, to dlaczego tylko na ciepłym??
  
 
Witam ma te same obiawy w swojej scoupe dzis wymienilem czujnik polozenia walu i dalej ciezko odpala na cieplym silniku czyjnik temp wody tez wymieniony