Tempomat 3.0 MV6

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!!
Jakis czas temu włamano mi sie do auta i zlodziej zniszczyl w aucie miedzy innymi przelacznik od kierunkowskazów i tempomatu który został poprostu wyrwany. Zakupilem nowy przełacznik i zainstalowalem go. Niestety złodziej zniszczyl rowniez wtyk od tempomatu z ktorego poprostu wyrwal przewody. W tej chwili wyglada to tak :

Zdobylem wtyk natomiast nie wiem w jakiej kolejnosci te przewody powinny byc wpiete. Czy ktorys z kolegow moglby u siebie sprawdzic jak to wyglada i podac mi ta kolejnosc? Wtyk posiada z jednej strony wypust prosze o podanie kolejnosci od tego wlasnie wypustu. Przepraszam za jakosc zdjecia i prosze o pomoc.
  
 
Sprobuje poszukac gdzie indziej pomocy bo widze ze zerkniecie u siebie pod kierownice to jednak za duzo. Pozdrawiam
  
 
a może poprostu nikt nie ma tempomatu
albo jest okres przedświąteczny i nie ma czasu na rozbieranie i patrzenie
albo ludzie pracują do późna i jak wracają do domu to już jest ciemno
albo im też się włamali i rozje... wtyk od tempomatu
albo im się nie chce sprawdzać
albo mają w dup... sprawdzanie i pomaganie
  
 
albo maja najlepsza wersje Omegi, czyli Omege A
Tak czy owak powodzenia
  
 
dlatego sprzedałem omegi , ,zamiast pomagać przez neta potrafia tylko ochlewac sie wódka na zlocie. banda niewdzięczników
  
 
no tak - a ja dalej stoje z naprawą - znalazlem zdjecia jakies w sieci ale niestety zbyt niewyrazne, inne strony klubowe tez nigdzie czegos takiego nie maja. Jesli komus wpadlo to gdzies w oczy to prosze o linka i z gory dzieki.
  
 
Cytat:
2012-04-05 17:17:16, fomin pisze:
dlatego sprzedałem omegi , ,zamiast pomagać przez neta potrafia tylko ochlewac sie wódka na zlocie. banda niewdzięczników



oj tam oj tam
  
 
Cytat:
2012-04-05 17:17:16, fomin pisze:
dlatego sprzedałem omegi , ,zamiast pomagać przez neta potrafia tylko ochlewac sie wódka na zlocie. banda niewdzięczników



stanowczo protestuję !!!













...nie wódką tylko innymi wynalazkami


a tak w temacie, nie prościej popatrzyć po jakimś el schemacie?
  
 
zajaczek wielkanocny powiedzial zeby polaczyc nastepujaco
urwana wtyczka <---> manetka tempomatu
czarno-zolty <--> zielony
czarno-bialy <--> szary
czarny <--> czarwonego
czarno-branzowy <--> niebieskiego

[ wiadomość edytowana przez: serek_elite dnia 2012-04-08 23:34:08 ]
  
 
Dziekuje za pomoc - lece podlaczac ))
  
 
serek ->
  
 
Czołem,
podczepię się pod temat, szukając pomocy.

może ktoś z Was miał podobne objawy pls
brak funkcji tempomatu zbiegł się w czasie z drobnymi naprawami, może bez związku ale ... po wymianie tarcz + klocki / przód i tył + wymiana aku przestał działać tempomat.
znaczy nie reaguje na przełącznik, dotychczas działał tempomat bez zarzutu i często korzystałem.

na kompie ni huhu żadnego błędu ani tempomatu nie widać.
może ktoś z Was doświadczył podobnej sytuacji ? może być tutaj powiązanie ?
dodam, że czujnik stop/świateł działa

Pzdr
rasek
  
 
rasek, jeżeli działało i przestało, to tak na 70% upierdzieliła Ci się stalowa linka z sterownika tempo to przepustnicy. Sprawdź to w pierwszej kolejności. Koszt linki to jakieś 20 pln.

Jeżeli okaże się że linka jest cała, wypnij wtyczkę z puszki tempomatu i miernikiem posprawdzaj sygnały na podstawie takiego schematu jaki masz chociażby tu:
Link

Jeżeli jakiegoś sygnału brakuje, jesteś w domu. Jeżeli jednak okaże się że wszystko jest ok, to działasz dalej. Rozkręcasz puszkę i sprawdzasz miernikiem dotykając bezpośrednio na punktach lutowniczych płytki PCB sterownika tempomatu, ponieważ jest szansa że uszkodziło Ci się gniazdo. Jeżeli jednak i tu będzie wszystko ok, to pozostanie Ci wysupłanie ok 60 pln na zakup nowej puszki.
  
 
silent
dzięki za wskazówki, ostatnio przy zmianie tarcz i hamulców robione było też servo, być może przy tej naprawie zaszły zamiany.

zapowiada się ładny w/e, spojrzę przynajmniej na tę linkę.
więcej to już pewnie nie zdziałam sam.
ale dzięki za instrukcję !! bardzo

rasek
  
 
Tylko powiedzcie mi od kiedy w 2.5 TDI była jakaś linka przy przepustnicy i gdzie jest tam puszka tempomatu ?
  
 
Rasek:
hehehe - mi tempomat też tak wcięło jakieś 2 lata temu z niewiadomego powodu. Błąd nie zaczął się pojawiać, a tempomatu brak. Jakoś pół roku temu nagle sam wrócił i jest cały czas. Poczekaj półtora roku a może sam wróci
  
 
Auuuć..... mój błąd. Nie spojrzałem w profil. W dieselkach tak jak Marios napisał.
Pisałem o klasycznej benzynce.