Kategoria E

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam może ktoś z was się orientuje w temacie, mianowicie mam prawo jazdy kat B chce zrobić E i oto moje pytanie czy jak już będę miał te E to będzie ono liczyło się do C które zamierzam zrobić później. czy to nie będzie wywalenie kasy w pusto i do C trzeba będzie zrobić oddzielnie. trochę kombinuje bo egzamin na C+E jest trudniejszy bo większy zestaw podczepianie naczepy itd. A w moim przypadku bus z lawetą i tyle a następnie same ciężarowe auto
  
 
B+E nie będzie to samo co C+E
musisz oddzielnie zrobic E do C
  
 
Cytat:
2012-04-18 21:57:33, Brutal pisze:
B+E nie będzie to samo co C+E musisz oddzielnie zrobic E do C


dokładnie
  
 
to czemu ludzie którzy maja T to po zdaniu C maja C+E??
  
 
Bo przyczepa ciągnika jest kwalifikowana jako przyczepa do kategori C. A na T możesz jechać nawet z kilkoma

W starym systemie może i tak było bo w prawku nie było osobnych kategorii BE, CE, tylko pojedyncze i wiem że koledzy tak robili jak mówisz.
Ale teraz są oddzielne aby kasa wpływała i nic nie zrobisz.
  
 
teraz tez możesz sobie zrobić T, tylko o wiele łatwiej jest zrobić C+E niż samo T.
Tak to już jest w naszym kraju że trzeba płacić za wszystko.
  
 
cholera a już myślałem że oszukam system
  
 
Zrób C+E to bedziesz miał też uprawnienia na B+E i T.
  
 
ale jak masz T , a zrobisz C to wcale z automatu nie masz C+E. Edo C musisz zdawać osobno. Jak masz E do C to masz z automatu B+E , D+E oraz T. wiem, to moja praca

Pozdrawiam z "prawego fotela"
  
 
Podepne sie pod temat...będąc posiadaczem poczciwej katergorii B ,jaką przyczepke mogę podpiąć pod auto,bez wyrabiania dodatkowych katergorii ? Podepne czasem lawete na auto,lub łódż i wydaje mi sie chyba,że czegoś brakuje
  
 
Już wiem.