Odprysk na szybie a Policja - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pęknięcia (rysy) na pewno będą "przeszkadzały" diagnoście, policji i innym kontrolerom...
Odpryski na szybie P - poza bezpośrednim polem widzenia- są traktowane ulgowo. Diagnosta podbije przegląd.
Odpryski na szybie, w polu bezpośredniej obserwacji sytuacji na drodze, są niedopuszczalne i należy je usunąć jak najprędzej...

W razie potrzeby pomocy w ustaleniu wysokości odszkodowania (wycena wartości pojazdu, kosztorys, ubytek wartości, wycena pozostałosci itd), zapraszam do kontaktu ze mną. W miarę możliwości postaram się pomóc.

Michał Pachucki

powód edycji - odnośniki reklamowe

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2012-11-27 20:02:34 ]
  
 
w pugu było niby poza polem widzenia ale wtedy chyba jeszcze przechodził przeglądy "zaocznie"
więc nie powiem co diagnosta na to.

[ wiadomość edytowana przez: passional dnia 2012-11-27 17:42:28 ]
  
 
Szyba kosztuje ale bezpieczeństwo jest warte każdej ceny. Takie moje zdanie. i dlatego odwiedziłbym serwis pewnie jakiś sprawdzony np NORDGLASS bo mam ich nie daleko i bym szybę wymienił. a teraz zastanawiałbym się czy nie dać sobie podgrzewanej. Nie chce mi się znowu walczyć z lodem na szybie.
  
 
Cytat:
2012-10-04 19:41:23, eras23 pisze:
Witajcie , mam na szybie w moim aucie odprysk na przedniej szybie - 0,7 cm czy z tego powodu mogę mieć problemy z Policją?



Mój kumpel miał podobne uszkodzenie na szybie, z tego co wiem w czasie kontroli zwrócili mu na to uwagę. Ale czy zapłacił mandat, tego już niestety nie wiem.
  
 
mandat może nie, ale zabranie dowodu rejestracyjnego już tak.
  
 
Kolego nie do końca jest tak jak napisałeś chociaż po części trochę racji masz.


1. Odprysk na szybie delikatny ale widoczny (od kamienia) jeżeli nie znajduje się w polu widzenia kierowcy (centralnej części szyby) nie spowoduje zabrania dowodu rejestracyjnego. Sam tak mam od 3 lat i badania OC przechodzę. WRD KSP również na kontroli pojazdu nie miał zastrzeżenia (a zapytałem)

2. Jeżeli jednak odprysk jest znaczny i znajduje się w polu widzenia kierowcy analogicznie do pkt. 1 jest spory i zaczyna np. pękać to podczas kontroli spowoduje zatrzymanie dowodu rej. pojazdu i skierowanie go na obowiązkowe badanie techniczne, którego oczywiście się nie przejdzie. Konieczna będzie wymiana szyby.

Mowa oczywiście o szybie czołowej (przedniej)

-----------------
--- Biały ---
ten zły admin
  
 
Cytat:
2013-07-09 14:32:58, ManiekZZ pisze:
mandat może nie, ale zabranie dowodu rejestracyjnego już tak.



A czemu nie mandat?
  
 
Miałem ostatnio taką sytuację. Delikatny odprysk na dole szyby od strony kierowcy po kamieniu. Niby nic, a po 2 michach mi pękła szyba do dołu i do słupka - bardzo małe pęknięcie o promieniu jakichś 5 cm.
Jak zatrzymała mnie drogówka nic nie pomogło. Można mówić, że świeżo kamieniem się dostało albo że wymienić się właśnie jedzie. Mi od razu zabrali dowód rejestracyjny i wypisali świstek na przegląd szyby. Jeszcze mi mówili żebym się cieszył, że mandatu nie dostałem.

Plus taki, że dodatkowy przegląd to tylko 20 zł.

A tak humorystycznie w temacie, to stoimy wczoraj ze znajomymi przy autach i ich dzieciaki biegają wokół BMW X5. Nagle taki 4-letni bajgiel z takim impetem wstawał na fotelu pasażera, że jebs i szybę rozbił w aucie. Patrzymy a tam centralnie pająk taki na 8 rys chyba
  
 
swojego czasu miałęm odprysk, nie chcieli mi wymienić szyby na ubezpieczenie to powiedziałem żeby dali mi zaświadczenie że tak mogę jeździć. Od razu szyba nowa się znalazła.
  
 
Mi policjant za mały odprysk w dolnym, lewym rogu chciał zabrać dowód.
  
 
Ja mam 2 takie odpryski na przedniej szybie, a do 19 września muszę zrobić przegląd i się boję czy mi nie zabiorą dowodu rej.
Dwóch to się już nie opłaca naprawiać...
  
 
dragas na przeglądzie NIE MAJĄ PRAWA CI DOWODU ZABRAĆ
Co najwyżej może nie przejść auto przeglądu i jak naprawisz uszkodzenia przejdzie i tyle

Także jedź i próbuj nie uda się to będziesz myślał co mądrego zrobić.




PS. Uuu chyba się spóźniłem - ale komuś innemu może pomoże ta odp

[ wiadomość edytowana przez: nov112 dnia 2013-09-21 21:13:14 ]
  
 
Zawsze możesz powiedzieć że stało się to przed chwila
  
 
Za pękniętą szybę mogą ci zabrać dowód, za odprysk nie mają prawa. Generalnie to nawet na pęknięcia zwracają uwagę.
  
 
Niestety, jak się policja doczepi to dowód zabiorą...
  
 
Odprysk grozi bezpieczeństwu, a więc policja ma prawo zabrać dowód. Najlepiej jest jechać i naprawić tę szybę.
  
 
Nie wiem czy padło takie pytanie bo wątek jest dosyć długi, ale czy taki odprysk na szybie można jakoś nie wiem naprawić bez konieczności wymiany?
  
 
Zwracacie uwagą Panowie w większości na kwestie odpowiedzialności mandatowej oraz ewentualnych kłopotów z przejściem badań technicznych przez samochód z bardziej lub mniej uszkodzoną szybą. A co z bezpieczeństwem? Każde uszkodzenie szyby w mniejszym lub większym stopniu wpływa przecież na jego pogorszenie.


Cytat:
2014-12-10 20:38:45, Kuzmirz pisze:
Nie wiem czy padło takie pytanie bo wątek jest dosyć długi, ale czy taki odprysk na szybie można jakoś nie wiem naprawić bez konieczności wymiany?



Tak, nieznaczne uszkodzenia szyby powstałe na przykład poprzez uderzenie kamyka, można naprawić. Wszystko zależy jednak od rodzaju uszkodzenia, ich ilości, umiejscowienia, a także czasu, który upłynął od uszkodzenia. Zawsze można jednak do nas podjechać i sprawdzić, czy szyba kwalifikuje się do naprawy, czy już tylko do wymiany i podjąć decyzję, czy skorzystać z usługi.

W razie pytań jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam, Sebastian Nikulski
Online Ekspert NordGlass
  
 
Zgadzam się,przecież tu nawet nie chodzi o sam mandat który już powinien być dla nas nauczką a raczej o nasze bezpieczeństwo na drodze. Ja osobiście nie wyobrażam sobie aby móc podróżować z pękniętą szybą.
  
 
Wszystko zalezy od policjanta, jak sie chce przyczepic to i mały odprysk mu będzie przeszkadzał =( ja jestem kierowcom zawodowym i w trasie jestem co chwila to odprysków czy peknięć przezyłem wiele , najlepiej sie na szybko sprawdza H-VIZ folia ochronna na szyby - zapobiega rozchodzeniu sie pęknięcia a jest bezbarwna, nie widać łaty a długo mozna z tym jeździć . 2 łatki są w zestawie a kosztuje tylko 30 zeta