Kupno samochodu z OC

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przeglądam i czytam artykuły odnośnie zmian w OC, ale jednoznacznej odpowiedzi nie mogę znależć. Słyszałem, że po zakupie auta, które ma ważne OC mogę spokojnie jeżdzić na nim aż wygaśnie. Wtedy sobie wybieram firmę jaką chcę, bo OC nie przedłuża się z automatu. Jednak jedyne co znalazłem, to to że OC nie przedłuża się z automatu jeśli były zawarte po 11.02.2012 (wtedy weszły zmiany) i że sprzedający ma 14 dni na zgłoszenie zmiany właściciela oraz jego pełne dane.
To jak to w końcu jest z jazdą na OC starego kierowcy? Muszę je przepisać na siebie i dopłacić różnicę w składce czy faktycznie mogę jeżdzić na jego OC?
  
 
Cytat:
2012-11-08 13:39:38, fatboy82 pisze:
Przeglądam i czytam artykuły odnośnie zmian w OC, ale jednoznacznej odpowiedzi nie mogę znależć. Słyszałem, że po zakupie auta, które ma ważne OC mogę spokojnie jeżdzić na nim aż wygaśnie. Wtedy sobie wybieram firmę jaką chcę, bo OC nie przedłuża się z automatu. Jednak jedyne co znalazłem, to to że OC nie przedłuża się z automatu jeśli były zawarte po 11.02.2012 (wtedy weszły zmiany) i że sprzedający ma 14 dni na zgłoszenie zmiany właściciela oraz jego pełne dane. To jak to w końcu jest z jazdą na OC starego kierowcy? Muszę je przepisać na siebie i dopłacić różnicę w składce czy faktycznie mogę jeżdzić na jego OC?



po kupnie idziesz do ubezpieczalni i rekalkulują składkę. Jak gościu z zadupia a Ty z Wawki to spora dopłata oczywista. Jak dziwne towarzystwo to może się okazac, że tania firma zaproponuje oc na rok w cenie kilku m-cy w drogiej firmie po rekalkulacji.
Możesz tez umowę wypowiedzeć, decyduje data stempla.
Wszystko masz w necie, lub dla pewności wystarczy 1 telefon do ubezpieczyciela / agenta

Osobiście wykombinowałem cos nowego, przy okazji wejścia w życie nowych przepisów. Właśnie testuję, czy patent zda egzamin
Do tej pory, masz oc - przekazujesz je z autem i ktos kto kupił furę lata na Twojej skladce, nawet i rok. Ale jest też przepis, że mozna oc wypowiedzieć z 1-dniowym terminem wypowiedzenia. No to wypowiedziałem oc z datą x (koniec m-ca), sprzedałem auto z datą y i poinformowałem o wypowiedzeniu i konieczności zawarcia nowego oc, na pismie, nabywcę auta. Ciekawe, co z tego wyjdzie

...pewnie znowu jakaś awantura
  
 
Cytat:
2012-11-08 13:39:38, fatboy82 pisze:
To jak to w końcu jest z jazdą na OC starego kierowcy? Muszę je przepisać na siebie i dopłacić różnicę w składce czy faktycznie mogę jeżdzić na jego OC?


Mnie się widzi, że jak będziesz chciał korzystać z OC starego kierowcy i sam się do nich nie pofatygujesz, to sami przyślą Ci papiery z wezwaniem do dopłacenia (dam sobie głowę urwać, że jakby składka wychodziła mniejsza to by się nie odezwali, no bo i po co), zależy czy sprzedający przekazał im w prawidłowym czasie info o sprzedaży. W takim wypadku ich upomnienia mogą chyba sobie naliczyć odsetki.
  
 
7gsi - jakiś awanturny jesteś ostatnio
teoretycznie sprzedając samochód posiadałeś OC więc Ty ze swoich obowiązków się wywiązałeś - to tak jak byś sprzedał samochód z kończącą się polisą za 1 dzień
  
 
Cytat:
2012-11-09 11:38:21, Brutal pisze:
7gsi - jakiś awanturny jesteś ostatnio teoretycznie sprzedając samochód posiadałeś OC więc Ty ze swoich obowiązków się wywiązałeś - to tak jak byś sprzedał samochód z kończącą się polisą za 1 dzień



no, to pewnie przez te plamy na Słońcu

co do oc, tez tak to interpretuję - ciekawe tylko, czy tak samo to zinterpretują w ubezpieczalni