Klubowe kalendarze LKP 2013

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Panowie, wpadłem na pomysł wydrukowania kalendarza ściennego na rok 2013 z klubowym logiem LKP i zdjęciami aut naszych forumowiczów. Kalendarz miałby jedną stronę główną i wyrywane karki z kolejnymi miesiącami. W sumie najważniejszą sprawą jest to co miałoby się znaleźć na tzw. "okładce". Moją pierwszą propozycja byłoby podzielenie "okładki" na cztery części gdzie mogłyby się znaleźć PRZYKŁADOWO:
- ładna klubowa 2101
- ładna klubowa 2103/2106
- ładna klubowa 2107/Samara
- klubowa rajdówka (lub wybebeszona Ładna budowana od podstaw, sama goła buda itd. - ma ktoś teraz taką ?).

Drugą propozycję podsunął mi Szoko - wrzucić wszystkie modele jakie są w klubie - tj. od 2101 do 2108 bo jak słusznie zauważył ktoś kto ma np. 2104 niekoniecznie chciałby mieć kalendarz z 2103/6 itp.

Wszystko to okrasić naszym wspaniałym logiem LKP i heja.

Niestety na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie powiedzieć jakie byłyby to koszta. Dostałem cynk rano i od razu założyłem tutaj temat. Byliby chętni ? Co o tym pomyśle sądzicie ?

Czekam na możliwie szybki odzew, najlepiej do soboty włącznie.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Pomysl bardzo dobry mi sie podoba odrazu pisalbym sie na 3 sztuki takiego kalendarza. Moge nawet ewentualnie pomoc w projekcie graficznym.
  
 
dla mnie 2 sztuki jakby co
  
 
A reszta ?

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Ja też poproszę dwa.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
też bym wziął
  
 
Witam wszystkich!

Emde, gratuluję pomysłu i zazdroszczę zapału. Jeszcze nikt towaru nie widział ani ceny nie zna, a już zamawiają minihurtem...

Będąc w różnych klubach różnych forów widziałem różne kalendarze. Jeden przykuł moją szczególną uwagę (sprezentowałem go sobie i mojemu koledze, posiadaczowi gwiazdki). Był to kalendarz klubu w114-115.org.pl. Otóż zrobili oni profesjonalną sesję zdjęciową ze swoimi autami i dziewczynami - właścicielkami bądź partnerkami właścicieli. Każdy miesiąc miał oddzielną stronę ze zdjęciem. Wszystkie zdjęcia były tematyczne - np. w kwietniu z koszyczkiem do kościoła, w grudniu na Mikołaja itd.. Wydane na świetnym papierze (błyszczący, gruby...). Kosztowały na pewno poniżej 100 zł za sztukę (nie wiem czy nie ok. 40-50 zł, było to ze 2 lata temu). W tym roku w sierpniu spotkałem dziewczynę z tego kalendarza i organizatora całego przedsięwzięcia na jednym z sierpniowych spotów http://www.youngtimerwarsaw.com (zresztą jedno ze zdjęć wrzuconych przeze mnie do odpowiedniego warszawskiego wątku jest właśnie z nimi). Szukałem linku do tego kalendarza, ale nie mogę znaleźć... Widziałem różne, lepszego nie. Na taki kalendarz chętnie się piszę. W ilości do 10 egzemplarzy.

Co do pomysłów wyżej, jedna strona ze zdjęciami wszystkich aut klubowych będzie moim zdaniem mało czytelna (pogubi się to wszystko). Jedna strona z jednym autem nie znajdzie zainteresowania (ze względów wspomnianych we wcześniejszych postach tego wątku).

Takie moje 2 grosze.
Pozdrawiam,
@lex


[ wiadomość edytowana przez: alex76 dnia 2012-11-30 21:21:32 ]
  
 
To teraz znowu ja.

Też myślałem nad takim kalendarzem jak ty Alex ale znając życie ludzie będą kręcić nosem, że za drogo, tym bardziej, że z przesyłką itd. Dlatego wstępnie rzuciłem pomysł na tańszą formę. Zbieranie pomysłów na ten "wypasiony" kalendarz i tak trzeba by (znając życie) max. na początku jesieni a jutro już grudzień.

PS Spodziewałem się nieco większego odzewu w temacie. Czasami sobie myślę, że takie rzeczy trzeba u nas zrobić wg prawa tzw. "twardej ręki" - ogarnąć po swojemu tj. zrobić wg własnego projektu, dać do druku i tyle. Jak będą chętni to super, jak nie to bujać się z 20-30 szt. jednakowych kalendarzy.

W niedzielę będę wiedzieć ile wyniesie ewentualnie 1 szt. Czas na oddanie zdjęć/projektu (gdybym się zdecydował)mam do 10 grudnia. Oczywiście zero zarobku z mojej strony bo nie o to w tym wszystkim chodzi. Chodzi o jeszcze lepszą integrację ludzi w Klubie. Jeszcze nie wiem, jak ogarnąłbym wysyłkę bo tak po prawdzie jeszcze nigdy czegoś na taką skalę (ogólnopolską) nie robiłem.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Hej, dopiero teraz zauważyłem temat. Też się piszę, ale bardziej na coś takiego o czym wspomina Alex. Mam jednak obawy, że przy tak małym nakładzie cena może być zaporowa, no chyba ze ktoś z forum ogarnie projekt graficzny - ja niestety nie mam takich zdolności. Mogę uruchomić stare znajomości w drukarniach w sprawie wyceny, ale muszę znać szczegóły: nakład, wymiar, projekt graficzny, papier, itp.
  
 
Ja też się bardzo chętnie piszę na kalendarz
Jak coś to mogę w przyszły weekend opstrykać moją 2103 i wysłać a jakby ktoś z RZ chciałby sie przyłączyć do zdjęć to pisać na priv.
  
 
Dostałem taką odpowiedź:

Cytat:
wymiary całego kalendarza to 30x42 cm
kalendarium zajmuje 23 cm na wysokości
więc zdjęcie może mieć 19x30 cm
w tym polu też można przygotować własny projekt
może podesłać szablon, w ramach którego możesz zrobić projekt

a cena
zależy od ilości sztuk
jeśli na sztuki to 10/12zł
jeśli 5szt to ok 9zl itd.



Może dzisiaj skrobnę jakiś wstępny projekt choć zaczyna do mnie dochodzić myśl, że trochę późno się za to wszystko zabrałem.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cena jest bardzo przystępna, nie powala na kolana
A jeśli potrzebowałbyś jakiejś pomocy przy projekcie graficznym to w wolnej chwili mogę coś zrobić
  
 
Możesz to zrobić teraz, np. kilka klubowych aut w dowolnej kombinacji.
Każdy pomysł się przyda.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Ok w takim razie jesli ma ktos jakies fotki swoich Ladzianek to podeslijcie mi na maila djmarkus@vp.pl to jutro po pracy postaram sie stworzyc cos fajnego aha i fotki w miare mozliwosci w jak najlepszej jakosci
A i zapomnialbym ze dla mnie 5 sztuk takich kalendarzy by bylo bo brat i kumpel tez chetni

[ wiadomość edytowana przez: djmarkus dnia 2012-12-02 22:12:10 ]
  
 
Cytat:
choć zaczyna do mnie dochodzić myśl, że trochę późno się za to wszystko zabrałem.


Michał, tylko nie włączaj wstecznego. Ja mogę mieć taki kalendarz i w lutym, tylko żeby go mieć.

Ja lubię tą fotkę, może dasz ją?

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Ziom, też o tej Ładzie myślałem, poważnie !

Jutro postaram się zrobić swoją wersję, niech djmarkus zrobi swoją. Coś trzeba wybrać i można oddawać do druku.

Oczywiście skonsultujemy się przedtem ze wszystkimi właścicielami aut czy wyrażają zgodę na umieszczenie posiadanych przez nich Ładnych na kalendarzu.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Też jestem zainteresowany nabyciem takiego kalendarza - szt 1.
  
 
Cytat:
2012-12-02 22:15:20, SzokoLada pisze:
Michał, tylko nie włączaj wstecznego. Ja mogę mieć taki kalendarz i w lutym, tylko żeby go mieć. Ja lubię tą fotkę, może dasz ją?



Chłopaki, ja oczywiście się zgadzam na wykorzystanie mojego wizerunku itepe itede i cieszę się bardzo, że podoba Wam się moja staruszka, aleee wypadałoby zapytać GIIFOTO o zgodę na wykorzystanie tej fotki. Skrobnąłem do niego maila i czekam na odpowiedź.
Jeśli chodzi o moją ładną to mam jeszcze takie foto, ale nie wiem czy chcecie takiego kundla na kalendarzu;P


Też oczywiście dopinguję przedsięwzięcie i tak jak Szoko mogę poczekać nawet do lutego

[ wiadomość edytowana przez: felype dnia 2012-12-03 09:27:52 ]
  
 
Dobrze, że o tym wspomniałeś bo za cholerę nie zauważyłem tego znaku wodnego. I potem po wydaniu ktoś mógłby się ustawić po grubą kaskę za złamanie (R)

Panowie zabieram się za robotę, wieczorem wrzucę tu projekt.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Cytat:
2012-12-03 09:24:30, felype pisze:
Jeśli chodzi o moją ładną to mam jeszcze takie foto, ale nie wiem czy chcecie takiego kundla na kalendarzu;P



Idealne ujęcie! musze na forum jeszcze poszukać podobnych