Kultowe Auta PRL-u - Archiwum 2013 - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
null a moze i coś takiego sie pojawi w KAP-ie. Moze nie jest to super kultowe auto prl ale napewno takie auta jezdzily po polskich drogach. Sam ostatnio widzialem jednego, niestety w oplakanym stanie.
  
 
junak b23




POWÓD EDYCJI: Kolega z rozpędu wstawił zdjęcie jako odnośnik do maila i nie było opcji żeby hulało

[ wiadomość edytowana przez: Biały dnia 2013-01-08 23:17:35 ]
  
 
Polonez został zakupiony! Bardzo się z niego cieszę, bo mam wielki sentyment do tego auta. Wszystko super. Kolor taki sam jak mój i hak. Tylko tylne światła i migacze w zderzaku całe czerwone i jakieś ciemne. Nic nie zmieni mojej opinii o modeliku.
P.S. W zapowiedzi gazetka do Simsona jest fioletowa.
  
 
Witam model poloneza cieszy i zawital na swoim miejscu w gablocie
Ciekawi mnie kiedy mozemy sie spodziewac aktualizacji strony

Sroczka odezwij se w nowym roku
  
 
Co do mojego poloneza, wszystko gra i nawet spasowanie czesci jest ok. Troche draznia jednokolorowe tylne lampy. Teraz czekam na simsonka he he he
  
 
Na stronie juz widac ruchy przed aktualizacja juz wyswietla sie strona z simsonem i syrena jako glowna ciekawe kiedy nas zaskocza nowymi modelami i kiedy bedzie aktualizacja wyd.specjalnego i oczywiscie co to bedzie za mode

Sroczka odezwij sie i daj znac ze jestes na tym Forum
  
 
PS. Dzwonilem 10min temu do BOK DeAgostini i taki facet odpowiedzial mi
1) kiedy mozemy sie spodziewac aktualizacji strony KAP----- niestety nie posiadamy wiedzy
2) kiedy mozemy sie spodziewac kolejnego wyd. specj. ------- niestety nie posiadamy wiedzy

Zalosne,,,,,,,,,,,,,,,
  
 
Cytat:
2013-01-12 13:35:21, marianok53 pisze:
PS. Dzwonilem 10min temu do BOK DeAgostini i taki facet odpowiedzial mi 1) kiedy mozemy sie spodziewac aktualizacji strony KAP----- niestety nie posiadamy wiedzy 2) kiedy mozemy sie spodziewac kolejnego wyd. specj. ------- niestety nie posiadamy wiedzy Zalosne,,,,,,,,,,,,,,,

Jak za czasów prl "prosze czekac bedzie rozmowa" A co do nowosci to pewnie w przeciagu dwoch tygodni zobaczymy czym DEA nas uraczy.
  
 
Cytat:
2013-01-10 15:17:20, piopio30 pisze:
Co do mojego poloneza, wszystko gra i nawet spasowanie czesci jest ok. Troche draznia jednokolorowe tylne lampy. Teraz czekam na simsonka he he he



Mnie również nie podobały się w polonezie tylne jednokolorowe lampy. Wsadziłem więc kawałek jasnego papierka, który imituje teraz kierunkowskazy. Oto efekt:




  
 
Fajny ten Polonez.Widziałem go w jednym z kiosków,ale go nie kupiłem,bo jak zawsze czekam na prenumeratę.
Swoją drogą ciekawe,jak MR'89 prezentuje się na tle wcześniejszego MR'87.
Jak ktoś mógłby wykonać ładne foty,to byłbym mu bardzo wdzięczny.
Niebieski kolor MR'a 89 bardzo kusi do przeróbek na auto policyjne.
Co do tylnych lamp,można się do nich przyzwyczaić.Wystarczy tylko,że nie będziemy często patrzeć na tył Poloneza.
Ciekawe,kiedy będzie najnowszy numer specjalny.
Wnioskuję,że powinniśmy spodziewać się niczego innego jak kolejnej przyczepy.
Jak ktoś nie wierzy,to niech przypomni sobie sytuację z Fiatem 126p FL.Jak pojawił się na naszym rynku,to niecały miesiąc później DeA wydało Niewiadówkę N126.
Wnioskuję,że w przypadku Poloneza będzie identycznie
  
 
Pojawiła się w upragniona aktualizacja strony KAP.
Oto zdjęcia przedstawiające prawdopodobny,finalny wygląd przyszłych modeli.


117.FSR Tarpan 239D


118.Opel Rekord 2100D


119.AWZ P70 Kombi


120.Polski Fiat 125p MR'75

Z racji późnej pory,więcej napiszę jutro
  
 
Sroczka7 , wiesz moze kiedy bedzie wreszcie trabant 1.1 ? Albo jakikolwiek inny trabant ? O co chodzi z tym trabantem ? Dlaczego zostal przesuniety na tak dlugo ? Podasz liste 140 ?


Tak czy inaczej , ciekawe modele sa chociaz mialem nadzieje na inny kolor tarpana , ale ten tez jest swietny

P-70 natomiast wyglada jakby wyjechal z bajki (ale podoba mi sie)

[ wiadomość edytowana przez: Frdek dnia 2013-01-14 03:03:06 ]
  
 
Fiacisko ma kolor idealny!
  
 
3 modele, fajne, fiat dupiaty, poza kolorem. Jaka on ma roznice miedzy MR83 nie liczac koloru, znaczka i wycieraczek? DeA dalo dupy masakrycznie. Tak jak myslalem, bedzie to tylko kolejny zapychacz w tej serii, a juz wolalbym zamiast tego fiata (ktory nic nie wnosi do serii przez spieprzenie sprawy przez DeA) pare warszaw, zukow czy nys, ktorych jeszcze tu nie bylo. Tarpan piekny, P70 rowniez i czekam na sedana. I fajnie, ze Rekord to ten starszy model. Nowszego mam z taksowek.
  
 
Moze Dea. W produkcie finalnym zastisuje w Fiacie chromowane dekle i kratke wentylacji na tylnym slupku.

Moim zdaniem Dea zamiast Opla czy Fiata ktory moim zdaniem jest nieporozumieniem powinno w ramach zapychaczy dac nam wszystkie Dacie, Aro i Rocara z serii Rumunskiej. Zawsze to auta produkowane w demoludach. Poza tym mają juz gotowe modele.
  
 
Opel jest ok - bo jesli juz sa zachodnie, to cos trzeba wrzucic, a opel pasuje. Brakuje jeszcze ascony. Wlasnie z rumunskich brakuje nam duzo. Dacia 1100, Dacia pickup, 1310 kombi, Aro 10, Aro 244, Aro 243, Rocar (u nas jezdzily rowniez pomoce drogowe), a wiec przynajmniej 7 modeli. O Dacii Latsun nie wspominam (nie bylo ich w PL, chyba ze u rumunskich handlarzy, a jest to najblizszy numer w rumunskiej serii) oraz o Dacii Double Cab (rocznik 1992). Takze nie wiem kiedy oni chca wydac cos z Rumunii, jesli daja nam takie badziewia jak fiat, ktory ma tyle wspolnego z MR75, ze hoho.

Jak juz tak bardzo chcieli dac kolejnego fiata 125, to dla mnie pozycje obowiazkowe to Fiat Monte Carlo albo Acropolis. Moze by sie czyms wyroznialy w porownaniu do MR75.

[ wiadomość edytowana przez: cichy_555 dnia 2013-01-14 12:25:46 ]
  
 
Cichy. Lastun czy Double Cab czy choćby Coupe to u nas egzotyka, ale taka sama jak wydane już Sachsenring czy Melkus, więc nie widzę przeszkód by te auta pojawiły sie w KAP.

Wracając do Dacii Coupe, to takie auta pojawiały się u nas pod koniec lat 80-tych. Niestety ząb czasu tak szybko strącał je w niebyt że szybko znikały.
Sam miałem 1410 z 1991 od nowości zakupiona w Polmozbycie w Lublinie i pod koniec lat 90 -tych została zezłomowana, nie dlatego ze została skasowana, lecz z przyczyny fatalnego wykonania tych aut.

Ale reasumując. Dacie 1410 coupe i 1309 były w Polsce mało popularne ale użytkowane !!!! Lastun zaś poza wystawianiem go przez Rumunów na Poznańskich Targach, nie wyjechał na nasze ulice. Ale był !!!! i to już dla mnie wystarczający argument by "przeszczepy z rumuńskiej kolekcji rychło pojawiły się w KAP !!!!
  
 
wlasnie - zapomnialem o Coupe. W sumie z drugiej strony powiem szczerze, wole takiego Lastuna jak Melkusa. Skoro byly niemal wszystkie wartburgi, to czemu nie dacie? 1309 - rocznik 1992, wiec juz odpada troche, ale z kalkulacji wynika, ze musialoby byc okolo 9 modeli z Rumunii. I ja jestem JAK NAJBARDZIEJ ZA WSZYSTKIMI. Tylko chcialbym wiedziec, kiedy DeA ma zamiar je wydac? Potem bedzie jeden rumunski po drugim? bez sensu imho.

[ wiadomość edytowana przez: cichy_555 dnia 2013-01-14 13:21:49 ]
  
 
Karygodne jest też to, że Fiat dalej na masce ma wstrętnego garba . DeA nie potrafi tego wyeliminować, a może nie chce im się form przerabiać?
Tarpan fajny, Opel również, P-70 -czekam wciąż na sedana.
  
 
Nie mogę się doczekać, modele są piękne. Żałuję tylko kolor Opla. Dlaczego biały. Wszystkie zagraniczne samochody w serii są białe. Mercedes, Ford taunus, Toyota corolla.... to wszystko jest białe. Mogłyby być zielony lub niebieski.