Ściągnięcie auta ze Słowacji

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Auto ze Słowacji - czy ktoś przerabiał taki temat?

Czy rzeczywiście tak jest:

ok. 200E za tablice zjazdowe
ok. 100E za kartę pojazdu
ok. 63E za chyba przekazanie dwóch części dowodu rej., czy jakoś tak, żeby móc sobie zabrać samochód na legalu.

To coś dużo...

Gdzie to się robi? Na posterunku, bo chyba tam nie mają wydziałów komunikacji?
Na razie te ceny podał mi Słowak, który wystawia samochód na sprzedaż.
Czy można by było zjechać na słowackich tablicach (wysłałbym pocztą )? Kolo nie za bardzo chce o tym słyszeć, bo pewnie boi się, że zostanie z opłatami.

Może to jakiś wał z tymi cenami.
  
 
taniej będzie zabrać pomocą drogową
  
 
Cytat:
2013-01-13 14:25:02, SzokoLada pisze:
taniej będzie zabrać pomocą drogową



To i tak "oszczędzę" tylko na tablicach. Z tego, co zdołałem wyczytać, karta pojazdu musi być wydana. To się nazywa kontrola originality, czy jakoś tak. Kur... za biedny jestem
  
 
Kolega ściągał ostatnio jedynkę ze Słowacji, ale nie znam szczegółów.
  
 
A który model Łady chcesz kupić ? Bo zakładam, że chodzi o Ładę. Jak 2103 lub nowszy to sobie lepiej odpuść, w PL spokojnie znajdziesz sobie coś fajnego. Kwestia uważnego śledzenia ogłoszeń. No chyba, że chodzi o 01 - rzeczywiście jest ich trochę na SK. Nie zaszkodzi jak przejdziesz się do Wydziału Komunikacji, powiedzą ci czego będą chcieli przy rejestracji auta u siebie.

Najważniejsze, żeby nie było smutnych niespodzianek typu brak dowodu, zatrzymany na policji itd. bo u nas jest wymagany ORYGINALNY dokument, z kopiami jest później w ch.. ciężki temat do przepchnięcia.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
No kopiejka, ma się rozumieć
Chcę ją do PL na zwykłe tablice.

[ wiadomość edytowana przez: radunio dnia 2013-01-13 21:17:18 ]
  
 
Dzwoń do gościa od żółtej jedynki i ciśnij go na 2000zl. Bo 4k, to nie realna cena nawet jak na jedynkę. Fajna jest, bo pierwsza seria i jest nie grzebana i kompletna. Z częściami masz u mnie wsparcie. Nawet radio ma oryginalne. Auto do Polski sprowadzono na początku lat 90-tych. Masz po nią blisko, a ta ze Słowacji wcale nie jest ładniejsza.
  
 
Cytat:
2013-01-13 12:26:13, radunio pisze:
Czy rzeczywiście tak jest: ok. 200E za tablice zjazdowe ok. 100E za kartę pojazdu ok. 63E za chyba przekazanie dwóch części dowodu rej., czy jakoś tak, żeby móc sobie zabrać samochód na legalu. To coś dużo...



No dobra, wiem trochę więcej.

- Karta 70E
- Wyrejestrowanie łącznie z tablicami 66E

I to chyba wszystko. To już trochę lepiej.
SzokoLada możesz mieć rację. Ta ze Słowacji czerwona jest najbliżej mnie, to dlatego. Ale generalnie, im bliżej Czech, tym ładniejsze. I dlatego się cały czas zastanawiam.
  
 
Hej

I jak z tą Ładą - ściągasz ją? Ja robiłem to ze swoją jakiś miesiąc temu i powiem tak, wszystko zależy od tego jak upierdliwy jest sprzedający.
Wariant optymistyczny:
Polski wydział komunikacji oczekuje od ciebie:
- umowa
- dowód rejestracyjny (obie części, mały plastik czyli tzw część pierwsza i ta duża kartka czyli techniczny preukaz czyli część pierwsza- na starego właściciela)
masz tablice to je zdasz w wydziale komunikacji oni je niszczą i za pośrednictwem ministerstwa informują stronę Słowacką.
Właściciel na Słowacji wyrejestrowuje auto na podstawie umowy.
Wariant pesymistyczny:
Właściciel chce koniecznie wyrejestrować auto to musisz to załatwić świadectwo oryginalności, no i dowód na siebie. To kosztuje około 70 E i ten dowód chyba ze 20 E.

Jak coś to pisz do mnie na maila.

Pozdrawiam
Tomek
  
 
Na razie wariant optymistyczny odpada. Uparta bestia. Dzięki za zainteresowanie.
  
 
Cytat:
2013-01-15 20:22:41, sitektWROC pisze:
Hej I jak z tą Ładą - ściągasz ją? Ja robiłem to ze swoją jakiś miesiąc temu


Sitek, z tego co mi wiadomo i z tego co piszesz masz od niedawna Kopiejkę u siebie. Ja się pytam - gdzie jest opis i zdjęcia auta ? Rodzina katuje mnie z sąsiedniego pokoju odgłosami TV typu "Chłopaki do wzięcia" i inne tego typu pierdoły. Tak poczytałbym przynajmniej opis auta i pooglądał fotki Kopy.

Także tego...

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
Witam. Jestem nowy na forum. mam do Ciebie pytanie związane ze sprowadzeniem samochodu ze Słowacji. Kupiłem wczoraj poprzez internet uszkodzony samochód. Słowak coś napomknął, że trzeba będzie go wyrejestrować i z tego tytułu poniosę koszty w wysokości około 100 euro. Jakie dokumenty muszę mieć z tego kraju, aby zarejestrować auto w Polsce.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Pawel
  
 
W tym przypadku dwuczęściowy dowód rejestracyjny na twoje nazwisko oraz umowę kupna/sprzedaży (ty + sprzedawca).
Najlepiej będzie, jeśli tam pojedziesz i na miejscu na posterunku sobie załatwisz (lecz nie wiem, czy dadzą ci to w jeden dzień miękki kawałek pewnie tak).
Wszystko to przetłumaczone na polski przez tłumacza przysięgłego.
KO (kontrola originality) które jest u nich obowiązkowe i za nie zapłacisz przyda ci się do toalety.
No i opłata recyklingowa + akcyza.
Ale ja już dawno się tym przestałem interesować, co więcej, ostatecznie nie mam samochodu ze Słowacji.
Więc mogę mieć nieświeże informacje.
  
 
Witam. Mam pytanie sam chciałbym sciagać samochody ze słowacji ale na rozbiórke typowo na złom ktos cos jakies informacje . Pozdrawia m
  
 
Panowie, chcialbym odgrzac kotleta bo mnie temat żywo interesuje.

jak najtaniej sciagnac auto ze slowacji oraz czech. nie na złom tylko do jeżdzenia. jakie koszty aktualnie trzeba ponieść? głównie chodzi mi o te zagraniczne, musze miec jakies tablice rejestracyjne (oryginalne czy wywozowe), nawet jak wioze lawetą?