Klimatyzacja w Nivie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Zastanawiam się nad wyjazdem do Albanii z dziećmi w lipcu. Z tyłu w nivie jest kiepska wentylacja i dzieciom będzie ciężko wytrzymać. Może klima? Są gotowe zestawy, ale pasują do wersji ze wspomaganiem (więc przy montażu i tak trzeba się bawić), a po drugie dziś taki zestaw w Polsce kosztuje prawie 4 tyś. Czy ktoś zakładał klimę od innego samochodu do Nivy? Mam ogarniętego mechanika, który przeróbek się nie boi, ale wiadomo, że im coś bliższego oryginału znajdę, tym efekt będzie lepszy. Macie tu jakieś doświadczenia?
  
 
Jednak nie wiele jest tutaj w temacie nivy. Z tego co wiem, to są zestawy gotowe, chociaż nawet ten z allegro. Koszt? No za dużo. Do nivy zdecydowanie łatwiej zamontować klime niż do klasycznej łady, ponieważ wiatrak, który będzie potrzebny do klimy, montujemy pod maską we wlocie powietrza do kabiny. Resztę już według możliwości.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Dzięki za odblokowanie tematu. Do Nivy właśnie za dużo nie znalazłem, a zwłaszcza opisów udanych przeszczepów.

Myślę o tym żeby kupić jakiegoś gruza za tysiaka, ale ze sprawną klimą i przełożyć w miarę możliwości. Bo kupienie gotowego, używanego zestawu od innego auta to chyba loteria. A na aucie mogę zobaczyć czy działa i co i jak jest połączone. A potem próbować...
  
 
Twardziel z Ciebie. Ja byłem w Albanii we wrześniu Mondeo z klimą i było mi gorąco
  
 
No to wyzwanie przyjęte. Będzie klima od Colta, zobaczymy jak się sprawdzi...
  
 
Nie mogę się doczekać efektów. Obserwuje.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Zrób dokładną fotorelację z opisem. Jak dopniesz to do końca, to może i ja się pokuszę
  
 
Prace się posuwają, robi głównie kolega mechanik, bo mi brakuje czasu. Główne wyzwanie teraz to dobre miejsce na chlodniczkę - ciasno...

W tym tygodniu pewnie pierwsza próba podłączenia całości...
  
 
Cytat:
2017-07-04 22:30:18, politolog16 pisze:
Prace się posuwają, robi głównie kolega mechanik, bo mi brakuje czasu. Główne wyzwanie teraz to dobre miejsce na chlodniczkę - ciasno... W tym tygodniu pewnie pierwsza próba podłączenia całości...



Mam nadzieję, że kolega obfotografowuje każdy szczegół?
  
 
Akurat trafiłem artykuł, to podrzucę, może kiedyś komuś się przyda

http://grauca4x4.blogspot.dk/2017/07/projeto-ar-condicionado-lada-niva-by.html
http://www.nivaclube.com.br/Ar%20Condicionado.html

[ wiadomość edytowana przez: Rzoooq dnia 2017-07-26 08:44:58 ]
  
 
Takie zestawy są do kupienia gotowe w Rosji.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Są też do kupienia w Polsce: http://sklep.tarmot4x4.pl/pl/p/Klimatyzacja-Lada-Niva-Lada-Niva-air-condition-set/1650

Mnie klimatyzacja z robotą zaprzyjaźnionego mechanika wyszła połowę tej kwoty.

Klima z Colta się sprawdziła również w Albanii, w dwa tygodnie przejechaliśmy ponad 5 tyś. km. Jak znajdę czas, to może coś skrobnę o wyjeździe.
  
 
Pokaż lepiej jak to wygląda w nivie po montażu

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Porobię zdjęcia przy okazji. Niva jest teraz 80 km od domu więc od ręki się nie uda. Gdybyśmy robili to drugi raz, pewnie wyszłoby lepiej, ale i tak udało się upchnąć chyba nie najgorzej. Grunt, że działa i chłodzi.
  
 
Właśnie o to chodzi. Najważniejsze, że działa. Poprawić zawsze można.

-----------------
АвтоBA3 непобедим, скрутим, склеим, полетим
  
 
Temat umarł - fotek ni ma
  
 
Klimę montował głównie kolega, nie dał się namówić na opis. Kilka zdjęć nam, to wrzucę przy okazji jak będę przy komputerze.