Mocowanie kubełków i pasów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Mam 2 pytania:

1. Czy mocowanie fotela a konkretnie punkty, które przykręca się do nadwozia muszą znajdować się pod fotelem czy mogą być po zewnętrznej stronie? Pytam ze względu na to, że w maluchu mam wspawaną klatkę a zastrzały drzwi nie się doginane i żeby przykręcić fotel musiałbym mocowania od strony drzwi jakby obrócić i przykręcić po zewnętrznej stronie.

2. Czy płyty oporowe do pasów i foteli muszą być przyspawane do nadwozia czy tylko skręcone na śrubę np. od pasów?


  
 
Załącznik "J" prawdę Ci powie

http://www.pzm.pl/pliki/zg/samochody/regulaminy/FIA/FIA_J/art253_2012.pdf

Pasy - artykuł 6

Fotel / mocowanie fotela - artykuł 16
  
 
Czytałem załącznik ale to nie jest sprecyzowane. Chodzi mi o to żeby samochód bezproblemowo przechodził BK.
  
 
witam

mam pytanie o miejsce kotwiczenia pasów ramiennych , nie wiem czy dobrze interpretuje przepisy, auto jest do kjsów jednak wolę aby było w miarę możliwości bezpieczne.

http://www.pzm.pl/pliki/zg/samochody/2014/Regulaminy/FIA/J/art253_2014.pdf

na stronie 3

"Pasy ramieniowe mogą być także zamocowane przy pomocy klamry do klatki bezpieczeństwa
lub do poprzeczki wzmacniającej, mogą być także przymocowane do górnych punktów
mocowania tylnych pasów bezpieczeństwa lub opierać lub być zamocowane do wzmocnienia
poprzecznego przyspawanego pomiędzy tylnymi podporami klatki (patrz Rysunek 253-66). "

mam ładę bez klatki, czy mam przez to rozumieć, że poprzez odpowiednie płytki wzmacniające mogę zamontować pasy na tylnej półce ?

  
 
Cytat:
2013-03-18 17:33:56, Qulav pisze:
Czytałem załącznik ale to nie jest sprecyzowane. Chodzi mi o to żeby samochód bezproblemowo przechodził BK.


wydaje mi się że załącznik jest dość precyzyjny ale jesli coś jest faktycznie nie doprecyzowane, to wszelkie nie jasności sa rozgrywane na korzyść zawodnika
  
 
jak w maluchu można to czemu nie w ładzie, 99% malców z klatką ma pasy montowane do tylnej półki po wspawaniu odpowiedniej wielkości wzmicnieniu