Lada 2108 kabriolet. Ilość wyprodukowanych egzemplarzy.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich, mam Lade 2108 z silnikiem 1,5l z 1992r. w wersji Cabrio. Samochód sprowadziłem z Holandii kilka lat temu. Chciałbym samochód zarejestrować jako zabytkowy i potrzebuje informacji:
1. kiedy zakończyła się produkcja,
2. ile zostało wyprodukowanych takich aut?
Gdzie mogę uzyskać takie informacje?
  
 
w googole wpisujesz i masz, choćby w wikipedia.
8-ka była produkowana do 2003 roku, wiec żaden to zabytek.
Setki sztuk widzę codziennie

Kabriolet był oferowany tylko w zachodniej europie, zwłaszcza germania.
Gratuluje wozu, dawaj foty


[ wiadomość edytowana przez: bartixr dnia 2013-05-25 11:41:05 ]
  
 
Z tego co mi wiadomo, to cabrio nie było produkowano w Rosji, a tylko firmy zachodnie przerabiały samary na cabrio. Nie wiem jak w takim przypadku będzie z rejestracją.
  
 
Zabytek musi mieć 25 lat,mozna na larytas...
Znaczy można próbowac bo watpliwy temat.
  
 
Trochę długo to trwało ale jestem na studiach w innym mieście i ciężko jest zrobić samochód. W końcu udało się. W aucie mam uszyty nowy dach robiła to firma spod Lublina, do tego trzeba było usunąc trochę rdzy i całą odmalować. Co do samego zabytku znalazłem informację że zostało wypuszczone 500 egzemplarzy, ale nie jest to pewna informacja.







[ wiadomość edytowana przez: pawel286 dnia 2014-04-24 19:52:58 ]
  
 
Fajne autko! Bardzo nietuzinkowe!
  
 
Zgadza się, chciałbym je zobaczyć na żywo. Najlepiej na zlocie, najlepiej w tym roku.

-----------------
Były:
- LADA 2105 '82 1.3
- LADA 2107 '90 1.5
- LADA 2107 '96 1.7i
- OPEL ASTRA F '93 1.4i
Jest:
- LADA 2107 '87 1.3
  
 
W połowie lat 90 tych, podczas podróży po pd Francji widziałem podobną. Nawet wówczas robiła niesamowite wrażenie, tapicerka w naturalnej beżowej skórze. Dodatkowo posiadała pałąk bezpieczeństwa.
Zastanawia mnie jedno (jako posiadacz W124 coupe) kto robi takie dobrze wykonane tylnie boczki skoro nie robią tego Rosjanie...
Naprawdę nie ma się czego powstydzić.
  
 
Niemcy.